Zakletý v čase (2009)

Zajímavý film, který ve výsledku ovšem není tak těžký romanťák, jak bych čekal. Ono taky končit tak, jak skončil hlavní hrdina, není zas až tak moc romantické. Určitě však na promoklé podzimní večery slušná romantika, která ovšem takovému Kate a Leopold nešlape ani na paty, neb se bere dost vážně. Ovšem nutno uznat, že úsměv a pohledy Rachel McAdams jsou hodně odzbrojující.

Kriminálka Anděl - Baba na zabití (2008) (epizoda)

Pěkně drsný a povedený začátek, pak ale už jen klasická detektivní práce. Nic extra zajímavého, šedý průměr ovšem v rámci povedené kriminálky.

Kriminálka Anděl - Čarodějnice (2008) (epizoda)

Bratři Batěkovi si zahráli pořádné floutky, kteří mají doma černou dílnu na opravu aut, ale také si sebou nesou jakési tajemství, které odhalí až kriminalisté. Slušný díl s dost dobrými vtípky a hodně prostoru pro Taclíka.

Kriminálka Anděl - Legionář (2010) (epizoda)

Trocha historie nikoho nezabije, do kriminálu nedostane, ale přeci jen trochu ublížit může. I tak by se dal jednoduše vylíčit děj tohoto dílu, ve kterém partičky novodobých nácků vyostrakizuje svého parťáka kvůli lásce k libanonské dívce. Podařený díl díky silnému uvěřitelnému příběhu.

Slavnosti sněženek (1983)

Sice totální klasika, ale s odstupem času vidím, že je to totální hovadina. Dnes už je to fakt staré a blbé. Říkám to nerad, ale pro mně to je ztráta času s hloupě se chovajícími lidmi a chlapy, kteří tráví svůj volný čas v hospodě.

Kriminálka Anděl - Smrtelný žert (2008) (epizoda)

Podařený díl, pořád se něco děje, případ dostává grády už v půlce dílu a pachatelé jsou velmi překvapiví. Hofmann slušný, i když u výslechu teda hodně rychle vyměkl. Díl rozhodně patří do lepšího průměru.

Kriminálka Anděl - Mrtvý v hotelu (2008) (epizoda)

Pro mě jeden z těch slabších dílů. Vlastně se až zas tak moc při vyšetřování neděje, člověk od začátku tuší, jak to s mladíkem bylo a pointa je jasná už dávno během pátrání snad každému.

Rabín a jeho Golem (1995) (TV film)

Velmi dobře zahraná a hlavně moudrá židovská pohádka, která ani na křesťany, ani židy neklade nic špatného, naopak i katolického mnicha ukazuje jako moudrého, přičemž židovský rabín Löw je zde ukázán jako moudrý muž, který i po stvoření mocného golema zůstává oním skromným a rozumným mužem. Hezké zpracování legendy včetně zcela strojového Golema Pavla Nového.

Kriminálka Anděl - Korunní princ (2008) (epizoda)

Co se týká pátrání velmi dobrý a zajímavý díl, ve kterém není dlouho jasné, kdo je pachatelem. Škoda jen, že určitý očekávaný vrchol pátrání nepřijde a z velkého případu zbude pouze případ "z našeho rybníčku". Ale slovenský kolega byl vtipný a s Dvořákovou mu to sedělo. Podařený závěr první série.

Kriminálka Anděl - Posedlost (2008) (epizoda)

Tentokrát musel tým vyšetřovatelů až do Bratislavy, kam jim utekl jeden hopsajda, který skáče jako veverka a střílí po lidech. Slušný díl se sem tam hodně vtipnými hláškami.