Caddyshack (1980)

70%.. Vcelku pohodová americká komedie, která má všechny ingredience správné osmdesátkové zábavy. Z hereckého obsazení potěšil nejvíc Rodney Dangerfield (mj. neméně podařená komedie NÁVRAT DO ŠKOLY) v roli buranského milionáře a samozřejmě Bill Murray lovící sysla..))

Veliká stavba (1993) (TV film)

70%.. Malý klenot brněnského televizního studia. Jak je vidět, když je k ruce kvalitní scénář, může vzniknout i v našich podmínkách originální mysteriózní film, za který by se nemusel stydět ani David Cronenberg.

Na divoké vlně (2012)

70%.. Nakonec dávám 4* hlavně za to strhující finále na vlnách Mavericks. Jinak mě se příběh Jay Moriartyho docela líbil a rozhodně si zasloužil filmové zpracování a plátna kin..))

Sedm psychopatů (2012)

50%.. Přes slibný úvod a dobrou první polovinu, kde musím alespoň zmínit geniální sekvenci s hereckým veteránem Harry Dean Stantnem, film od střední části, kde je více dialogů a méně akce, hodně upadne. Problém vidím v tom, že se tvůrci až úporně snažili udělat pomalu z každé věty hlášku a to prostě nejde, ani když to zahrají takoví herci, jací tady jsou. Snaha podobat se ranným filmům Guy Ritchieho či Quentina Tarantina je víc než patrná.. Herecké obsazení je největším kladem, lákadlem filmu. Colin Farrell tentokrát zůstal ve stínu dalších "psychopatů".. Sam Rockwell už dlouho neměl tak dobrou roli.. Christopher Walken znovu ukázal, že stále má ten svůj nepříjemný pohled.. Tom Waits dal zase vzpomenout na svou roli psychopata v krimi komedii STRACH (1989).. a Woody Harrelson? Jak jinak než skvělý, jen mám ten pocit, že tyhle role poslední dobou nějak často opakuje (třeba výborná oddechovka ZOMBIELAND).. Po skončení projekce jsem jen s nostalgií vzpomínal na dobu, kdy v kinech běžely filmy výše zmíněných Ritchieho, Tarantina nebo třeba CO DĚLAT V DENVERU, KDYŽ ČLOVĚK NEŽIJE od Fledera, to byly krimi komedie na úrovni, které k dokonalosti nepotřebovaly zdaleka tolik krve, tolik mrtvol, ani tolik filmové křeče jako je bohužel v tomto snímku..))

Setkání s hvězdou - Jana Hlaváčová (2012) (epizoda)

Jana Hlaváčová ve třech malých příbězích. Pěkná pocta pro tuto herečku.. Hodnocení epizod: Student 60%, Nenávist 80%, Podvodnice 70%

Blues ze Staré Pekárny (2002) (koncert)

Dobře udělaný hudební pořad (koncertní záznam a v prostřizích rozhovory s interprety), který ocení zejména příznivci blues.. // 13.-Sugar Blue

Případ mrtvých spolužáků (1976)

Pokud se přenesete přes hlášky typu "Je to západní němec, ale dřív to byl slušný člověk." a celkově ideologické vyznění snímku, zůstane pořád ještě poctivá kriminálka s dobrou zápletkou a atmosférou.

Vrah (1984) (TV film)

50%.. Nevšední televizní inscenace, ve které k vyšetřování zločinu vůbec nedojde. Je to hlavně o postavách a jejich charakterech..

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Bláznivá komedie s řadou nezapomenutelných hlášek a po těch letech už takový malý televizní evergreen, který vždy spolehlivě pobaví.

Druhá šance (2012)

Tenhle snímek stojí zejména na velmi dobrém scénáři o jednom vyhaslém manželském vztahu a excelentních hereckých výkonech Meryl Streep a Tommy Lee Jonese, kterým budete věřit naprosto vše. Radost sledovat.