Prachy v trapu (2007)

Príjemné prekvapenie na bankovú tému od španiela. Na týpkov, ktorí sa rozhodli zabezpečiť sa na dôchodok inak ako vstupom do druhého dôchodkového piliera sa díva fajn, film má spád a nenudí, len treba rátať s občasným nesúhlasom policajtov a iných ozbrojených zložiek. Celkovo nadpriemer v šuflíku "akcia banka".

Únik z kruhu (2006)

Už dávno tvrdím, že keby v tejto "brandži" nebol dopyt, logicky by nebola ani ponuka, a (nielen) dievčence by mali po problémoch. Ovšem pár tisícročí sa už situácia nemení, kšeft ide stále dobre, tak si aspoň dovolím trošku odľahčiť tému veršíkom od kapely Horkýže Slíže: Ľahké ženy dozaista celkom ujdú, Majú v sebe, vyžarujú zvláštne fluidum, Majú v sebe stokrát za deň rôznych pánov, Ukoja vás všetkých podľa vašich plánov.

Já-tě-vidím.com (2006)

Bellingerovci sú vďaka svojmu synátorovi hviezdy live vysielania na webe. Škoda len, že o tom ani sami nevedia, ale vďaka tomu vzniká množstvo humorných situácií. Film beriem tak trochu aj ako kritiku reality shows, preto 4.

Posádka v ohrožení (1979)

Film, ktorého dej si pamätám už 20 rokov (a ktorý som znovu objavil vďaka CSFD) si určite zaslúži 4 hviezdy. Nezabudnuteľná je scéna s opravou plášťa lietadla za letu. Boli časy, keď som ju súdruhom veril :)

Appaloosa (2008)

Príjemný, nikam sa neponáhľajúci snímok z prostredia juhu divokého západu, z čias keď sa majetky predávali podaním ruky a chlapské slovo platilo. Na dvojicu Ed a Viggo sa díva dobre, (na Renée už menej) a ako si to chlapci s prehľadom na začiatku našlapnú, tak to s rozvahou dotiahnu do konca.

Hrdost a sláva (2008)

Bez trojice Farrel, Norton, Emmerich by to bolo len priemerné krimi. Síce so zaujímavým scenárom krivých policajtov s viac ako podivnými vyšetrovacími praktikami, ale len priemer. Táto trojka tomu dala šťavu, takže idem aj ja s hodnotením zľahka nahor.

Katyň (2007)

Viem si predstaviť, ako sa v každom poliakovi približuje krv k bodu varu, keď vidí, ako ruský vojak trhá ich zástavu, červenú časť vyvešiava a do bielej si balí nohy :( Poliaci si za 2. sv. vojny svoj kalich horkosti vypili do dna, to sa uprieť nedá. Potupná a zbytočná smrť cca 20 000 ich dôstojníkov, oproti ktorej sú zábery z bitúnku len amatérske video, je toho dôkazom. Byť to dokument, idem na päť, takto jednu uberám za miestami zmätočný scenár. Dávam 4 a minútu ticha.

Honkytonk Man (1982)

Príjemný film o týpkovi, ktorý odmieta zomrieť doma na prdeli za pecou, ale chopí sa posledných síl a ide žiť tak, ako to cíti. Spoločne so synovcom sa túlajú po kraji a rozdávajú veľké pravdy. Ak som mal pred časom po zhliadnutí Gran Torina pocit, že Clint herecky dozrel, mýlil som sa. Tento pán dozrel už dávnejšie a tento film je toho dôkazom. Vo dvojici s vlastným synom mu to šlo vynikajúco a mám pocit, že chlapi si rozumejú aj mimo placu. Zaujímavosť: Clint vie spievať a to celkom dobre. Dôkazom je chytľavá pieseň "Honky Tonk Man" ktorá sa objaví vo filme a pri záverečných titulkoch poriadne brnká na city.

Svět Elmo (2006) (pořad)

Snažím sa na Elma dívať očami môjho malého syna, a toho Elmo a jeho partička celkom bavia... Niektorí postarší užívatelia si hádam spomenú na Kuka, alebo Dancúľa, čo boli v podstate tiež len takéto handrové mátohy a ako sme ich mali radi :)

Čtyři bratři (2005)

Celkom dobrý akčňáčik, miestami som až otváral oči, že bráškovia rozpútali v Detroite takú malú vojnu.