• Krátkometrážní

Bratři Bloomovi (2008)

Velké zklamání. Brody, Weisz, Ruffalo v jednom filmu, to mohlo dopadnout. Nakonec je z toho obyčejný film o podfukářích s pár vtipnými a mnoha nevtipnými situacemi. Weisz je fajn, Brody je fajn, Ruffalo mi moc do té role neseděl a Rinko mohla dostat daleko více prostoru. Pár nápadů ten film má, ale jako celek působí naprosto obyčejně a průměrně.

Iron Man (2008)

Další z řady komiksových filmů. Iron Man ale popisuje docela originální zrod tak trochu jiného komiksového hrdiny. Děj si na nic nehraje, je jednoduchý a přímý a film stojí především na pefektním výkonu hláškujícího Roberta Downeyho Jr., který jako Tony Stark je perfetkní. Cool auta, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb, úžasná zábava. Na 5* to u mě není, ale na dvojku se sakra těšm...

Temný rytíř (2008)

Nolana považuju v současnosti za jednoho z nejlepší režisérů. Snaží se dělat originální, propracované filmy a Temný rytíř je zatím jeho nejlepší počin. Film, kterému nemám co vytknout a i když se na něj podívám znovu a znovu, tak mě stále baví a najdu v něm něco nového. Nolan a jeho tým pojmul komiksovou látku jinak než ostatní a podal ji velmi realisticky a věrohodně. Bale jako rozervaný Bruce Wayne/Batman odvedl další dobrý výkon, Ledger jako Joker naprosto perfektní (zasloužený Oscar), třetí hlavní postavu Harveyho více než obstojně zvládl Aaron Eckhart. Tyhle dobře doplňují i další herci v menších rolích. V ději se stále něco děje a těch 146 minut uplyne jako voda. Soundtrack taky nadprůměrný a skvěle doplňuje tenhle bezchybný film. Budu se opakovat, ale nemám co bych vytkl. 100%

Tropická bouře (2008)

Je to šílené, je to geniální. Ze začátku mě to teda vůbec nechytlo, ale pak se to rozjede až do skvělého konce. Obdivuju Stillera, vytvořit takovýhle film to zaslouží fakt respect. Taky herecké obsazení je více než trefné, nikdo tam není příliš dlouho a tak jsou k vidění fakt unikátní postavy, od Bena "Speedmana" Stillera přes skvělého Roberta Downeyho Jr., Jaye Baruchela a Brandona "Alpa China" Jacksona až po nadávajícího a tancujícího Toma Cruise. Čekal jsem tedy především komedii, ale je to šíleně komediální parodie s úžasně natočenou akcí. Fakt zážitek. "You tell the world what happened here." - "What happened here?" - "I don't know, but you need to tell them."

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po první sérii je to na jasných 5*. Jediné zápory TB jsou: pomalejší rozjezd a trošku mě nepřesvědčil Bill. Další postavy jsou ale úžasně zahrané. (Sookie, Jason - překvapivě asi nejzajmavější, Tara, Sam, Rene a Amy). Seriál má skvělý příběh, který vyvrcholí v parádním finále a hodně dobrou atmosféru. TB je s přehledem nejlepší letošní nový seriál. Tak druhá série zpočátu zklamala, ale s nástupem nového záporáka přišly hodně zajímavé věci. Znovu neuvěřitelně originální nápady, místy opět vtipné. TB i ve druhé sérii perfektní. 1.série = 95% 2.série = 90%

V Bruggách (2008)

Musím říct, že se mi V Brugách líbilo na podruhé o něco více. Proto ještě jednu *přihodím. Film s jednoduchým, nekomplikovaným dějem, který stojí na skvělých vyšperkovaných dialozích a třech perfektních hercích. Nemám co vytknout...

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Od prvního dílu neuvěřitelná návykovka. Pohodový seriál s komediálním nádechem a sympatickou partou kámošů, jejichž neuvěřitelné eskapády mi budou chybět. Je to zábavné, chytré, místy fakt vtipné, napínavé a proto to museli v půlce druhé sérii nečekaně utnout. Škoda, že to alespoň nějak neuzavřeli a tak zůstal příběh otevřený.

Chuck (2007) (seriál)

Moc povedená oddychovka se zajímavým nápadem. Vynikajícím zpracováním, kterému nechybí napětí ani vtip a celé je to neobyčejně zábavné. Postavy v čele s Chuckem jsou taky skvělé, takže rozhodně doporučuju... 1.série = 90% 2.série = 95%.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Povedený sitcom. Ze začátku se mi moc BBT nelíbilo, ale nyní mi připadá lepší a lepší. 1.série = 80% 2.série = 90%.

Útěk do divočiny (2007)

Tenhle film mě dostal. Naprosto. Úžasný příběh, skvělý Emile Hirsch v hlavní roli a taky parádní soundtrack. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Jinak pokud vás zaujal příběh Chrise McCandlesse, tak doporučuju přečíst i knihu.