Plán hry (2007)

Celkem slušná rodinná komedie se sympaťákem Rockem. Nebudu psát nic o tom jak je to ohraný, neoriginální atd., to je snad každýmu jasný, ale koukat se na to v klidu dá.

Blood and Bone (2009)

V rámci béčkových akčních pecek je to celkem příjemné překvapení, oldschoolová pouliční mlátička, která příběhem samozřejmě nepřekvapí, ale zato to vynahrazuje bourákem MJW v hlavní roli a slušnými bojovými scénami s překvapivě rozumnou kamerou, která je snímá. Znamená to, že bitky jsou krásně přehledné a člověk si jich užije poměrně dost. Příběh je takové to westernové: přijde chlapík z neznáma, vykydlí póvl v městečku, sblíží se s osudem ošlehanou roštěnkou s nějakým tím děckem, pomůže jiné roštěnce v nesnázích a nakonci si jde zařídit ještě pár věcí do zapadajícího slunce. Ale proč ne, mě se to líbilo, jen ta hudba není můj šálek kávy, jenže co jinýho narvat do filmu kde jsou asi jen 2% herců běloši :o)

Divoké vlny (2007)

Wow, dokumentární animák o surfujících tučňácích? Jóó! :o) Tento animák tvůrci pojali opravdu netradičně, a to jako dokument, včetně typické dokumentární kamery, proslovů do kamery, úrazů neviditelného kameramana atd. a celé se jim to skvěle povedlo. Je to neotřelý přístup a film je navíc napěchován spoustou příjemných vtípků, co na tom, že příběh je stará známá písnička, já se bavil skvěle a samotná animace je také v pohodě, mořské vlny jsou opravdu super.

Avatar (2009)

Ano, Cameron je zpět a opět všem ukázal, kdo je největší bourák v Hollywoodu. Příběh je sice klasický, několikrát viděný a ničím nepřekvapí, ale to byl záměr a navíc je natočen naprosto bezchybně, co naopak ohromý a co se dá považovat za revoluci, to je technické zpracování, které každého posadí na zadek a nedovolí zvednout, dokud film neskončí. Svět Pandory opravdu žije, bytosti po ní pobýhající jsou živoucí a dýchající tvorové, džungle vás pohltí, prostě nářez, který ještě umocňuje třetí rozměr. Herecké obsazení perfektní, včetně výborného záporáka. Film, ač dělaný na kompech, je citově silný a ani na chvilku nenudí, všechny složky do sebe zapadají a celé to korunuje bezvadná hudba. Někomu může trochu vadit zelený agitační podtón a například já jsem od závěrečné bitvy čekal trošku víc, ale celkově je to dokonalý zážitek. Cameron mě vrátil do dětských let, kdy jsem filmy hltal s široce rozevřenýma očima, to už se mi dlouho nestalo, bravo. PS, ten film, i díky 3D, není právě přívětivý k lidem kteří trpí závratěmi :o)

Planeta 51 (2009)

Příběh tohohle animáku je samozřejmě ohranej a neoriginální, až na ten zásadní veletoč, že za lidi jsou mimozemšťani a za emzáky člověk, ale o to tvůrcům šlo, natočit to co všichni znají, ale opačně. Vtípků je tu spousta, více či méně zábavných, popkulturních a filmových odkazů také. Animace není super dokonalá, ale rozhodně neurazí a filmu neškodí. Kdo se chce pobavit parodií na scifi 50tých let kombinovanou s klasickou love story linkou, myslím, že nebude vyloženě zklamán. Pro mě příjemnej, zábavnej a nenáročnej animák, lepší 3 hvězdy. PS: z komentáře Flippera mám pocit že ten film absolutně nepochopil, nic ve zlým.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino místo slibované akční řežby natočil nekonečně ukecanej válečnej western rozdělenej opět do několika kapitol, což mi zde přišlo jako naprostá zbytečnost, ale budiž. Musí se nechat, že některé dialogové scény napětím suplují tu chybějící akci a vděčí za to především vynikajícímu záporákovi v podání Waltze, Pitt je zde spíše taková karikatura a především v závěru ukazuje jak se umí krásně britsky šklebit :o) V mých očíh film zachraňuje westernová stylizace, mohutně podpořená, pravděpodobně, Moricconeho hudbou. Právě díky vzpomínce na rozvláčnější Leoneho westerny filmu odpouštím přepálenou délku a pomalé tempo, které se zrychlí až k závěru. Rozhodně lepší než Auto zabiják.

Konvoj (1978)

Kdysi mě to v kině hodně bavilo.

Černej Dynamit (2009)

Výborná parodie/pocta 70tkových blaxploitation filmů s namachrovaným černým a čestným kung-fu řezníkem v hlavní roli. Scénář je kromě závěrčné 20timinutovky celkem tradiční, jen je to celé úžasně přehrávané, snímek nemá moc vyloženě komediálních scén, ale jejich podání a lehká parodie dokáže udržet na tváři úsměv po celou dobu. MJW v hlavní roli je dokonalej, figuru a schopnosti má prvotřídní a umí krásně přehrávat :o) Hodně mě pobavil jeden ze závěrečných soubojů ve fázovém kung-fu a pak samozřejmě zběsilej závěr, kterej je naprosto šílenej :o) Taky vítám návrat nunchaků na scénu ("Nunchaky mají vyměněný řetěz a promazaný ložiska a máš je na stole vedle vypraného prádla".) :o)

Ninja (2009)

Další akční návrat do 80 let. Souboje jsou většinou slušný, vyčištění Templu dokonce výborný, Adkins je fakt borec, jen to herectví tady nehorázně fláká (všichni ho tu flákají), přitom jako záporák Bojka byl celkem uvěřitelnej. Závěrečnej ninja masakr taky ušel, bohužel začátek nic moc a příběh jako takovej je fakt hrůza, větší snůšku klišé už nemohl asi nikdo vymyslet, ale být mi znova 13 let a nemít nakoukaný všechny klasiky, tak jedu z fleku do japonska najít si nějakýho Mistra ninju :o)

Deník princezny (2001)

Je to naprosto neoriginální, předvídatelný a určený pro 13letý teenky co chtějí být princeznama, proto nechápu, že je to pro mě nějakým záhadným způsobem celkem snesitelná blbost :o)