• Pohádka

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

Tomáš Bambušek je pro mě příjemným překvapením. Herce neznám, ale Ondřeje Zacha hraje skvěle. Často mě jeho hlášky pobavily. A aspoň trochu popichuje tu gender mánii. Martha Issová to má se mnou těžké. Jsou případy, kdy se mně její herecký projev líbí (sitcom Helena, Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel). Pak jsou případy, kdy dle mého úsudku herecky propadla (Sedmero krkavců) a Pozadí událostí. Na mě je její projev moc tvrdý. Nemyslím teď to, jak se chovala před rodiči zavražděné Daniely, ale jak na mě její hraní působí. Nesedí mně. Ani trochu. Bohužel ani zde se nevyhneme masírce, že homosexuální páry žijí ve sluníčkově krásném vztahu, zatímco heterosexuální vztahy jsou všechny odsouzené k zániku. Zatím zde není bezpohlavní cosi, ale ještě není konec. Vzhledem k tomu, že v současnosti nejoblíbenější slovo napříč celého světa gender je hlavní myšlenkou série, tak to možná přijde v dalších dílech. Za sebe doufám, že ne.

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Tak na to, jak velké promo ČT udělalo k této mini sérii, jsem celkem zklamaná z prvního dílu. Začnu nejprve tím, že mně nesedí některé postavy. Určitě nejméně sympatická je ta Slovenka Katarzia. Tu bych tedy vystřelila na Mars. To snad i já bych to zahrála lépe. Ta se bude hodně dlouho etablovat. Jitka Čvančarová je také na odstřel. Ovšem asi to tak má hrát tu afektovanou potvoru. Jiří Havelka je pro mě příjemné překvapení. Moc ho neznám, ale působí velmi sympaticky. Tahoun prvního dílu společně s Petrou Hřebíčkovou. Na Petru jsem si musela ze začátku zvyknout. Herečku mám moc ráda, ale tady mně úplně hned nesedla. Během dílu se to ale zlepšilo. Líbí se mně, jak se příběh postupně zamíchal. Já tedy nemám tušení, kdo je vrahem, byť je tam velká "nápověda", ale zdá se mně to až moc okaté. Také mě překvapilo, jaké vztahy fungují na fakultě mezi studenty a docenty. Nevím, nikdy jsem na fakultě nebyla, ale že by studentka normálně chodila s docentem před zraky všech? A za absolutní malér považuji to, že malé dítě rodiče s úplným klidem vezmou na vernisáž pro dospělé. To je jako normální?

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

I já jsem již vzala Adélu do týmu. Když se usměje, hned je to lepší. A to její trápení mě moc mrzí. Emotivní díl. A to hodně.

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Vynikající díl ! Husí kůži mám z návratu dvou postav. Netík s Korejsem v jedné místnosti- super. Závěr- TOP. Plíšek, bravo ! Srdeční záležitostí je pro mě tento seriál. Nejlepší český detektivní seriál.

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Netíka jsem již vzala na milost, Adélu ještě ne. Její povahové vlastnosti jsou úžasné, ale problém mně dělá její představitelka. Nechci se Barbory Bočkové nějak dotknout, ale působí na mě jaksi zvláštním dojmem. Herečku jsem (myslím si to) poprvé viděla až zde. Věřím, že se to zlepší. Je to čistě jen můj problém.

Bábovky (2020)

Knižní předlohu od Radky Třeštíkové jsem si chtěla přečíst docela dlouho, ale nejdříve jsem přečetla knihu Osm, po jejímž dočtení jsem zjistila, že autorka není pro mě (což ještě umocnilo i to, že jsem ji viděla u Honzy Dědka, a vůbec nepůsobila sympaticky). Tudíž mě již kniha Bábovky nelákala. Filmové zpracování jsem proto ignorovala. Až jednoho dne jsem si ho z nudy pustila. Okamžitě mě film přikoval k TV. Výborný film, výborná hudba. Já jsem nadšená. Líbilo se mně, jak jsou dějové linky propojené, až se v jednom okamžiku téměř spojí . Sice v některých situacích předvídatelné, ale v některých scénách jsem byla dost překvapená. Nemám žádnou výtku k filmu. Opravdu si zaslouží všech pět hvězd. V knížce je dvanáct ženských postav. Přiznávám, že jsem zase trochu zvědavá na knihu, a koketuji s myšlenkou, že bych si ji tedy přeci jenom přečetla. Moc by mě zajímalo, jak se tolik postav spolu mohlo propojit. Tak možná někdy si ji přečtu. A nebo si zase pustím film.

Po čem muži touží 2 (2022)

Taková kravinka, roztomilá. Jiří Langmajer zahrál ženu skvěle. Já v něm Aničku viděla. Na relax při vaření úplně ideální film.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

S prvním dílem třetí série jsem absolutně spokojená. Nové postavy seriál hezky oživily. I když u Adély jsem nepochopila, proč přivezla toho muže. Vždyť pro případ nebyl vůbec důležitý. Netík působí sympaticky. I když se oba povyšovali nad staršími a zkušenějšími kolegy, určitě brzy zapadnou mezi původní sestavu. Jsem zvědavá, jak se Korejs chytne do party (člověk by ho až litoval, jak působil zbědovaně), a moc se těším na Plíška.

Slunce, seno, jahody (1983)

Moje srdeční záležitost. Již od dětství. I když bych mohla film sama dabovat, bez vytištěného textu, tak přesto si jej ráda (bez reklam !) pustím, a třeba i 3x do roka. A bavím se. Bavím se. Bavím se. A o tom to je. Celou trilogii mám moc ráda. Neherci skvěle konkurují hereckým protějškům, ani je člověk od sebe nerozezná. Jsem obyčejný člověk a nestydím se za to, že se mi líbí Slunce, seno... Život na vesnici je v tomto filmu zobrazen zcela přirozeným, nenásilným způsobem, naprosto uvěřitelným. Každá postavička mě tu baví.