Nám se to stát nemůže (1986) (TV film)

Milá, i když krapet smutná, televizní komedie z jednoho bytu s až nečekaně civilním Petrem Nárožným. Zápletka je přímá, konverzační dialogy místy zcela geniální, celé to však působí jaksi unyle. To ovšem nic nemění na tom, že tahle hodinka strávená s výbornými herci není krokem vedle.

Inspektor Max - Hra o život (2018) (epizoda)

O další stupínek lepší díl než minule. Tentokrát je v hlavní roli hlavně krimi příběh pořádného magora, který Zoliho mladou známou unese a drží ji v nějakém baráku. Zoli má co dělat, aby ji našel, jenže ztratí korunního svědka a nezbude mu nic jiného než to nějak vyřešit svou chytrostí. Přiznávám, že to, jak magora v úžasném podání Pavla Kříže, chtěli usvědčit, bylo vycucané z prstu, ale ten úplný závěr, kdy dívka jedná tak, jak by to v reálu opravdu mohlo být, to nahradilo. Velmi povedený, místy úsměvný, ale hlavně pochopitelný krimi příběh.

Dolly Parton (2014) (koncert)

Country můžu, ale spíš tu českou, ta americká mě moc neoslovuje. Ale byl jsem zvědavý na Dolly Parton. Písně OK, její moderování pořadu nic moc. Rozhodně ale dobrá a zajímavá nabídka country mega koncertu.

Ordinace v růžové zahradě - Tak hodně štěstí! (2018) (epizoda)

No to vám byl zase díl! Petr Rychlý poté, co Petře Kvitové slíbil, že ji dostane do epizodní role, skutečně vše spáchal a Petra se jako tenistka objevuje v miniroličce tenistky Petry Kvitové, se kterou si Mázlík místo svého syna jde zahrát, tam ho napadne Rytíř, protože našel zfalšované výsledky testu otcovství, a tak dá Mázlovi pořádnou ránu a ten se válí v síti. Drb noviny se toho chytnou a vymyslí si vlastní story. I tohle vede Alenu k tomu, že i po vyznání Mázla, že ji chce zpět, v Kamenici to chce zabalit a ani jednoho z potenciálních otců už nechce ani vidět. Do toho nám Andrea omdlí, protože její nevyléčitelná nemoc postupuje a Ota je při ošetření opět slibuje, že skutečně Petrovi nic neřekne. A Andrea se už těší, jak spokojeně umře a s Petrem ještě něco hezkého prožije. Jen aby se to její milý nedozvěděl. Člověk nestačí zírat, co vše se vleze do jednoho dílu.

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Pro mně tak trochu rozporuplný díl. Na jedné straně trapný fekální dabing, k tomu hodně vulgární poslední scéna (i když převzatá z jiného filmu), na druhé straně se výrazně odkryly charakterové vlastnosti a konečně vyplavalo na povrch, jak je Eva hloupá, naivní a nezodpovědná. Mně to místy bavilo, místo i pohoršilo. Prostě něco mezi.

Wonder Woman (2017)

Tak to dopadne, když spojí síly kapitán Kirk a Superman v ženském provedení. Myslím to s nadhledem, ale v mnohém film samozřejmě Supermana připomíná, blíží se samozřejmě také Captainu America 1, v mnohém připomíná Snyderovi filmy a hlavně přes mraky digitálního bordelu je to stále snesitelné a dějově sice očekávané, ale v podstatě milé. A taky dokáže dnešní generaci aspoň malinko připomenout hrůzy 1. světové války. A to na spektakulární blockbuster není málo. Za mně velmi slušná spokojenost a rozhodně pojďme do dvojky, protože minimálně Gal Gadot si to zaslouží. PS: hudba Ruperta Gregsona-Williamse překvapivě velkolepá a na jeho poměry nebývalé akční, už se těším na soundtrack

Kapitán Exner - Na dosah ruky – 1. část (2017) (epizoda)

První díl pátého dílu. Opět to neskutečně dlouho trvá, než se začne něco díl. Divák už dávno tuší, že sestry Horychovy jsou mrtvé a někde šikovně schované, času ovšem na to scénárista spotřeboval zbytečně mnoho. Pak je tu už jen vražda divákovi zcela neznámého člověka (Labuda) a tajemství s obrazem. Díl, který umně zapadá do celého seriálu a ničím nevybočuje ze zajetých kolejí.

Vítejte v džungli (2013)

Na jedné straně skvěle nabušený (i když od dob Kickboxera to tělo samozřejmě stárne) Jean-Claude v naprosto totální kravině s hodně hrubými výrazy, sem tam až zvrhlými záběry a celkově podivnou komedií, na druhé straně ovšem studie lidí z jedné firmy zahnaných na hranu přežití, a v tomto směru to až zas taková blbost není, naopak je k zamyšlení, co dokáže silný a ovládnutí schopný jedinec vše udělat. Moc se mi líbila scéna, kdy magor Roba Huebela sděluji odsouzenému na smrt, že on sám by ho nechal jen pošlehat bičem, ale když to chce dav, musí ho popravit. TOHLE je opravdu k zamyšlení. Za mne sice horší průměr, ale mám radost z uvolněného a zábavného JCVD (i když jen v menší roli), kterého role evidentně bavila a užil si ji i s námi diváky.

Dabing Street - Inzerát (2018) (epizoda)

Velmi vtipné. Kapitán Filcka je mrtev, je na čase začít žít své životy. A právě tady vyplave pravda o vztahu Pavla s Evou. K totální spokojenosti chyběla snad už jen ňadra Bereniky Kohoutové.:-)