Highlander (1986)

Boly casi kedu by som tomuto snimku venoval plny pocet hviezdiek. Casi sa bohuzial menia a film trosku zostarol. Tie tri silne hviezdicky, ktore mu vsak davam nedavam z nostalgie, ale preto, ze aj ked to uz nie je taka bomba ako kedysi stale sa da na to pozerat. Jedna sa asi o najlepsi film Christophera Lamberta (Tarzana som nevidel). Zaporak je neskotocne dobre vybraty a podporna uloha Seana Conneryho je skvela. K tomu este este vynikajuca hudba nesmrtenych Queenov, tym pravy Nesmrtelnym v tomto filme vyborne pomaha. Tym co Highlandera este nevideli ho odporucam. Mozno Vas ocari ako kedysi mna.:-)

Útěk ze Sibiře (2010)

Nebyt uvodnej dvadcat minutovky v ruskom ulagu a ucast Colina Farrella, ktoreho postava mohla dostat trosku viac priestoru, tak by som nedal tomuto filmu ani dve hviezdicky. Cakal som az do konca filmu na nieco co ma prinuti vacsmi ho odcenit, ale nic take neprislo. Akonahle sa z filmu odobral spominany Colin, film zacal byt neznesilne nudnym. Obdivujem skutocnych ludi, podla ktorych je tento film natoceny, ze dokazali prejst a prezit v zlych podmienkach taku dlhu cestu. Ale niekedy to na dobry film jednucho nestaci. Pretoze divat sa na dve hodiny na ludi, ktory niekam idu, dokopy sa nic nedeje, potom pride koniec ked sa vratia domov a film tymto konci je jednoducho nuda. Cakal som nieco lepsie.

Gnomeo & Julie (2011)

Skvely animak, ktoreho tvorcovia si tento krat beru na musku nesmrtelnu klasiku Williama Shakespeara. Namiesto ludi su hlavnymi postavami roztomili zahradny trpaslici. Mne osobne sa tato rozparavka velmi pacila. Primerana stopaz, vesele dialogy, krasne chytlave pesnicky a samozrejme modry Gnomeo a cervena Julia. To vsetko ma neskutocne bavilo a solidne som si to uzil. Aj ked je tento animak miereny hlavne na mladsie pubikum, kludne sa da odporucit aj dospelym. Navyse to nekonci tragediou, ako stara-znama klasika, ale stastnym, sladkym happyendom. A to predca ku rozpravke patri. Velmi slusne styri hviezdicky.

Sejmout zabijáka (2011)

Solidna gangsterka. Dobre natocena, napisana a aj zahrana. Po dlhsom case vsak upadne do zabudnutia a to jej jej najvacsie minus. Chyba jej nejaka zaujimava scena, ktora by jej umoznila zkultovniet. Rozhodne sa vsak oplati pozriet. Pribeh o irskom gangstrovi, ktory sa znicoho vypracoval na velke zviera je zaujimavy a dobre podany. Mafianske filmy a gangsterky ma uplne najradsej, ale skor o talianoch ako o irich. Taliani maju o dost viac charizmy a vacsi smrnc:-)

13 (2010)

Napad zarobit si peniaze ruskou ruletou sa mi zdal pre film vyborny. Ale to prevedenie na fimove platno je trapne. Snad jedina postava vo filme, ktora nie je ulne ploche je ta hlavna. Ostatny herci ako Mickey Rourke, Ray Winstone, 50 cent a dalsi su v tomto filme zbytocny nakolko sa ich postavy vobec nevyvijaju. Este treba spomenut Michaela Shannona, ktory zo sebou nepricetne myka na rebriku. Film som si pozrel koly obsadeniu a celkom ma zaujal aj plagat. chcel som si napravit chut a pozriet si dobry film z Jasonom Stathamom, pretoze naposledy ma jeho Mechanik trochu sklamal. Toto je vsal este horsie. Miestami sa zdalo akoby bol scenar napisany desat minut pred natacanim. Neuveritelne zly film.

Světová invaze (2011)

Som tak trosku prekvapeny z priemerneho hodnotenia tunajsich uzivatelov. Mne sa film velmi pacil a dokonca som uvazoval o plnom hodnoteni. To sa vsak vytratilo ked som si film znovu pustil o tyzden. Nadsenie sa tak trosku vytratilo. Jedna sa vsak o velmi dobre natoceny akcny sci-fi film, v ktoreho scenar je sice uplne priemerny, ale nie prehnane blby. Akcne sceny su excelentne natocene a trasuca sa kamera ma dostavala do varu. Ku koncu dojde aj na trosku patosu a americkeho patriotizmu, ale ani s tym som ziadny problem nemal a zazitok celkovy pocit z filmu mi to ani trosku neskazilo, pretoze sa to do filmu perfektne hodilo. Takze u mna su to silne 4 hviezdicky.

