Ženy v zrcadle (2002) odpad!

Další psychologický film na festivalu EIGASAI 2008. Po formální stránce bez debat vynikající - kamera mnohdy dokázala vykouzlit krásné obrazové kompozice a rovněž silně dramatická hudba byla originální. Bohužel vražedná kombinace dlouhých dialogů a hodně pomalého tempa, mě s postupem času zcela zlomily a ztratil jsem souvislosti (prostě jsem usínal..)). Do konce jsem samozřejmě vydržel, ale byly to sakra dlouhé dvě hodiny, nebojím se říct ztráta času. Proto je i mé hodnocení radikální.. Nicméně moje mamka to úplně v pohodě pobrala. Dokázala mi s přehledem vysvětlit souvislosti a přidala několik zajímavých postřehů. Pro ni to byl nejhezčí zážitek z festivalu (viděla 4 filmy) a dala by mu 80%..

Žhavé výstřely (1991)

Má to svoje momenty a zejména Lloyd Bridges je kouzelný, nicméně na můj vkus jsem se až příliš často nudil.. Od Jima Abrahamse se mi líbí daleko více komedie 80. let jako KŠEFT ZA VŠECHNY PRACHY nebo BEZCITNÍ LIDÉ..))

Žhavé výstřely 2 (1993)

50%.. Zábavnější pokračování, ve ketrém nechybí spousta dobrých nápadů a odkazů, přesto se však docela vleče..))

Žít a být (1995) (TV film)

Upřímný lidský dokument s krásným valašským nářečím. Vypráví a vzpomíná na svůj věk neobvykle čilá paní Vilma Volková z obce Hutisko-Solanec.

Živá pochodeň (1990)

Tak tohle je jednoznačně nejslabší počin Tobe Hoopera, který jsem zatím od něj viděl. Chybí tomu atmosféra, napětí, hlášky a celé to působí dost zmateně. Dvě hvězdy dávám hlavně za ty vcelku slušné speciální efekty.

Život naruby (1994)

Steve Martin v příběhu ze života, který však po celou dobu plyne v tak rozvláčném tempu, bez jakékoli dramatické gradace a navíc ten kýčovitě dojemný závěr. Hodně slabé a Steveho příště raději v nějaké komedii!

Životní šance (2013)

Příjemná oddechovka, která dokáže pobavit "ňoumíkovstvím" hlavního hrdiny, překvapit jeho životními karamboly a dojmout v momentech, kdy otevře ústa a začne zpívat operu.

Život plný malérů (1972)

ŽIVOT PLNÝ MALÉRŮ natočil PR ve stejném roce jako o mnoho známější komedii VELKÝ BLONDÝN S ČERNOU BOTOU a v obou těchto filmech a později ještě v pokračování NÁVRAT VELKÉHO BLONDÝNA hráli důležité vedlejší role výborní komici Jean Carmet a Yves Robert (režíroval oba "blondýny"). Z velké části to bylo také jejich zásluhou, že se všechny zmiňované filmy docela povedly a patří rozhodně k tomu lepšímu ve filmografii PR.

Život s Mikeym (1993)

V roli sekretářky Geeny zde můžeme vidět populární zpěvačku druhé poloviny 80. let Cyndi Lauper, od které zde zazní píseň "Feels Like Christmas".

Život s vrahem (2001) (TV film)

Tvůrci se zaměřili především na charaktery postav, na to kdo a proč a udělali dobře. Má to spád a dostatek napětí, než aby to začalo nudit.