Životy těch druhých (2006)

A takto spokojne sme si tu nažívali... Príbeh komunistickej paranoje z jednej krajiny, ktorá sa v oficiálnom názve hrdila slovom "demokratická" z čias, keď každý fízloval každého. Nech mi ešte raz niekto povie, ako bolo za červených dobre. Ja nie som ochotný meniť osobnú slobodu za lacné rožky a mlieko.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Drobné nepresnosti a chybičky väčšinou plynúce z nedostatku financií a prečerpaného rozpočtu prepačujem, film je dôstojným nástupcom skvele našlápnutého prvého dielu a potvrdzuje, že aj Európa vie urobiť kvalitný historický epos.

Arn (2007)

Strhujúci príbeh imaginárneho švédskeho križiaka Arna Magnussona z pera Jana Gilloua. Film relatívne presne kombinuje fikciu a historické fakty s odkazmi na reálne historické postavy. Som veľký fanda európskej histórie a rytierstva ako takého, takže po dlhej dobe som veľmi potešený kvalitným severským historickým eposom a som ochotný prepáčiť aj miernu nasladnutosť a dôraz na líniu lásky na úkor bojových záberov. Ovšem tie, ktoré som videl musím len chváliť tak ako aj výkon Joakima Nätterqvista, ktorý s prehľadom zvládol uhrať svoju postavu v časovom horizonte 20 rokov.

Hranice života (2005)

No tak som zase raz dostal poriadnu mozgovú masáž vo chvíli, keď som ju vôbec nečakal, mysliac si , že do prehrávača vkladám priemerný thriller. Už teraz sa teším, ako si tento psychedelický nárez dám znovu.

Holka na roztrhání (2002)

Niektorí užívatelia si môžu po zhliadnutí môjho hodnotenia položiť túto otázku: Smoko hodnotí romantickú komédiu s Reeskou 5 hviezdami? To sa mu asi muselo nejako priťažiť v poslednej dobe, alebo čo? Mal by som mu asi napísať cez poštu a slušne sa ho popýtať na zdravotný stav. Skúsim svoje rozhodnutie v skratke vysvetliť. Keďže svoje hviezdy udeľujem viac menej pocitovo, tak keď ma zabaví a zaujme hoci aj romantika, nemám problém ju vysoko ohodnotiť. Príbeh mladej Melanie mi prišiel celkom ľudský, ako jej otec povedal "Sedieť jedným zadkom na dvoch koňoch sa nedá", ale asi najviac ma vzalo zobrazenie amerického juhu a jeho atmosféry. Vynikajúco som sa bavil na uletených južanoch, ktorí simulujú bitky z vojny Severu proti Juhu na svojich poliach za asistencie rán z dela mávajú nad hlavami vlajkami konfederácie. Oh, Sweet Home Alabama :)

Street Kings (2008)

Dobrí herci, akcia, drogy a vraždy, nábojmi a podvrhnutými dôkazmi nešetriť - takto to mám rád. To, že sa film podobá na nespočet svojich žánrových kolegov mi nejak nevadí. Však čo nové už sa dá vymyslieť, že? Podstatné je, že som sa zase raz vynikajúco pobavil a odreagoval.

Růžový panter 2 (2009)

Mám rád aj pôvodných panterov, ale nebezpečne sa dokážem pobaviť aj na hláškach v americkej sérii. K tomu skvelý Steve Martin, ktorý sa neľahkej úlohy nástupcu Petra Sellersa zhostil dokonale. Dúfam, že amíci ešte nejaký diel na trh hodia, ešte nechcem prísť o pantera.