Květ pouště (2009)

Cakal som presladenu romancu a dostal som zaujimavy pribeh o somalskej modelke a jej utrpeniach. Necital som knihu a dokonca som ani nevidel trailer, takze som v podstate nevedel o com film bude. A mozem povedat, ze ma velmi prekvapil. Vobec som nevedel, ze sa niekde na svete robi zenska obriezka. K samotnemu ponatiu filmu napisem snad len tolko, ze ma celkom napaditu reziu, aj ked tie flashbacky z Warisinho by som vynechal a snazil sa natocil film pekne postupne ood zaciatku uteku az po samotny zaver. Posobilo by to viac emotivnejsie. Herecka v hlavnej ulohe bola dobre vybrata a svoju ulohu zvladla celkom slusne. Velmi dobre jej sekundovala predstavitelka jej kamaratky Sally Hawkins. Najskor som chcel dat kvetu puste, len tri hviezdicky, ale myslim si, ze za vyborne herecke vykony a za dobre zrezirovany silny namet su styri hviezdicky zasluzene.

Opravdová kuráž (2010)

Mam problem z filmami panov Coenovcov. Na jednu stranu odcenujem velmi dobru filmarcinu. Ich filmy su vzdy nabite vynikajucou gradujucou atmosferou. V ich filmoch su vzdy zarucene skvele herecke vykony a scenare su takmer vzdy viac ako dobre. Vadi mi vsak, ze ma tie ich filmy napriek vsetkym tymto pozitivam nechavaju absulotne chladnym. A tak to aj z Naozajstnou Kurazou. Vsetko som si nesmierne uzival. Vychutnaval som si vyborne a drsne zachyteny Divoky Zapad, kochal sa krasnou kamerou a odcenoval skvele herecke vykony vsetkych hercov. Smial som na dialogoch medzi mladym dievcatom a starym opileckym pistolnikom. To vsetko je svele, ale ten chlad, ktory na mna dorazil za poslednych desat minut filmu ma zarazil. V podstate ani neviem preco ho pri sledovani filmov od Conelovcou pocitujem. Zatial jedinym filmom od nich ktoremu som dal plny pocet hviezdiek je Tato Zem Nie Je Pre Starych. Ale tam sa ten ich povestny chlad nesmierne hodil. Sklamany ani moc nie som, pretoze som cakal nieco podobne. Mozem jedine potvrdit, ze na Coenovske filmy moc nie som a zda sa, ze ani nikdy nebudem.

Hnízdo neřesti (2010)

Neskutocne som sa tesil na navrat Joe Pesciho na filmove platno. Po traileri som bol nadseny a tesil sa na dalsiu "napajedenu " postavu v jeho podani. Nakoniec som vsak trosku sklamany. Nie vsak z jeho vykonu. Ten bol dobry. A aj ostatny herci boly dobry. Najvacsi problem, v tom ze film je (a to aj napriek zaujimavym postavam) nudny. Ja som nejake zvlastne iskrenie medzi dvoma milencami nevidel. Nie ze by som im to v ich hrani neveril, ale scenar nebol az tak dobruseny aby sa mi to vtiahlo pod kozu a citil tu ich lasku s nimy. Rezisersky to bolo priemerne az na jeden svetlejsi moment a tym bol kratky boxersky zapas. Tri hviezdicky z prizmurenymi ocami za ustredne trio. Nebyt nich bolo by to asi dopadlo ovela horsie.

Mechanik zabiják (2011)

Po nepodarenom Fasterovi z The Rockom som si chcel napravit chut tymto akcnym filmom, ale zasa som slapol vedla. Z filmami v ktorych hra hlavnu ulohu Jason Statham vacsinou nemam problem, a vo vacsine pripadoch im davam velmi kladne hodnotenia, ale toto sa mi teda nepacilo. Problem nebude ani tak v nom, jeho postavu mu clovek veri a jeho komplicovi v podani vzdy dobreho Bena Fostera taktiez. Problem bude v nie moc podarenom scenari a v zlych dialogoch, ktore sa snazia byt strasne cool, ale posobia skor krcovito. Akcie to je o troska viacej ako v spominanom Fasterovi, ale ta tiez nie je az tak vyrazna. Simon West svoju prvotinu Con Air uz asi nikdy neprekona.