Bláznivá dovolená (2015)

Hrozná ptákovina, rozhodně ne rodinná komedie, protože humory nejsou úplně korektní a bez fekálií, ale některé fóry dost povedené. Nasmál jsem se hodně, jen od toho nesmíte moc čekat. Korejská navigace mě rozsekala. Taky potěšila účast původních herců v závěru.

Avengers: Infinity War (2018)

Parádní završení marvelácké komiksové dekády. Russoovým se podařilo ukočírovat spoustu hrdinů v jednom filmu a neslevit z parádní akce, zajímavého příběhu, vtipu a přidat fůru osudovosti a nejlepšího záporáka, jakého komixy od Marvelu kdy měly. Jednotlivá setkání hrdinů jsou splněným snem většiny fanoušků, první půlka je dost vtipná, ale zároveň to nepřehání a netlačí na pilu jako třeba třetí Thor, druhá půlka je pak vážnější a osudovější, s pořádnou akcí. Závěr nechal kino ztichlé. Super za 5 hvězd.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Pro mě docela zklamání, mám pocit že starý dobrý Star Wars, a počítám i Síla se probouzí, prostě hodili za hlavu, stejně jako Luk svůj meč. Film má parádní vizuál, i herci mě baví, ale ten příběh a jeho rozměr, spíš malost, mě nenadchl. Scéna Luk proti všem je ale parádní. 3 hvězdy.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Oproti jedničce utahanější a bez švihu. Stále je tu kupa skvělých scén, vtípků a dobré obsazení, ale už to není ono. Silnější 3 hvězdy.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tak tohle se opravdu povedlo, dokonce je to v dnešní době koukatelnější než originál. Výborné obsazení, které se skvěle doplňuje a i ten Hart je tu fajn. Dobrodružství, vtip, pěkná výprava, furt se něco děje a zakomponování herních prvků je skvělej nápad. Rock opět v komediální poloze zábavnej. Velmi slušné 4 hvězdy, šup sem s dvojkou.

The Cloverfield Paradox (2018)

S Cloverfieldem to nemá skoro nic společného, ale jako béčkové vesmírné scifi to celkem ujde. Logika se tedy vytratila neznámo kam, ale jako oddychovka z vesmíru je to koukatelné. Slabší 3 hvězdy.

Thor: Ragnarok (2017)

Velmi vtipná marvelovka, ale občas je ten humor použit ve scénách, kde by být neměl, ačkoliv tedy mají zásadní dopad, emoce působí jen chvíli a pak to některá z postav sestřelí hláškou. Jinak velká spokojenost. Hudba, výprava, postavy, super. Slušné 4 hvězdy.

Vražda v Orient expresu (2017)

Výpravné, vtipné, dobře zahrané, Poirot občas i nezvykle akční. Slušné 4 hvězdy.

Poslední bohatýr (2017)

Vtipná fantasy pohádka s prvky z Mrazíka, které jsou zakomponovány s příslušným nadhledem. Hlavní hrdina zpočátku moc sympatický není, ale jak se dostane do pohádkové říše, výrazně se to zlepší a stává se z něj nešikovnej sympaťák. Kostěj mohl hrát klidně ve Hře o trůny. Zasadní je, že to natočili s nadhledem a je poměrně dost vtipnýc scén, které mě opravdu pobavily. 4 hvězdy.

Viking (2016)

Parádní výprava a produkce, skvělé kostýmy, dobré válečné scény, krev, slušné obsazení a pěkná kamera. Bohužel příběhově to až taková paráda není, scénář mě moc nenadchl. Asi je to mojí neznalostí tématu, ale to jak vlastně Vladimír za celej film nic neudělá sám, vše za něj provedou, rozhodnou jiní, snad s výjimkou bitky na hradbách a nápadu s loděmi na souši, které mu ale ujedou..., spěchá na bojiště a nemá meč, tak se musí bránit kamenem... Mě ta postava byla čím dál tím nesympatičtější. Silné 3 hvězdy hlavně za skvělé řemeslo.