Králíkova pomsta (2008)

Viděl jsem tento kratičký snímek v polském Dream Park ve městě Ochaby ve speciálním vydání 6D. Bylo vidět, že animace už má to nejlepší za sebou, ovšem příběhově je to ještě horší. Obzvlášť, když na začátku příběhu vyleze na plátno příšerně vypasený králík alá Shrek. A i zbytek je zcela padlý na hlavu, obrovský králík se nechá doslova terorizovat nechutnou trojicí prťavých zvířátek, aby jim ke konci nachystal past, za kterou by se nemusel stydět John Rambo z jeho posledního masakru Poslední krev. Sice trojice despotů nedopadne jako mexičtí mafiáni a trojky vidle jim hlavní hrdina neprožene hrudníkem, ale i tak je pomsta drsná.  Animovaná jednohubka, která má to nejlepší za sebou, přičemž toho nejlepšího nikdy nedosáhla.

Návštěvní hodiny (1986) (TV film)

Dobré televizní drama, které i dnes může divákovi dát chvilku na zamyšlení, kam to se svým životem směřujeme. Sice pravda, dnes by se taková vilka určitě neprodávala (i když i dnes se stane, že se 4 potomci nedokáží domluvit a musí barák prodat), obzvlášť teď, kdy domy mají neskutečnou cenu, ale i tak se dá z filmu vypreparovat myšlenka vztahu rodičů a jejich dětí. Dobré vidět, dobré se nad tím i zamyslet.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Viděno v kině s vlastníma dětma. Ty při některých scénách tleskali a tetelily se blahem. Takže pro děti super. Mně to přišlo rozhodně slabší než jednička, ale i tak je tam hodně vtípků a vtipných scén. Bohužel tempu děje moc neprospívá hodně delších scén, ve kterých si Mimoni svou hatlamatilkou vypráví a nikdo neví, co vlastně říkají. Dabing fajn, ale při vší úctě k panu Lábusovi jeho hlas na malé děcko se už moc nehodí. Celkově nadšen nejsem, ale děti ano, takže? Udělej si obrázek každý sám. Hudba: Heitor Pereira

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

První díl nového seriálu přináší pohled na střední školu, kde vztahy nefungovaly tak, jak měly a doplatila na to jedna z učitelek. Samotný název je velkou pravdou, žáci skutečně vycítí, který učitel je "slabší" a dají mu to v hodinách sežrat. Sám to znám, jako učitel jsem už cosi zažil a některá děcka jsou opravdu zlá. Pak je opravdu zásadní, jak s kolegyní jednají její kolegové a vedení.  No, tak jako tak, zajímavý úvod do seriálu.

Francouzský kankán (1955)

Nebyl to muzikál dle mého gusta - taneční výstupy žádné, písničky o ničem, na závěr sice hezký dlouhý kankán, ale ani to nemohlo zachránit 90 minut nudy. A navíc i ta romantika nakonec dostala na frak. Takové barevné nic s Jean Gabinem v hlavní roli.

Svatopluk - vládce Moravanů a Slovanů (2022) (TV film)

Slušný dokument, který přibližuje moderní formou nové poznatky o Velké Moravě, zaměřuje se především na období knížat Rastislava a Svatopluka a obrazově doprovází mluvené slovo záběry především z archeoskanzenu Modrá, vykopávek Sady a Mikulčice. Rozhodně plnohodnotný příspěvek pro představu o historii Velké Moravy. Hudební režie: Jak Kluka

Večer lidí dobré vůle - Velehrad 2021 (2021) (koncert)

Motem koncertu z roku 2021 může být poděkování všem, kteří pomáhali postiženým covidem a lidem postiženým ničivým tornádem na jižní Moravě.

Večer lidí dobré vůle - Velehrad 2022 (2022) (koncert)

Už asi tradičně napíšu, že koncert je tak někde na půl. Dá se na něj dívat (či účastnit se live), ale že by to byla nějaká pecka, to se říct nedá. Jednak opět koncert neskutečně ukecaný, každý účinkující je uveden nejednou větou, mezi zpívanými bloky poměrně dlouhé povídání moderátorů, většina vystoupení nic moc extra. Líbila se určitě Anna K., Hradišťan uvedl i novější písně, ukrajinští vystupující nic moc. Plachetka tradiční. Zpracování koncertu je také klasické - spousta záběrů na diváky, přelety kamerou nad diváky nebo statické záběry z boku. Nemilým překvapením je malý výběr peněz, diváci darovali pouze půl milionu, k tomu druhou půlku darovala nejmenovaná společnost. Obecně se dá říct, že koncert byl zaměřen na vztah a pomoc Ukrajincům. Koncertu předcházelo tradiční setkání vozíčkářů, děcka řádili na kolotočích a byla možnost si projít spoustu stánků. Ceny vysoko, langoš za kilo, stejně jako většina kolotočových atrakcí (jo jo, byl to průvan v peněžence). Tož zas za rok na viděnou.

Táto, sežeň štěně! (1964)

Především první polovina filmu je výborně nahláškovaná a malí caparti mají jednu geniální hlášku za druhou. Jenže ve druhé polovině filmu dojde dech a divák už jen sleduje pachtění se každé filmové postavy za sehnáním psa. A konec už je naprostý zmar - jakoby tvůrci nevěděli, jak děj ukončit. I proto jen velmi průměrné hodnocení.

Lví bratři: Od kotěte po krále (2019) (TV film)

Naprosto parádní podívaná, sice kvalita záběrů občas pokulhává, ale časosběr (cca 5 let života lvích bratrů) je velký bonus. Pohodová podívaná ve stylu animovaného Lvího krále, jen tentokrát se skutečnými lvy.