Česko Slovensko má talent 3 (2012) (pořad)

Obecně tyto pořady nemám rád, ale za některé borce účinkující v této soutěži dávám jednu hvězdu.

David Suchet: Po stopách sv. Pavla (2012) (TV film)

Nic zásadně stěžejního tady proti ani pro církev nezazní, přesto je milé sledovat Davida Sucheta, jak chodí po stopách sv. Pavla a zdravým rozumem hodnotí jeho činy, motivace a myšlení. Pohodičkový dokumentík. Hudba: Howard Davidson

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Na tomto čtvrtém díle nevidím nic špatného. Právě naopak. Příběh je vcelku zdařilý, nuda se zahání sem tam vskutku podařenými vtípky, Sid tady není za tak strašně trapného, více času dostal dokonalý Scratch, animace v pohodě a hudba výborně výpravná. Stále je to spíše pro menší děti, ale to je tato série od začátku. I vzhledem k úchvatným tržbám se tento animák musel povést. Spokojenost.

Do Říma s láskou (2012)

Přišlo mi to chvílemi velmi vydařené, samozřejmě nesmí od toho čekat legraci k popukání, ale celkově to drželo vtipnou linku a příběh to taky jakýsi mělo. Překvapeně spokojenost. PS: nápad s operním pěvcem ve sprše nečekaně dobrý a vtipný

Dračí oči (2012) odpad!

Bezvýznamná cameo role Van Damma v bezvýznamném akčním béčku hrozné kvality. Van Dammova účast cca 4 minut, kdy ve vězení vzpomíná na to, jak zabil svého syna (tupě plácá moudra), ukáže jednu akční scénu (ubohá) a trénuje hlavního hrdinu (zcela trapně a bezkrevně). Filmový Robocop Peter Weller si střihne velkou zápornou roli a ... to je tak asi vše o tomto zcela zbytečném filmovém díle. Hudba: Michael Krassner

Druhá šance (2012)

Hezké, roztomilé, příjemné, nesenilně seniorské, herecky báječné - prostě pohodový filmeček o starším páru, který k sobě hledá znovu cestu přes manželského poradce. Pěkný snímek na sobotní večer.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Štědrovečerní pohádka roku 2012. Ale no tak, lidi! Neblbněte! Co jiného očekáváte od štědrovečerní pohádky než trochu vtipu a veselí a příběh, který vyčaruje úsměv na třeba už trochu unavené tváři? Tato pohádka je přesně oním typem a po mnoha letech, kdy nám ČT předkládala jakési podivnosti, konečně je tu pohádka jak má být. Veselá, se sympatickými postavami, dobrou hudbou i slušným nosným příběhem. A navíc s neotřelým námětem, protože kromě Dvanácti měsíčků s Markétou Hrubešovou jinou pohádku tohoto tématu neznám. Ačkoli Karel Janák není žádný umělec, řemeslo zvládá dobře a tato pohádka je toho důkazem. Povedla se, a ne že ne. A zvláště ve srovnání s tím, co se dnes točí, je to opravdu povedená věc.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Dvojka bohužel není lepší než jednička. Druhý nabušenější díl doplácí na naprosto jednoduchý scénář, který je děravý jako bulharští statisté poté, co z nich Stallonovo komando udělá několikrát řešeto. Jednoduše je blbuvzdorný. Vezmeme klaďase a záporáky, několikrát je postavíme proti sobě, nebudeme řešit nevinné občany (třeba na letišti) a necháme pálit páté přes deváté, hlavně když bude dost mrtvých. Vezměme to ale po pořádku. Svůj širák odhazuji v dál před Simonem od dob Con Airu jsem nic pořádného nenatočil Westem, který zvládl důstojně ukočírovat tolik hereckých individualit, spousty výbuchů, střelby, létajících lidí a natočil solidně vypadající oldschool akčňák. Otázkou ovšem zůstává, nakolik do toho zasahoval Stallone, protože akční scény mají jeho čistý Rambo 4 rukopis. Ustřelené hlavy, cákance krve, zakrvavená kamera. To vše jsme už viděli v posledním Rambovi a zde je tomu nejinak. Ale budiž, bod pro Westa. Kromě akčních scén se dočkáme klasické příběhové vaty proložené vskutku cool hláškami, kterými nešetří nikdo. Nejvíce si jich však vedle očekávaného Arnieho ukořistil Chuck Norris, který si (dovolím si říct) ukradl film sám pro sebe. Chuck tu po akční stránce nic extra nepředvede, ale to, co předvedl svými ústy, to je hodno zápisu zlatým písmem do filmové historie. Vedle něco i jindy hláškující Bruce Willis bledne závistí. A pak nám tu už zbývá jen Jean-Claude, který se dal fyzicky dokupy a ačkoli unavené oči ukazují určitou vyšumělost, jeho závěrečný souboj se Slyem je ukázkou, jak má vypadat slušný akční závěr. A to je tak asi vše. Zcela nevyužitým zůstává Scott Adkins, který by v reálu celé bandě „staříků“ nakopal zadek, Lundgrenova postava díky brzké absenci Jeta Li nedostala žádný prostor, Jason Statham si zahrál přesně to, co jsme očekávali a Sly jen potvrdil, že je ve vynikající formě a že nestárne. Film je nesmírně zábavný (pokud vám nevadí mraky mrtvých, cákance krve a sem tam ustřelená hlava), bohužel díky smrti jednoho z party postradatelných se snaží chvíli hrát na vážnou notu, což je jen ku škodě věci. Ale konec dobrý, všechno dobré. Po čistě 80ti procentní jedničce dávám poctivě slabších 70%. A už se těším na trojku a hlavně na to, jak do této party autoři zapracují Stevna kdysi jsem býval štíhlý elegán Seagala a Wesleyho už budu platit daně Snipese. Uvidíme. PS: komentář Lateefa vyjadřuje přesně to, co asi neumím napsat:-)

Film o filmu: Polski film (2012) (TV film)

Konečně film o filmu, u kterého jsem se s chutí zasmál. Sice z něj je jasně vidět, že natočený film bude asi pěkně ujetý filmový magořinec, ale perfektní mystifikační řeči všech zúčastněných parádně naladí zvědavého diváka. A to je smyslem filmu o filmu. Hudba: Midi Lidi