• Pohádka

Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Již teď se mně stýská. Nejlepší seriál. Další řadu bych uvítala, ale možná že by bylo nejlepší to nechat takhle. Velké díky za Devadesátky a Případy 1. oddělení. Odvedli jste skvělou práci.

Večírek (2021) odpad!

Český humor je úplně v ... Souhlasím. Především u tohoto filmu to platí na 100%. Věřila jsem, že Michal Suchánek by mohl natočit vtipnou komedii. Přecenila jsem jej. A to hodně. Dost jsem litovala, že také nemám při ruce nějakou tu lahvinku tvrdšího alkoholu. Možná bych se pak aspoň jednou zasmála. Nějak nemohu uvěřit, že páni herci (Langmajer, Roden) a paní herečka (Boudová) se snížili k něčemu takovému. Asi zřejmě z kamarádství k Suchánkovi. Nerada dávám hodnocení odpad!, ale tady nemohu jinak.

Santa Claus 3: Úniková klauzule (2006)

I potřetí jsem dostala celkem zajímavý příběh. Sice už tu není vtip, který byl v prvním díle, ale vyrovnalo se to hezkým příběhem. Jack Mráz mě bavil. Určitě se podívám i na seriál.

Tři přání pro Popelku (2021)

Kultovní, fenomenální Tři oříšky pro Popelku to nepřekoná, ale třetí oříšek a konec udělaly z této pohádky poměrně hezkou podívanou. Se švagrovou jsme se shodly, že je zde nejlepší ztvárnění postavy Dory. Je lidská. Zato zjev macechy na konci nás bude strašit ještě dlouho. Obávaný polibek se ve všem to veselí úplně ztratil. Nelituji, že jsem se na Tři přání pro Popelku podívala.

Santa Claus 2 (2002)

I druhý díl je zábavný, i když už ne tolik. Přesto je to prima vánoční film.

Santa Claus (1994)

Povedený, vtipný film. Ani jsem nečekala, že mě tak pobaví. A už vůbec jsem nečekala, že se mi bude líbit. Divím se, že mně tento film tolik let míjel. Ráda se na něho v budoucnu podívám znova.

Vánoce na spadnutí (2022)

Pohodový filmík s nenásilnou romantikou a samozřejmě s obvyklou dávkou klišé. Ale mně se to líbilo. Lindsey Lohan jsem měla vždy ráda, i když mně chvilku trvalo si zvyknou na její tvář, která již není tak přirozená. Ach ty botoxy. Chord Overstreet, představitel Jakea, je sympaťák. Herce neznám, ale ráda se podívám na další film s ním. Na chatě Severka bych se hned ubytovala. Krásné prostředí.

Vánoce pod jmelím (2022)

Tak tady byl někdo těžce na tripu. A to po celý film. Casting hrůza, kostýmy hrůza, děj filmu nezajímavý. Vánoční atmosféra nulová. Sice zde není přemrštěná vánoční výzdoba, ale je tu na oplátku opravdu hódně barevného oblečení. A to mega hodně barevného. Jedna trapná postavička vedle druhé. Nenašla jsem jedinou normální postavu. Trapnost od začátku do konce. Několikrát jsem se chytla za hlavu, a styděla jsem se. Jednu hvězdu dávám za zvířátka, která tu jsou roztomilá, a jediná normální. Ovšem někomu se film může líbit. Kupříkladu moje mamka se bavila, což mě tak trochu děsí.

Vánoční koleda (2009)

Vizuálně grandiózní podívaná. Některé záběry až braly dech, jak byly reálně zobrazené. Teprve až když přišel duch Vánoc přítomných mě příběh poprvé zaujal, a téměř rozplakal. A už měl mou celou pozornost až do konce. Nemyslím si, že je Vánoční koleda vhodná pro děti. Nejen, že je dosti strašidelná, ale především si z Vánoční koledy nic neodnesou. Nemohou pochopit význam celého filmu. Jsem proto ráda, že jsem si Vánoční koledu pustila až v dospělosti. A i když mě ze začátku nudila, celkově jsem spokojená.