Krokodýl (2000)

Hooper uz senilni nebo se uplne zblaznil, protoze to co predvadi v krokodylovi, to se hned tak nevidi. Film je tak hroznej, az se musi videt (jak se to nema delat), scenar neexistuje, krokodyl je tak strasne trikove zpracovanej, ze je lepsi ho ani nevidet a herci sou tak neuveritelne amatersti, ze si nic jinyho - nez sezrat - vlastne ani nezaslouzej!

My dva a křen (2006)

Po dlouhy dobe prijemna a chytra komedie o novomanzelskem paru a jednom hodnem (lec trochu sveraznem) kamaradovi... Film tak trochu "ze zivota" s vtipnymi dialogy (nezasahujicimi do trapnosti) stoji na vynikajicim obsazenim v cele s krasnou Kate Hudson, skvelym Owenem Wilsonem a (kupodivu) velice civilnim a vtipnym Douglasem

Doom (2005)

At si kdo chce co chce rika - me se to proste libilo a moc! Tenhle typ filmu (ála Cameronovi Vetrelci) proste muzu. Dostatek napeti, akce, krvelacnejch potvor a mega-ultra-drsnejch marinaku v cele s charismatickym a cim dal lepsim Rockem (kterej mimochodem Urbana totalne zastinil). A na nejakej pribeh sere pes. A propo - neustale zatracovanej Bartkowiak je reziser, kterej umi natocit poradnou akci

Hostel II (2007) odpad!

Skoda ze nelze davat zaporne hodnoceni - tahle sracka by si ho dozajista zaslouzila. Jednicka (ac taky velmi velmi spatna), jeste alespon jakztakz fungovala coby (nechtena) komedie, ale tohle bylo jen vykradani sebe sama a casto sem fakt nevedel, jestli koukam na pokracovani nebo puvodni film... Nutno ještě podpotknout, že jsem to vydržel zhruba do poloviny - ani ne proto, že by to bylo tak brutání - byla to prostě jen totální ztráta času... Eli Roth je magor

Transformers (2007)

Nejak moc nechapu co na tom vsichni vidi... Absolutne hodni autoboti vs. nejvic-nejzlejsi deceptioni?! No, mozna je to tim, ze samotna myslenka transformujicich se robotu na rozlicne dopravni prostredky, mi prijde trochu infantilni a tak nejak nedostacujici na celovecerak - navic blockbuster (jinak technika mi neni cizi a vyrostl jsem v dobe nejvetsi slavy transformeru)! Taky po trikovy strance to bylo preplacany - casto az chaoticky (coz se dnes jiz bohuzel stava u megafilmu standardem). Ale abych jen nehanil, musim pochvalit Bayuv obrovsky nadhled a parodovani sebe sama, spoustu vybornejch foru (a odkazu) a samozrejme vyborneho Turturra, Andersona a stabajznu Megan Fox... Takze asi cisty prumer.

Zlověstné ticho (2007)

"Ahoj, jmenuju se Billy a zaskakuju tu za starsiho brasku Chuckyho... Chces balonek? Vsechny se vznasi..." Od Šestého smyslu zase horor pri kterym sem fakt nadskakoval a casto mel nutkani odvracet zrak od obrazovky. Vyborna prace s kamerou, dobre davkovane napeti, pekna hra se svetlem a stiny. Atmosfera ze by se dala krajet a skvela vyprava. Reziser (Wan) a scenarista (Whanell), stojici za uspechem SAW se vrhli na starou dobrou ducharinu - a to pekne poctive a z gruntu! A udelali zatracene dobre. Dead Silence je pastvou pro milovniky tohoto zanru. Jen to obsazení hmm (...a zase ten OldKidOnTheBlock?!)

Vzpomínky (2006)

Tony Scott se konecne vyflak na svoje dementni experimenty s filtry a kamerou a po vizualne uchylnym Dominu a Muzi v ohni, natocil zas "po staru" normalni a predevsim setsakramentsky dobrej film, kterej nepostrada silnej pribeh, paradni hudbu, skvelej scenar a (jako vzdy) vytecneho Denzela! Zajimava na Deja Vu je jeho zanrova rozpolcenost - jde vlastne o akcni-sci-fi-thriller, riznutej dramatem a romantikou (jak se ostatne pise i v popisku filmu), ale i tak to vse dohromady dokonale funguje. Parada!

28 týdnů poté (2007)

Znacne rozporuplny film. Na strane jedne stale velice slusna atmosfera, vybydleny Londyn, tiziva hudba, dost odvazny sceny a zejmena fakt hnusny, krvelacny a zatracene rychly zombicky parchanti... Na strane druhe nulovej pribeh, parkinsoidni kamera, chaotickej strih, snuzka zanrovych klise a neuveritelne dementni a nesympaticti herci (sorry ale jindy vynikajici R.C. - tady fakt nic zazracnyho nepredvedl - a od pulky uz me v deji jen s***). Reziser chtel evidentne mit ve filmu vsechno, ale mene je nekdy vice. Skoda promarneny sance - po vynikajici jednicce. Puvodne sem to videl sice jen na dve hvezdy - ale diky uvodu, scenou s vrtulnikem ala braind a absolutne predvidatelnym - lez povedenym zaverem, davam za tri!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielberg neustále překvapuje - kdo by od něj čekal takovouhle kurevskou řežbu?! Úvodní 40ti minutová sekvence "Vyloděni v Normandii" mě před 10ti lety totálně uzemnila a napětí pak už do konce filmu nepolevilo... I dnes, při sledování "Ryana" mám pořád to zvláštní mrazení v zádech! U většiny filmů musíme přemýšlet o tom, co se nám na tom líbílo a proč... Tady ne, tady to prostě víte!