Velký lov - Série 1 (2020) (série)

Snaží se to tvářit víc cool než ve skutečnosti je. Pokusy o sociální komentář jsou v některých scénách až komické ("Mommy Are you a superhero?" "I'm a black woman in America honey"). Herecké výkony jdou od desíti k pěti. Scény z koncentračního tábora byly daleko za hranicí vkusu, pokud by existoval žánr Jewsploitation tak by do něj tenhle seriál patřil. Z pohledu tvůrců ty scény měly pravděpodobně ukázat že náckové jsou fakt velký záporáci, ale působilo to na mě spíš jako zcela nevhodná a necitlivá soutěž o to kdo vymyslí největší zrůdnost odehrávající se v koncentračním táboře. Vlastně to na mě celé působí jako nějaká levná kopie Tarantina, přičemž tvůrcům to celé přerostlo přes hlavu. Je to škoda, protože těma je to zajímavé a seriál má světlé momenty, ale jako celek to prostě nefunguje. Jednu hvězdičku přidávám za postavu Joshe Radnora z HIMYM kterého jsem za prvé vůbec nepoznal a který si pro sebe krade všechny scény ve kterých je.

Lesní duch (2013)

V rámci žánru "chata v horách" je to excelentní. K původní Raimiho předloze nemám kdovíjak hluboký vztah, takže mě to jako remake neuráží a naopak si ten updatovaný vizuál užívám víc než originál. Fede Alvarez našel tu správnou hranici mezi hororem a parodií a bere se to celé tak akorát vážně jak se jen film o znasilnujicim keři může brát.

Jurský svět (2015) odpad!

Stupidní nadutá nuda která s původním Jurským Parkem má společného asi tolik jako má ten fiktivní Jurský Svět s Jurským Parkem Johnna Hammonda. Vyumělkovaná zábava pro masy bez duše. Tragické herecké výkony, strašné dialogy, nudný scénář, nesympatické postavy, dětské postavy ještě o několik řádů otravnější než v původním filmu, duo Pratt a Bryce Dallas Howard má zcela nulovou chemii, režie bez nápadu, triky se za těch 20 let nijak zvlášť neposunuly. Tenhle film mě uráží svoji průměrností a neochotou udělat s tímhle tématem cokoliv zajímavého.

WandaVision - Ve speciálním dílu... (2021) (epizoda)

She recast Pietro!!!!!!! Upřímně sem nečekal že propojení Fox a MCU univerza začne tak brzy, ale tohle je každopádně skvělý způsob jak to celé provést.

WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

Já si tu televizní realitu neskutečně užíval a návrat do klasického Marvel universa mě vlastně trochu mrzí i když bylo od začátku jasné, že nás to čeká. Kat Dennings a Randall Park jsou zrovna jedny z mých méně oblibených postav a v porovnání s Epizabeth Olsen a Paulem Bettanym jsou i herecké výkony trochu někde jinde. Předpokládám že další díly budou nějakým mixem televizní reality a skutečného světa a za mě doufám, že z Wandyvize toho uvidíme víc.

Nezměrnost noci (2019)

Je to hrozně ukecané a zároveň dialogově prázdné a nezajímavé. Kamera mě omrzela po prvních patnácti minutách když mi došlo, že tímhle způsobem bude natočený celý film. Má to atmosféru a styl, ale to je samo o sobě k ničemu, když je příběh utahaný a nudný

Spectre (2015)

Nerozumím co se tomuhle filmu stalo. Scénář je naprostá slátanina, Craig a Sydeux mají nulovou chemii, Waltz jako záporná postava nefunguje, je to oproti Skyfall tak nudně natočené jakoby to snad ani nedělal Mendes. Je to promarněná šance a škoda talentu, který se u Spectre sešel.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Podíval jsem se na Fringe po deseti letech znovu a myslím, že se tomuto seriálu trochu neprávem upírá status stejně legendárních sci-fi jakým byli například Akta X. A zatímco Akta X již od 7. série úspěšně pracují na zničení vlastního odkazu, Fringe si po celých pět sérií udržel víceméně konzistentní kvalitu s jen velmi ojedinělými výkyvy. Absolutním vrcholem je pro mě druhá a třetí série, kdy se pravidla relativně standardního procedurálního sci-fi seriálu postaví na hlavu a scénáristi vyhodí veškeré zákonitosti televizního formátu z okna. Střídání realit, časových rovin nebo žánrů ale není na Fringe to nejdůležitější. Velmi často naprosto šílené zápletky, by totiž nemohli fungovat bez skvěle zahraných postav Olivie, Petra a zejména Waltera Bishopa. John Noble zde ve své životní roli přehrává všechny ostatní kolegy o hlavu. Anna Torv zaslouží respekt zejména díky jejímu ztvárnění alternativní verze Olivie. Zmínku zaslouží i vztah Waltera a Astrid, který pro mě byl tak trochu srdcem celého seriálu a fungoval na mě lépe než vztah Petera a Olivie. Nenapadá mě jiný seriál u kterého by tvůrci odvážili riskovat tolik jako u Fringe a už jen proto dávám plné hodnocení. Nemyslím si, že je Fringe dokonalý seriál, ale je určitě naprosto unikátní.

Nicota (2016)

Vizuálně skvělá pocta Lovecraftovi. Dost to ale celé sráží naprosto strašně herecké výkony a nezajímavé postavy.