Watchmen (2019) (seriál)

Perfektní. Naprosto.

The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Remake epizody A Hundred Days ze Stargate SG-1 v prostředí Star Wars. Celý Mandalorian jako kdyby vypadl z devadesátek, hlavně co se týče struktury celého seriálu. Vlastně moc nevím, co si o tom myslet.

Watchmen - A God Walks into a Bar (2019) (epizoda)

Epizoda, která mi konečně prodala postavu Angely. Ve chvíli kdy Dr. Manhattan říká "This is the moment I fell in love with you", je to jako kdyby promlouval i za diváka. Na jednu stranu si říkám, že možná podobný moment měl přijít o něco dříve, nicméně možná o to lépe tato epizoda fungovala na emocionální úrovni. Je tolik věcí, které bych chtěl vychválit; střih a to jak je celá dějová linka vyprávěna v několika časových rovinách bez toho, aniž by byl celý příběh jakkoliv matoucí, fantastická hudba, která pro mě osobně vyrovnává Oscarový soundtrack k Social Network, herecké výkony, zejména Regina King byla tuhle epizodu skvělá. Již teď jsou pro mě Watchmeni nejlepším seriálem roku. FYI název epizody je "A God Walks Into Abar"

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

První Disney Star Wars, které působí originálně, ale zároveň si ponechávají atmosféru původních Star Wars. Vizuálně mi Mandalorian přijde dokonce lepší než nová trilogie. Výtky některých komentátorů k "b-čkovým efektům a nevyužitému budgetu" nechápu, Star Wars pro mě nikdy nebyli o vesmírných bitvách a je celkem jasné, že Mandalorian takovýmhle seriálem ani nikdy být nechtěl. Jsem zatím velmi příjemně překvapený a dávám lepší čtyři hvězdy.

Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

Předlohu jsem nečetl, nicméně se mi opravdu velmi líbí atmosféra. Dafne Keen je skvělá. Jedna z mála dětských hereček, která dokáže bez problémů utáhnout ústřední roli ve filmu (viz. Logan) či mini sérii. To je myslím pro tento seriál velkou výhrou, protože casting Lyry se zdá být klíčový. První díl byl trochu sprint a jakožto nečtenáře knihy jsem některé dějové linky pochopil jen velmi povrchně, nicméně mě první díl velice zaujal a sledovat budu i nadále.

Watchmen - Je léto a dochází nám led (2019) (epizoda)

Začátek velice slibný, seriál se vydal svou vlastní cestou, kterou lze jen těžko hodnotit po prvním díle, jelikož je na tomto seriálovém světě Watchmenů evidentně hodně co objevovat. Casting Jeremy Ironse je naprosto dokonalý. Z vyobrazení masakru v Tulse mrazilo. Soundtrack připomíná Girl With The Dragon Tattoo nebo Gone Girl na steroidech. Trochu vlažnější jsem k hlavní postavě, která se mi zatím nejeví příliš zajímavá, uvidíme jak se bude vyvíjet dále.

Overlord (2018)

Overlord má zatím asi nejblíže k relativně vysokorozpočtové adaptaci Wolfenstein her. Atmosféra i reálie se povedli na jedničku, ale chybí mi zajímavější příběh a zejména postavy. Proč prostě Hollywood nevezme Wolfenstein: New Order a neudělá z té hry film, vždyť to k tomu přímo vybízí.

Teror (2018) (seriál)

S01: Marcus Fjellström se sice premiéry seriálu nedožil, nicméně pro mě dělá polovinu atmosféry právě jeho tíživá, melancholická a děsivá hudba. Seriál sám o sobě má o něco pomalejší rozjezd, nicméně by bylo chybou skončit se sledováním předtím, než se posádka Franklinovi expedice vydá na pěší cestu zamrzlou arktickou krajinou. Čím větší beznaději a depresi posádka propadá, tím je seriál lepší. Plný počet dávám primárně za druhou polovinu série, která se mi jeví jako naprosto bezchybný obraz bezvýchodné situace, která se přibývajícími epizodami stává pouze beznadějnější a bezútěšnější.