Chicagský tribunál (2020)

Parádní soudní drama, jaké tu dlouho nebylo, a ne jen proto, že filmů ze soudní síně se už moc netočí. Parádní vizuál, kamerové záběry, skvělí herci a nečernobílé postavy, snad vyjma soudce, který je čiré justiční zlo. Bezvadné poskládání příběhových střípků a prolínání událostí kolem sjezdu demokratů do soudní síně a zpět. Ano, scénář je prostě vymazlený a jeho realizace také. Film je přitom zábavný a často i vtipný, přitom ke konci opravdu pořádně napínavý.Zasloužených 5 hvězd.

Láska a příšery (2020)

Parádní oddychovka, která má dobrou výpravu, triky i herce. Je tu znát inspirace Zombielandem, ale jde si svou cestou a díky rozmanitým potvorám místo zombií a absenci krve, je také cílena na širší publikum. Celou dobu jsem se bavil a držel palce tomu ňoumovi i psovi, klidně bych si dal dvojku. Slušné 4 hvězdy.

Million Dollar Baby (2004)

Parádní sportovní drama s nečekanou poslední třetinou, která do filmu vlije zase trochu jiné emoce. Škoda, že nebyla větší interakce mezi Frankiem a Eddiem, děsně mě bavily jejich dialogy a chemie. Nejvíce mi vadily občas viditelně nahrané promachy v zápasech a hlavní soupeřka jako čiré zlo, která dělá v ringu věci, za které by byla okamžitě diskvalifikována, ale jí to projde. Takže závěrečný zápas mohl být podán více civilně a uvěřitelně. Jinak super film.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Jednička mě bavila trochu víc, ale pořád je to slušně nahláškovaná, krvavá a zábavná blbina, jen tentokrát nepřináší nic moc nového. Návrat starých postav potěšil, rodiče vtipní. Slušné 3 hvězdy.

Skryté zlo (2018)

Velmi slušný thriller s dobrým obsazením, především záporák je patřičně slizkej a nepříjemnej. Vizuálně fajn, napětí funguje. Spokojenost.

Projekt Power (2020)

Slušné obsazení, pěkný vizuál a triky, ale škoda nevyužitého potenciálu co se týká toho světa a využití schopností. Příběh je jednoduchý až moc. Celkově 3 hvězdy.

Ztracená kulka (2020)

Spíš taková drsnější krimi s pár akčními scénami, které jsou ale povedené, např. bitka s policajty fajnová. Obsazení OK, včetně záporáků. Slušné 3 hvězdy.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Na rozdíl od jiných se mi akční scény docela líbily, je poznat, že se trochu inspirovali Wickem. Na druhou stranu žádný top to není. Jinak příběh je takový spíš úvod do toho světa, vedlejší postavy mohly být zajímavější a Charlize i když akci dává v pohodě, tak tenhle ultra vážnej mód mi neseděl. Je na tom ale znát slušná produkce, co by za to jiné akčňáky dali. Slabší 3 hvězdy.

Bloodshot (2020)

Závěrečná akce je sice celkem povedená, ale jinak je to slabota. Některé věci jsou jak devadesátých let, hrozně naivní, akce nic extra a příběh ani nemluvím. Lepší 2 hvězdy.