Tři muži a nemluvně (1987)

Pohodová americká komedie 80. let, ve které se mi hodně líbil písničkový doprovod. "Bad Boy" (The Miami Sound Machine) a nebo titulní "The Minute I Saw You" (John Parr) jsou výborné a přitom nepříliš známé písně. // hodnocení 3,5*

Peníze jiných (1991)

70%.. Danny DeVito je jako obvykle výborný a především kvůli němu stojí tohle za vidění.

Flashdance (1983)

Mám rád příběhy o mladých lidech, kteří pořádně neví co se životem a jen tak sní. Mám rád příběhy o velkých láskách, jejich rozchodech a usmiřováních. Mám rád písničky 80. let, tanec a Jennifer Beals. Mám rád FLASHDANCE..)))))

Lupička (1987)

Bruce Willis byl adeptem pro hlavní roli, ale to jen do chvíle, než byla postava lupiče Bernieho přepsána ve scénáři na ženu. Obsazení Whoopi Goldberg je dobrá volba a pobavil také Bob Goldthwait, který hraje přesně tak, jak ho známe z POLICEJNÍ AKADEMIE 2 - 4.

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Režisér Sam Wanamaker natočil v roce 1977 díl PŘÍPAD VYSOKÉHO IQ, který patří k mým nejmilejším a VELKÉ PODVODY se mu také hodně povedly. Není zde sice tak výrazný záporák a ani provedení zločinu není zdaleka bez chyb, nicméně je zde výborně využit komediální talent Petera Falka a to je moc fajn. Pohodový díl, který kromě detektivní zápletky pobaví a to není zas tak málo.

Tajemství ložnic (1954)

70%.. "Jsou místa, kde obnažujeme nejen svá těla, ale i charaktery." V zajímavém povídkovém filmu (4 povídky) hrají mj. Jeanne Moreau, Vittorio De Sica či Bernard Blier..))

Náhlý úder (1983)

nadřízený vs. Harry.. "...víte s kým mluvíte? Hmm! Znáte můj záznam?" "Ano. Jste legenda ve vlastní hlavě."

Joe kontra sopka (1990)

John Patrick Shanley získal v roce 1988 oscara za scénář k filmu POD VLIVEM ÚPLŇKU a o dva roky později dostal šanci natočit jeden ze svých dalších scénářů. Film JOE PROTI SOPCE byl jeho první a zároveň poslední režijní počin. Po této zkušenosti psal další scénáře a dva z nich natočil režisér Frank Marshall. Jedná se o filmy PŘEŽÍT (1993) a KONGO (1995).

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Herec Robert Culp má zde pouze menší roli, ale i tak dá znalým příznivcům této série vzpomenout na tři výborné díly 70. let, ve kterých vytvořil party záporáků. Vzpomenete si? Odpověd viz diskuze.

Angličan (1999)

Úplně obyčejný příběh pomsty zabalil Steven Soderbergh do zlatého papíru a jeho skalní v tom určitě vidí záblesky geniality, ale já se povětšinou nudil. Velká škoda, protože herecké obsazení nebylo vůbec špatné.