Na život a na smrt (1981)

Charles Bronson, napínavý příběh a krásná - zasněžená příroda, to miluju. Navíc potěší řada dalších maličkostí - hudba (Jerrold Immel), "sněžné brýle" Lee Marvina, Bronson střílející na rozvalinách chaty, atd. Viděl jsem to již podruhé a znovu velká spokojenost.

Noční dravci (1981)

Dávno zapomenutá a bohužel jen průměrná akční krimi se Stallonem. Za zmínku stojí snad jen slušný záporák v podání Rutgera Hauera a hudba. Tu zkomponoval Keith Emerson, známý zejména coby klávesák artrockové partičky Emerson, Lake and Palmer.. Závěrečné finále silně připomenulo slavnou scénu z PSYCHA.

Očitý svědek (1981)

Ze všeho nejvíc tomu chybí poutavější zápletka a díky alespoň za to zajímavé herecké obsazení - mj. William Hurt (ten ve stejném roce natočil nepoměrně zajímavější thriller V ŽÁRU VÁŠNĚ)... Prostě průměrný thriller, který se na jedno zkouknutí dá...

Špinavá záležitost (1981)

Vcelku zručně natočené kriminální drama. Detektiv Novak (Lanoux) se již nějaký čas snaží vyřešit případ obchodu s drogami, do kterého jsou zapleteny také politické špičky. Aby případ vyřešil, zatáhne do něj sekretářku Helenu Valangerovou (Jobert) a využije ji k získání důkazů. Helena přes počáteční váhání nakonec přistupuje na Novakovu hru, přestože to pro ní a pro její rodinu znamená velké nebezpečí.

Vabank (1981)

Vtipná krimi režiséra Juliusze Machulskiho, která zejména v posledních 20 minutách nabere neuvěřitelné obrátky. V hlavní roli Jan Machulski (otec Juliusze). // Febiofest 2006

Zloděj (1981)

Pěkný film, stejně jako ta košile, kterou má na sobě James Belushi při plánování akce na střeše budovy. Líbila se mi hudba a práce kamery.

Žár těla (1981)

Povedený režijní debut Lawrence Kasdana sází zejména na dobrý příběh (s ještě lepší pointou), dusnou atmosféru a herecké výkony ústřední dvojice. William Hurt a zejména Kathleen Turner (debut) podali přesvědčivé výkony a svoji spolupráci si zopakovali o několik let později v dalším kasdanově filmu, NÁHODNÝ TURISTA, kde hráli manželský pár.

Antropofág (1980)

Poctivý italský horrorový kousek, s brutální hudbou (Marcello Giombini), napínavou atmosférou a pro mě další příjemné zastavení na Festivalu Otrlého diváka 2009.

Brubaker (1980)

Další z řady kvalitních vězeňských dramat. Není sice tak strhující, aby dostalo maximální hodnocení, ale je pořád ještě natolik dobré, že by nemělo uniknout vaší pozornosti. Pominu-li Roberta Redforda, tak za zmínku stojí zajímavé herecké výkony vedlejších postav - mj. Morgan Freeman, M. Emmet Walsh, David Keith, atd.

Caddyshack (1980)

70%.. Vcelku pohodová americká komedie, která má všechny ingredience správné osmdesátkové zábavy. Z hereckého obsazení potěšil nejvíc Rodney Dangerfield (mj. neméně podařená komedie NÁVRAT DO ŠKOLY) v roli buranského milionáře a samozřejmě Bill Murray lovící sysla..))