• Pohádka

Přísahám a slibuji - Epizoda 1 (1990) (epizoda)

O čtyřdílném seriálu jsem neměla ponětí. Objevila jsem jej v iVysílání ČT. A jsem za to ráda. První díl mě poměrně rychle zaujal. Ředitelův proslov (L. Munzar) téměř na konci dílu byl skvělý. Nandal jim to. Zatím se mi jeho postava líbí. Snad nezklame. Z primáře Blažeje (postava z Nemocnice na kraji města - Josef Abrahám) se stal primář Albert. A též se mi jeho postava líbí. Působí sympaticky. Zatím nemám žádnou výtku. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

Dvě hvězdy za vtip, parodii na starší sitkomy, a tu malou červenou tečku. Jinak na větu "musíte vydržet, pak se to rozjede, a pak to vše pochopíte" jsem už alergická. Nemám motivaci pro další díly, ale prej "musím". Tak se tedy podívám na další díl už teď s nehezkým pocitem, že prostě musím. To je špatná motivace. Neměl by někdo něco lepšího? Třeba fakt mega spoiler? Nač mám trpět u něčeho, co mě nebaví? Co nevím, kam směřuje? Tohle jsou zatím dojmy z prvního dílu. A čím víc o něm budu přemýšlet, tím hůře budu k celému (kéž bych už to měla za sebou) seriálu přistupovat. Možná že nakonec u "až se to rozjede" už budu tak znechucená, že mně to bude úplně jedno. Fakt už musím (zase to slovo) přestat se v tom nípat.

Chyťte doktora (2007)

"Mami, hoď mi čepici." "Lžičku cukru." "Jak můžu být na rybách, když mi voláš na pevnou". Je pravda, že jsem film viděla v práci, takže mi pár scén uniklo, ale to, co jsem viděla, nebylo špatné. A také musím přiznat, že je to již třetí film, ve kterém mi nevadí Vilhelmová. Naopak. Zahrála to skvěle. Což mě trochu děsí toto přiznání, ale spravedlivá být musím. Hádek jednoznačně nejlepší v celém filmu.

Nemocnice na kraji města - nové osudy - Výročí (2008) (epizoda)

Úvodní titulky ve mně vyvolaly nostalgii. Sice jsem první dvě série viděla pár týdnů před tímto dílem, přesto se mi vytvořil na tváři úsměv. A vzpomínka Betty na rozhovor s primářem Sovou taktéž. Celkově začátek této série dopadl dobře. Myslím, že mě Nové osudy budou zajímat více než díly po dvaceti letech.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Hodnotila jsem každou epizodu zvlášť, a vyšel z toho průměr tři hvězdy. Souhlasím, ale nutno podotknout, že SLABÉ tři hvězdy. Některé díly mě bavily, jiné jsem jen tak shlédla bez většího zájmu. Z dějových linek jednotlivých postav mě žádná nedokázala bavit až do konce. I když téměř každá mě něčím, v určité chvíli, zaujala. Kromě jedné. A to dějová linka Dany Králové. To její tajemno okolo Eliščina otce mě štve. A to fakt hodně. Je to trapné a je mi vážně líto Elišky. Tato série se nepovedla. Nové osudy mají lepší hodnocení, takže doufám, že to vážně bude o mnoho lepší.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech - Slib (2003) (epizoda)

Blažej mě dojal. Vážně jsem se téměř rozplakala. Krásně zahrál starost o Inu. Za to dávám hvězdy nahoru. A také za pěkné povídání Kamilčina otce. Jó ten umí proslovy. Věštkyně s kořeny měla pravdu. Machovec je zapustil. "Usměj se tak, až mě píchne u srdce." Primář Karel Sova jako vždy za džentlmena. Je to frajer.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech - Synové (2003) (epizoda)

Jediný rozumný je tu Honza Blažej, kterému nevadí, že se jeho bratr bude válet v jeho posteli. Protože proč by to mělo vadit? Proto nechápu chování Iny, a jak se zrovna dívám na další díl, tak nechápu chování Blažejovi exmanželky. Obě ženy se chovájí mimo rozumného uvažování.