Paní ministryně (2014) (seriál)

Problém těchhle výtvorů z oblasti politiky je, že nedělá li je opravdový mistr,  čas poměrně brzy odhalí jejich naivitu

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Po shlédnutí prvních dílů jsem si řekl "Ale co, sice to není moje parketa, ale zase tak marný to nemusí být" Hluboce jsem se zmýlil. Uživatel gudaulin (https://www.csfd.cz/uzivatel/34313-gudaulin/ ) mi mluví z duše. Koncept totálních flashbacků mi pěkně rozhasil psýchu. Sledovat Milo Ventimiglia, který má být sympatickým obětavým otcem, zatím však na mne působil jako sňatkový podvodní říznutý hochštaplerem, jak se neustále vrací na obrazovku i když v linii s reálným časem je už dvacet let mrtvý, to fakt dá zabrat. A Mandy Moor? Místy už nemohla nasadit unylejší výraz... A děti, raději nemluvit. No nic, skončil jsem po 2. sérii

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

Konec padesátých a začátek šedesátek v NY, k tomu středostavovská židovská komunita. To všechno hezky stylizováno, okořeněno dobrými hláškami. Výsledkem je příjemná a zábavná podívaná.

Carnival Row (2019) (seriál)

Skutečně temná záležitost. Jak dějově, výtvarným pojetím, tak i velmi tmavými scénami... Zajímavý počin, nevtáhl mne však, nějak jsem to neprožíval. Mohl jsem se tak víc soustředit na koukání

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Syrové, věrohodné, zajímavé... Stojí za shlédnutí. Jo, a výborně zahrané

Vítejte na konci světa (2021) (seriál)

Neotřelý pohled na život daleko na severu Skandinávie. Prostředí nám cizí, s problémy, které tamní lidé musí řešit se u nás také setkáváme, vztahy mezi lidmi jsou jako jinde - láska, nenávist, zloba, hloupost... Jiné jsou pro severskou společnost specifické - pytlačení sobů, pašování ruské vodky...Pro českého diváka zajímavá zkušenost ...

Most (2011) (seriál)

BronPo dlouhé době jsem se dostal k seriálu, kterému předcházela skvělá pověst, k seriálu Most (Bron). Takové dílo má při hodnocení těžší pozici, hrozí nepřiměřená očekávání.Seriál byl zajímavý. Líbila se mi kamera, celkový vizuál a vynikající atmosféra. Sofia Helin podala neskutečný výkon, dokázala roli zvládnout i když její postava byla chvílemi ztrácela dech. Přes zbytečnou komplikovanost děje a přemíru postav, které se v na obrazovce často jen jen mihnou si seriál udržoval napětí. Tady se potvrzuje stará moudrost o tom, mnohdy méně znamená více. Mně dělal občas problém rozeznávat od sebe jednotlivé postavy, prostě blonďatí seveřané mi nějak splývali