Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Když jsem sledoval tento film, tak jsem u toho měl pocit, že trvá asi tak 120 dní. Je to nechutné, zvrhlé a nudné. Jistý režijní nádech/nápad se tu sice koná, ale to je tak vše. Nejvíce se mi na filmu líbil ten rezatý zvrhlík co šilhá, protože je nejvýstižnější postavou celého díla. Tento film už nechci nikdy vidět.

Red (2010)

Velmi zábavný snímek! Bude Vás bavit, jak starci válcují vše kolem sebe. Tomuhle říkám důstojně stárnout. Nejvíc mě bavil John Malkovich - tak trochu ujetej operativec. Nelepší gag si nechal na závěr "spoiler": Přišel k polomrtvému muži a prostě ho samopalem oddělal. A někdo se ho zeptal, jak se po tom cítí. Odvětil: "Skvěle, dal bych si palačinky"

Bastardi (2010)

Lepší 3* za odhodlání rýpnout do tohoto tématu a pokus o pomoc dětem. Paradoxně nejlepší herecké výkony přišly právě od dětí. Příběh je drama jenom ze třetiny. Z dalších dvou třetin je to komedie a dokument. Magnusek by měl psát už jenom komedie. Film si naštěstí nehraje na nějakou dlouhou stopáž a tak příjemně rychle uteče. Ke škodě filmu hraje nevýrazné finále, které není nijak vystavěné a přijde jakoby z ničeho nic a špatná časová linka, kdy není jasné, v jakém časovém úseku se film odehrává. A pak jsou v tomhle slepenci dialogy: občas jsou takové šroubované, ale hlavně nejsou tam, kde není potřeba. Tvůrci vyházeli maximum keců a nechali hovořit obraz a to hodnotím jako MOC velké pozitivum. 66%

Spartakus (2010) (seriál)

Vynikající. Tedy zejména asi pro mužskou část populace. Bez zbytečného patosu, s vynikajícím scénářem tenhle miniseriál neomrzí. Skvělí herci táhnou příběhem a ze seriálu je cítit silná inspirace 300. Co na tom, že by si snímek mohl dovolit více originality, když to co nám podává je dokonale zmáknuté řemeslo. Kdo chce vidět dekadentní řím, pletichy a intriky, hektolitry krve, tuny svalů a to vše podloženo kvalitním, dobře vypointovaným příběhem, nemá co řešit. Update: R.I.P. Andy. Bohužel Liam je poloviční Andy a není takovej tahoun. Narozdíl od Andyho mu to moc nevěřím. Nicméně i přes tento mínus mé hodnocení platí.

Tekken (2010)

Překvapuje mě tak nízké hodnocení. Film má spoustu chyb - dostatečně nerozehrané postavy (ale je to asi dáno jejich počtem), občas divné dialogy, ale v zásadě film celou dobu táhne. Hit to není a herní předloze to odpovídá asi tak co se týče jenom charakterů. Navíc některé chybějí. Takže na jeden večer plný bouřky je doporučuji.

Bez soucitu (2010)

Solidní oddychovka. Travolta je samozřejmě už pan herec, takže film dost na něm stojí. Dobré střílečky a honičky. Nic co by urazilo. Ale žádný super bijak to není. Prostě zkouknout, pobavit se a zapomenout. Ale za shlednuti stoji.

The Final (2010)

Mno... tak tohle má zajímavý námět a to je tak všechno. Nudné postavy, žádná z nich není sympatická, ani se o to nesnaží. Je tam i spousta debilních dialogů. Kluka, kterého zabijou a leží tuhej v lese je zase za 3 minuty na nohách. A žádná hardcore řezničina se taky nekoná. Takže půl hvězdy za námět a půl hvězdy dají dohromady ty tři prsatý holky.

Tunelové krysy (2008)

Silné 3 hvězdy. Vypadá to, že Uwe není prostě filmař a točí pokus omyl a to velmi pilně. Nicméně tento snímek je opravdu solidní. Nedosahuje zdaleka na první ligu (Četa, Apokalypsa, Lovec jelenů,...), ale není to vůbec propadák. V tomhle filmu prostě vojáci štěstí nemají. Největší kladem filmu je jeho syrovost, naturalismus a klaustrofobismus. PS.: Čekal jsem, že Michael Paré bude větší vietkongobijec.

Solomon Kane (2009)

Průměrná středověká řež. Jeden bijec a par zaporaku. Slaby pribeh. Malo naturalisticke. Kdyby to natocili vzapeti po Barbaru Conanovi, mel by tenhle snimek velkou konkurenci, ale asi by ani nezapadl. Dnes nicim neohromi ani nenadchne. Takze pokud nechcete vylozene zabit odpoledne, najdete si neco lepsiho. PS.: Pomerne vetsi roli zde hraje i M. Vašut. Jako obvykle se konce ale nedožije.

2012 (2009)

Film plný hereckých hvězd i typického amerického patosu v té nejkrystaličtější formě. Nicméně totální destrukce Země stojí za shlédnutí. Přestože to není nej film, tak se nebudu bát se na něj podívat znovu.