Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Horší výběr hudby jsem snad neviděl. Vypadá to spíš jako díl seriálu na CW než film.

Devs - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Scéna autonehody je za mě jedna z nejlepších věcí, které kdy Garland natočil. Naprosto geniálně zrežírovaná epizoda.

The End of the F***ing World - Série 1 (2017) (série)

Trochu černá komedie, trochu coming of age movie, trochu romantika, trochu drama, trochu thriller. Zní to jako že to nemůže fungovat, ale funguje. A to zejména kvůli dvěma brilantně napsaným postavám a naprosto fantastickému castingu. Allysa i James mi budou chybět. Hodnotím pouze první sérii, protože si myslím, že měla uzavřený konec a série pokračování nepotřebuje.

Star Trek: Picard - Remembrance (2020) (epizoda)

Připomíná to spíše Abramsův Star Trek než TNG a kombinace Jean Luc Piccarda a hi tech sci-fi přestřelek a výbuchů na mě působí dost zvláštně. Z technického hlediska to vypadá dobře (snad krom některých dost krkolomně sestříhaných scén), ale TNG pro mě nikdy nebylo o akci, srdce Nové Generace je někde úplně jinde. Nicméně mě to zatím neuráží. Patricka Stewarta i Brenta Spinera si užívám a jsem zvědavý jakým směrem se seriál vydá dál.

Outsider - Dark Uncle (2020) (epizoda)

Fantastická kamera je to, co mě na tomhle dílu zaujalo nejvíc.

Dracula (2020) (seriál)

Atmosféra prvního dílu byla skvělá, nechápu proč měl Moffat potřebu zakončit mini sérii lacině vypadající cover verzí Vampire Diaries. Nepamatuji, kdy naposledy se v rámci jedné série takto zásadně změnil tón i kvalita epizod. Je to škoda, myslím že série měla velký potenciál, ale poslední epizoda celý ten zážitek kompletně zničila.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale přidávám pátou za "Toss A Coin To Your Witcher", kterou se mi nedaří dostat již třetím dnem z hlavy.

Maják (2019)

If I had a steak I would fuck it. Řekl bych že doslova každá scéna by se dala zarámovat. Pattinson i Dafoe zde podávají herecké výkony kariéry, zejména Pattinson se dle mého názoru místy dostal až někam za hranici hraní a pravděpodobně se skutečně zbláznil. Sice vůbec netuším o čem to celé bylo, ale to nic nemění na tom, že je The Lighthouse naprosto neuvěřitelný filmový zážitek.