• Rodinný

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Tak jsem si pustila oba díly v jeden den. Dvojka se mně vždy líbila více. Jakmile začnou rodit, já začnu plakat. Dojetím. Skvělá rodinná komedie. I po letech neztrácí nic ze svého půvabu.

Hlava rodiny (1991)

Disney+ nabízí tolik filmů, jenž jsem v dětství ráda sledovala. A tak se teď prostřednictvím těchto filmů vracím do časů (mimochodem skvělých časů), kdy jediná možnost, jak vidět oblíbený film, bylo poctivě studovat TV program a kroužkovat, o co rozhodně nesmíme přijít. A s tím neodmyslitelně přichází nostalgie. Ovšem mých pět hvězd není jen z nostalgie. Hlava rodiny je skvělá rodinná komedie, která mě i po letech pobaví a dojme. Steve výborně zahrál otce, který si nechce připustit, že jeho dcera již není malá holčička, ale dospělá žena, která se vydává na vlastní cestu života. Úplně jsem z něho cítila ten pocit ztráty. K tomu výborná Diane Keaton. Jen to drama s mixérem bylo trapné. To jsem si myslela i tenkrát. Velká chvála za český dabing.

Matrix (1999)

Srdeční záležitost. Keanu TOP !

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Dodnes mám hrůzu z některých dílů. Jo, jsem strašpytel. Dodnes mě mrazí už jen při znělce. Na tomhle jsem, jako mnoho jiných, vyrostla. Navždy to bude patřit k mému dětství.

Tele Tele (2000) (pořad)

Z nostalgie dávám plný počet. V dětství to byl náš oblíbený pořad. S bratrem jsme vždy poctivě čekali do nočních hodin, naprosto natěšení. Nejraději jsem měla zkažené scény na konci pořadu. Poté jsme ještě čekali na Počasíčko, ale to pšst!

Byl jednou jeden dům - Bio Ilusion (1974) (epizoda)

Druhý díl se mně líbil mnohem více než seznamovací první. Teď již chápu, že Byl jednou jeden dům je oblíbený seriál.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Nejlepší český krimi seriál. Společně s Devadesátkami TOP.

WandaVision - Nesahej na ten ovladač (2021) (epizoda)

"Prosím, vyčkejte." A na co mám čekat? Na co ? Nechápu, kam to směřuje, a děsně mě to štve. Nebaví mě na to koukat. Narážky nechápu. A nebaví mě všude číst, že musím vydržet, že se to rozjede, že pak pochopím Vandu. Já ji nechci chápat. Už jsem si našla, co z ní bude, a nepotřebuji k tomu tohle utrpení. V tomto díle byla scéna, kterou bych si kdykoliv jindy užila (Talentová šou), ale k tomuto seriálu začínám mít takový odpor, že nedokáži ani ocenit vtip. Nejsem jediná. Švagrová trpí se mnou a též má nechápavý výraz. Asi trpíme tím, že známe jen filmový Marvel. Komiksy jdou zcela mimo nás.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Po vizuální stránce dech beroucí, po dějové stránce totální nuda. Kromě finále, to jsem si užila. Před mnoha lety jsem dvakrát zkoušela tento film shlédnout, pokaždé jsem to po cca necelé hodině vzdala (spoiler- ve scéně v hospodě, kdy Frodo spadne, a prsten mu natrefí na prst- to byl takový zlom, kdy jsem to prostě vypnula- konec spoileru). Nyní jsem to konečně viděla celé, ale během filmu jsem musela několikrát změnit polohu, abych neusnula. Občas jsem nevnímala vůbec. Již před lety jsem věděla, že ze mě fanoušek této série nebude. Moje srdce patří navždy fenoménu Harry Potter. Ale na další díly se snad juknu. Asi též jen jedním očkem, ale ... Velkým plusem je dabing Michala Dlouhého. Jeho hlas je pohlazením po duši.