Jízda smrti (2023)

Na koncept rodině se nevěnujícího otce by měl Liam Neeson mít patent - nicméně je to už trochu okoukané a spíš to už nudí. Závěr filmu se dal tušit, ale i tak, pokud chcete nenáročný a celkem svižný film na takovéto domácí žvýkání od kterého nečekáte, že bude řešit složitá filozofická témata, ani že ho budete chtít vidět 4x za rok, tak proč ne.

Dobrý šéf (2021)

Samotná myšlenka filmu neni vůbec špatná a Javier, který hraje skvěle záporáky, předvedl opět výborný, uvěřitelný výkon a tentokrát v roli klaďase! Aneb když jste hodný a starající se o dobro ostatních, tak jak už to bývá, snaží se každý s váma vy*ebat. Film se ovšem hrozně vlekl a vy si tak od 30 minuty přejete, aby už hlavnímu představiteli bouchly saze. To však ne a ne přijít... Čekáte, že bouchnutí bude velkolepé, ale ono moc nebude. Za mne 70%, z tématu se dalo vytěžit mnohem více a to i co do zábavnosti.

Bohemian Rhapsody (2018)

Film jsem shlédl až dnes a musím říci, že převažuje mírní zklamání. Film celý tak nějak klouzal po povrchu, ale nešel do detailu, do hloubky. Vlastně jen přehled epizodních zápletek, chybělo víc rozebrat vztah Freddieho s Mary a rodiči, obzvlášť ke konci života. Film končí Live Aid koncertem..... proč jako? Freddie umřel po něm? Ne, žil ještě 6 let, natočil památnou skladbu s Monseratt Caballé, Queen měli legendární koncert za železnou oponou v Maďarsku, málem i v ČSSR. Prostě závěr filmu nezvládnutý. Nesedělo mi obsazení Freddieho, ne ani tak vzhledem, jako výškou herce.

Stážista (2015)

Mohl by to být film na čtyři hvězdy, ale neherecká Anne, která zde exceluje nejspíš proto, že hraje samu sebe spolu s afektovanou scénáristkou, která do každého druhého dialogu vecpala gender sračky (zjevně jde o silně zakomplexovanou ježibabu), tento jinak zajímavý, poklidný film o střetu dvou generací dost srazily.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nebylo to špatné, ale místy moc naivistické, neuvěřitelné v tom pojetí, jak to bylo podáno. Konec byl už uměle a předvídatelně plánovitý.

Hříšná cesta do ráje (2013)

Příjemně plynoucí film, ke konci ale až bytečně zatočený zase k pánu bohu. V daném žánru takový solidní průměr 50-60%.

Buenos Aires 1977 (2006)

Tenhle film nebyl ani napínavý, ani informačně přínosný.

Výchovný tábor (2007)

Mně to nepřipadlo ani uhozené, ani přehnané. Faktem je, že do těchto táborů putovali konfliktní dítka, naprosto neschopná kázně a sebekontroly či jen úcty k autoritám, skvělý to výsledek západního pojetí výchovy dětí, kde dítě je bůh a jediná výchova je že, se dítě uplácí hodnotnými dárky a přemlouvá, jestli by nechtělo být chvilku hodné. Výukový program, kdy člověk čelí svým problémům je také správný pohled, byť ta forma, kdy ostatní táborníci slovně napadají čelícího už je na hraně. Převýchova prací je také standardní prostředek, který rozhodně neuškodí. Čili, tohle mi přišlo reálné a pokud to mělo ukázat na to, jak se takové tábory dokázávaly zvrátit, mělo to být daleko ostřejší.

Nejvyšší nabídka (2013)

Dobře to zhodnotili v komentářích Rob Roy, Tsunami_X, salahadin a asi nejlépe Chilly00. Tenhle film prostě neměl tu chemii. První půlka výborná, Geofrey výborný, ale představitelka hlavní role nevýrazná, chladná, nepřesvědčivá. Od odhalení Claire se pak film začne zvrhávat v červenou knihovnu a jde to do kopru. Navíc, film je dost dlouhý a konec pak se snaží najednou vše dohonit... a nedohoní.