• Krátkometrážní

Dexter (2006) (seriál)

Ze začátku se mi Dexter vůbec nelíbil, říkal jsem si "jak může být seriál o vrahovi oblíbený?" Ale ono je to podáno tak perfektním způsobem, že Dexterovi nelze odolat. Děj je poutavý, originální a není zbytečně natahován. Navíc Dexter je tak dobře napsán a zahrán, že patří k nejlepším seriálovým postavám vůbec. Dextera skvěle doplňují i další postavy, ať už Debra nebo Masuoka nebo třeba Rita... 1.série = 5/5 (skvělý Rudy) 2.série = 5/5 3.série = 5/5 4.série = 5/5.

Hrdinové (2006) (seriál)

Heroes měli skvělý nápad, parádní první sérii, ale potom přišel velký úpadek. Hned od začátku se mi líbila většina postav a to jak se vyrovnávají se svými schopnostmi. Taky to mělo spád, protože se všichni snažili zabránit zničení New Yorku (po 3.sérii = 3x záchrana světa? = záchrana New Yorku?) Taky tady byl skvělý záporák, o kterém se z počátku nic nevědělo, jen to, že vraždí lidi se schopnostma. Když Sylar dostal v seriálu pevné místo, stal se z něho jeden z nejlepších padouchů obecně. Ale druhá série šla o něco dolů a třetí už je nehorázná slabota, a to tak Heroes pěkně začali. Už ani nevěřím, že by se Heroes mohli zvednout. Druhá polovina třetí série se o něco zvedne a dá se na ní celkem koukat. Začátkem 4.série pro mě Heroes končí, stále opakujícíse děj, nic nového se neděje. Příchod "T-Baga" taky nic nového nepřinesl. Když si vzpomenu jak Heroes dobře začínal, docela mi ten zkažený, natahovaný konec připoměl Prison Break. 1.série = 5/5 2.série = 4/5 3.série = 3/5 4.série = 0/5.

Ajťáci (2006) (seriál)

Skvělý sitcom, geniální hlavní tři postavy (Moss, Roy, Jen), úžasné nápady, prostě IT Crowd je výborný seriál. Třetí série nic neztratila, a IT potvrdili, že patří k nej sitkomům vůbec. 1.série = 100% 2.série = 95% 3.série = 95%.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série byla úžasná. Napětí se dalo krájet a já na seriál hltal nepřetržitě. Skvělé vykreslené postavy, Scofield byl sympaťák a fandil jsem mu. Druhá série už mírně ztrácela, ale byla pořád nadprůměrná. Třetí sérii už jsem nechápal, proč to takhle zbytečně zamotávat? A čtvrtá je brak. Zvraty jako z nějaké stupidní telenovely a s původním PB to nemá nic společného. 1.série = 5/5 2.série = 5/5 3.série = 3/5 4.série = 0/5.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Režisér Michel Gondry a scénarista Charlie Kaufman vytvořili naprosto úžasný jedinečný snímek. Film by samozřejmě nefungoval jak má, kdyby nebylo té skvělé atmosféry, parádního soundtracku a kvalitních hereckých výkonů. Jim Carrey se snad pro roli Joela narodil, Kate Winslet jako Clementine je taky úžasná. Ty dva ještě skvěle doplňujou herci ve vedlejších rolích. "I had a really nice time last night." - "Nice?" - "I had the best fucking night of my entire fucking life, last night!" - "Thaaaat's better!" Pro mě osobně, nejlepší a nejoblíbenější film. "This is it, Joel. It's going to be gone soon." - "I know." - "What do we do?" - "Enjoy it."

Ztraceni (2004) (seriál)

Lost se mi líbili už od perfektního pilotu. Pak už se nedalo přestat sledovat. Skvělý děj, parádní nápad s flashbacky, vynikající postavy (Jack, Kate, Sawyer, Hurley, Locke, Ben) všude samé záhady a velký tajemný ostrov, o kterém nám tvůrci řeknou více až v 6.sérii? To je jediná chyba Lost, příjde mi, že je děj místy až moc natahován. Ale i tak patří LOST k seriálové špičce a já se u nich zaručeně bavím. 1.série = 5/5 2.série = 4/5 3.série = 5/5 4.série = 5/5 5.série = 5/5.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Úžasný film, kterým Peter Jackson otevřel jednu z nejlepších filmových trilogiích a zajistil si filmovou nesmrtelnost.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Seriál, který je na seriálovém poli pro mě jasná jednička. Pro mě nejlepší seriál, kterému nechybí absolutně nic a který nabídne osm sérií skvělé zábavy a nejen to. Příběhy ze života, s více či méně dramatickými částmi a komediálními prvky s jedinečnými gagy. Postavy jsou tak uvěřitelné, že nemáte šanci si je nezamilovat a seriál aspoň mě rychle přirostl k srdci. Škoda, že nyní po 8.sériích nemá Scrubs žádnou náhradu a podle mě se mu nic nevyrovná. 9.série = proč ?!

Šestý smysl (1999)

Z toho co jsem od Shyamalana viděl, mě nic nezaujalo. Ale Šestý smysl ano, sice ten twist na konci patří mezi nejprofláklejší, takže jsem od začátku věděl jak to celé "nečekaně" dopadne. Ale ten film má i něco více, hlavně perfektní výkony Bruce Willise, ten se mi od role líbí víc a více, a obdivuhodný výkon H.J. Osmeta, ten kluk to zahrál perfektně. Poprvé na mě ve filmu od Shyamalana působila i ta pověstná atmoséra, tady byla úžasná, i když vlastně film má docela pomalé tempo, tak právě ta atmosféra je nepříjemně strašidelná.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Charlie Kaufman opět dokázel, že je tvůrce nejdivnějších filmů. Opravdu by mě zajímalo, kde bere na své scénáře nápady, protože tohle je až šíleně originální. John Cusack v hlavní roli nic moc, to Cameron Diaz s Catherine Keener byly lepší, a Malkovich jako "loutka" perfektní. Poté co Kaufman napsal Věčný Svit Neposkvrněné Mysli, už asi nic lepšího nenapíše. Od tohohle jsem čekal sakra moc a dostal sakra málo. Šílený úlet, který mi nesedl.