Odsouzen k smrti (2007)

Tento film má být mementem, jakýmsi pamfletem proti trestu smrti, nicméně dělá to tak špatně, že pár odpůrců po shlédnutí muselo přeběhnout. Jde o to, že tento film střídal jedno klišé za klišé, až se uklišoval k smrti a neřekl vlastně nic.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál mne celkem baví, ale svým způsobem je stereotypní, některé díly vynikající, ale mohli to vypointovat ještě o fous víc/dál, například díl Jak Penny dostane třetí Strike a nenechá si to líbit. Čtvrtá série už hodně upadá, následující série už tragédie vařící z vody a pro nedostatek podnětů recyklující oblíbené metody natahování děje typu každý musí být zpárován, řeší se svatba, jen čekám ve které sérii na mne vykoukne potomek nejméně jednoho z párů, ale jinak lepší 3*, spíš 3,5 hvězdičky - dobrý seriál.

Těsně vedle (2007)

Nemohu si pomoci, ale až na výjimku(Zoolander) jsou všechny Stillerovy filmy nehumorné, křečovité a trapné zároveň.. Tento film to můj pohled opět podtrhl - trapný vtip jako základ na který je nabalována další a další nehumorná až absurdní trapárna a takhle je postavena většina komediálních filmů, kde hraje hlavní roli.

Tři životy (2007) (TV film)

Pohádka je taková divná, jako by při scénáři cosi pili.  [Pozor! Část zápletky] Na začátku hrdina splní erotický úkol (což by v pohádce asi leckdo nečekal), kamarádi ne, tak je tam nechá, zmizí a začne odehrávat úplně jiný děj. [Konec části zápletky] Herci nevýrazní, toporní, včele s hlavním představitelem. Opravdu hraje jen představitel poručíka. Celou pohádkou se pak line vzhledem k probíhajícímu ději naprosto nezvládnutý hudební podkres, u kterého mi i připadlo, že je ho ve filmu více, než by bylo třeba. Jestli průměrné dílo má mít tři hvězdy, tohle je sotva na dvě.

Výchovný tábor (2007)

Mně to nepřipadlo ani uhozené, ani přehnané. Faktem je, že do těchto táborů putovali konfliktní dítka, naprosto neschopná kázně a sebekontroly či jen úcty k autoritám, skvělý to výsledek západního pojetí výchovy dětí, kde dítě je bůh a jediná výchova je že, se dítě uplácí hodnotnými dárky a přemlouvá, jestli by nechtělo být chvilku hodné. Výukový program, kdy člověk čelí svým problémům je také správný pohled, byť ta forma, kdy ostatní táborníci slovně napadají čelícího už je na hraně. Převýchova prací je také standardní prostředek, který rozhodně neuškodí. Čili, tohle mi přišlo reálné a pokud to mělo ukázat na to, jak se takové tábory dokázávaly zvrátit, mělo to být daleko ostřejší.

Buenos Aires 1977 (2006)

Tenhle film nebyl ani napínavý, ani informačně přínosný.

Dexter (2006) (seriál) odpad!

Na tento seriál jsem byl upozorněn ještě před samotným vysíláním na nejmenované české komerční televizi. Kamarádka, která mne k němu přivedla, ho popisovala tak, že i Černá zmije či Neskutečné historky jsou proti němu hadr. Vydržel jsem asi deset dílů, než jsem tento seriál zařadil do kategorie odpad a dále již shlédnul tak jeden díl z 10 a to z důvodu, že fakt nikde nic jiného neběželo. Pominu-li myšlenku glorifikace masového vraha, která je tak příznačná dnešní pošahané době, bych i dejme tomu bral to odstraňování lidí, kteří se provinili proti lidskosti, ostatně nejsem odpůrcem trestu smrti. Seriál je však od začátku neskutečně nudný, navíc plný latinoamerikaňos na které už jsem silně alergický a ta Dextrova sestřička? No to je pí* že to svět neviděl, ta kromě velmi sprostého nadávání na vše a na všechny a silné namyšlenosti víc neumí, mám podezření, že neumí ani abecedu, přesněji ta písmenka, která se ve vulgarismech nenachází. Odpad jako většina současného - Lost, Prison Break apod, američtí scénáristé už delší dobu přešlapujou na místě a snaží se pro nedostatek talentu dojit z už dávno vydojeného.

Let 93 (2006) (TV film)

Klasický televizní snímek, řemeslně udělán dobře, ale zbytečně dlouhý a prázdný děj - jak už zde psal Tosim, celé to vyznívá, jako kdyby letadlo nedosáhlo svého cíle ne díky statečnosti pasažérů, ale kvůli neschopnosti teroristů.

Pidihajzlík (2006)

Výborná a na mozkovou kapacitu nenáročná komedie, která si ani nehraje na něco víc. Pokud chcete zábavnou, lehce trhlou komedii pro vypnutí po záhulu v práci, nezbývá mi, než doporučit tuto.