Bloody Hell (2020)

Docela slušný komediální horor, který ozvláštňuje koncept újeté rodiny vraždící lidi o Finsko a netradičního hrdinu s vojenským výcvikem a samomluvou :-) Napínání celkem funguje a párkrát jsem se i zasmál. Hlavní hrdina je sympaťák a hrozně se mi líbilo, že zde není tradiční uťápnutá buchta, která projde proměnou v drsňačku. Slušné 3 hvězdy.

Čističi vesmíru (2021)

Dost rozporuplné scifi, které má solidní triky, scénář tak nějak funkční, ale je rozkročeno mezi filmem pro děti a filmem pro dospělé. Asie to tak občas má, ale tady je to hodně znát, např. skákání robota mezi vesmírnými loděmi za pomoci harpuny bez ohledu na nulovou gravitaci vs useknutá ruka. Vesmírná honička na začátku a střílečka na konci jsou fajn, ale opět se tu tak moc porušují fyzikální zákony, že to prostě člověka tlačí do očí. Také škoda přestřelené stopáže. Lepší 2 hvězdy.

Poslední království (2015) (seriál)

Naprosto parádní historický seriál, který se v první sérii rozjíždí, ale už dokáže velmi dobře bavit a napínat, nabídne slušné bitky, rychle si oblíbíte důležité postavy a ani nebudete vnímat nízký rozpočet. Za mě silné 4 hvězdy. Druhá řada je už za plný počet hvězd, protože se přidává na emocích, akci, politice i rozpočtu a více se prohlubují vztahy postav, výborné. Třetí řada to pro mě krásně uzavírá a je ještě více emocionální díky několika osudovým událostem. Také vyprofiluje asi nejnenáviděnějšího záporáka. 5 hvězd a mé sledování zde končí, do další řady Uhtreda následovat nebudu.

Nezměrnost noci (2019)

Úvodních 10 - 15 minut mě skoro odradilo, ale jakmile se Fay zavře do telefonní ústředny tak se rozběhne tajemná linka s neznámým zvukem a je to docela fajn. Nečekejte nic velkého, dost děje je jen odvyprávěno prostřednictvím několika osob, ale podáno je to působivě a ta dobová a tajemná atmosféra tam je. Slušné 3 hvězdy.

Za čárou (2021)

Vcelku nudná záležitost, kde Mackie pořád trousí nějaký životní pravdy a moudra o válce a vůbec a chvilku se tváří hrozně drsně a vzápětí jako nejlepší kámoš, záda mu kryje odrzlej mlaďoch, kterej by se svým přístupem nezůstal v armádě ani půl hodiny. Akce je docela dost, ale je celkem nezáživná, scénář nesmyslný a režie slabá. Závěrečný zvrat, který film prodlužuje o půl hodiny taky nedává smysl.

Balkánská hranice (2019)

Slušné válečné drama z Kosova, sympatické postavy, dobrý záporák a pěkná akce. Ruský patriotismus se dá překousnout. 4 hvězdy.

Hlasy (2020)

Slušná duchařina, která zpočátku sází spíše na napětí a v bojacích scénách se snaží neděsit prioritně zvukem na 150% jako jiné horory. Ke konci pak přibude více klasických lekaček, ale stále to jde. Celkově je to napínavé, některé scény hodně dobré. Příběh je sice více méně ohraný, ale funkční a neurazí. Slabší 4 hvězdy.

Skylines (2020)

Bohužel celkem nudné a předvídatelné, dvojka celkem šla, tady je to horší, i když triky jsou slušné a lepá děva v tílku je... lepá. Yayan tu má doslova pár naprosto směšných scén, logika je úplně v čudu a design planety modrásků, wtf? No 2 hvězdy, z toho jedna je za triky.

Stín v oblacích (2020)

Sympatická Moretz, docela obstojné triky, ale slabý scénář. Zpočátku se řeší vážné téma ohledně utiskování žen v prostředí mužů a postupně se přejde k velice béčkové zápletce s monstrem v letadle a přepáleným scénám. Škoda že tam těch atrakcí není více a nezačnou se objevovat dříve. Takhle to není plně uspokojivé ani v jedné rovině, ale zase je to krátké a furt se něco děje. Slabší 3 hvězdy.

Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Byl jsem naladěn na nějaký klon Věci, ale bohužel je to o hodně slabší. Výprava je sice fajn, ale scénář a režie jsou takové podivné. Některé situace jsou dost nepřehledné, jdou dolů, nebo nahoru? kterej ten výtah právě použili? no prostě místy zmatek. Hororové to moc není, sice tam jsou slušné praktické efekty, ale hlavní potvora se objeví až ke konci a to to má 2 hodiny. Lepší 2 hvězdy.