Autobusy v jednom kole (2000) (seriál)

Nič nové, nič extra. Deti poteší, ale moc nezaujme. Pár krát si to vaše potomstvo pozrie a v záplave kvalitnejších rozprávok a animákov za týždeň zabudne, že autobusy a pán Spector existujú.

Zelená míle (1999)

Vynikajúci počin od režiséra, ktorý snáď ani nenatočil zlý film, na motívy vynikajúceho románu od Stephena Kinga. Tu sa snáď ani nedá nájsť chyba. Pevné miesto u mňa v topke.

Kurs sebeovládání (2003)

Pekný príklad, ako dokážu dobre zvolení herci vytiahnuť priemerný film na vynikajúcu oddychovú komédiu.

Stínové komando 2 (1999) (TV film) odpad!

Presne taká istá sračka ako prvý diel.

Spláchnutej (2006)

Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.

Odsouzeni zemřít (2006)

Demencia plavcov vystupňovaná do krajnosti zanechaním novorodenca na palube. Nabudúce mrknem radšej vodné pólo, určite má väčší spád.

Obchodník se smrtí (2005)

Obchodník se smrtí, alebo: Keď Nicolas Cage ešte nebral úlohy v podpriemerných počinoch. Smutný film svojou pravdivosťou.

Nepřítel před branami (2001)

Skvelá vojnová dráma a hra na schovávačku v podaní Zajcev (mladučký ruský chlapec) - Konig (nemecký skúsený major). Kto bude mať v tomto súboji cti navrch? Netreba očakávať masívne útoky pešiakov a monumentálne tankové bitky, skôr chladnú taktiku dvoch súperiacich ostrostrelcov. Asi jediný film, kde mi nevadil metrosexuál Jude Law.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ali G je kult. S tým nikto nič nenarobí. Tieto absurdné komédie, ktorým nie je sväté nič budú mať vždy svoj okruh priaznivcov.

Království nebeské (2005)

Mám od doktora potvrdené, že vo filmoch, kde sa to čo len bleskne, rytiermi, križiakmi, alebo templármi a zavanie nádych Jeruzalema, strácam objektivitu.