KoRniky

Velká Británie

<< předchozí 1 2 3 4
    • 29.12.2017  12:11
    Bright (2017)

Chvilemi mi to pripominalo muj nejoblibenejsi film na svete - Paty Element. Ale bohuzel jen chvilemi. Mozna tomu dam druhou sanci nekdy v budoucnu, ale nedokazala jsem se ani dodivat ani do konce.

• 11.9.2017  13:54
    Strike (TV seriál) (2017)

Miluji vsechny tri (prozatim) vydane knihy z teto detektivni serie, a BBC toto serialove zpracovani zvladla na jednicku!! Zatim jsem videla jen Cuckoo's Calling, ale jestli bude Silkworm a Career of Evil pokracovat ve stejne kvalite, mam se na co tesit!! Tom Burke je pro roli Strika jako stvoreny, a na Holliday Grainger jako Robin jsem si zvykla velice rychle. Chemie mezi obema hlavnimi herci funguje skvele. Serial zustal velmi verny knizni predloze, a tak to ma byt!

• 11.9.2017  13:46
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Odporne zabavne!

• 5.6.2017  10:01
    Wonder Woman (2017)

Vahala jsem mezi 4-5 hvezdami, ale nakonec tomu davam 5, protoze uz ted mam choutky na to jit podruhe, a urcite si na to najdu cas. Gal Gadot me nezklamala, je pro tuto roli perfektni ve vsech smerech, a Chris Pine s ni tvoril perfektni dvojku, byla to proste radost pohledet. Jedina vec, pres kterou jsem se nemohla prenest byla volba herce Arese. Pri jeho finalnim odhaleni jsem si nejdriv myslela, ze to je vtip a ze to musi byt nekdo jiny, ze by prece nevybrali starsiho anglickeho chlapika s knirkem, ktery je celosvetove znamy prevazne a jedine za svou dobrackou roli v Harry Potterovi. To mu nikdo neodpare, knir si neoholil, svaly pocitacove prisite k jeho telu mu nikdo neuveril, a pro me David Thewlis AKA Remus Lupin nikdy nemohl zahrat boha valky presvedcive, proste NE!! Takze posledni bojova scena me drasala nervy, jelikoz jsem nemohla uverit, ze toto je ten desivy Ares, a doufam, ze v dalsich dilech Wonder Woman trochu zapracuji na zaporakach, protoze Dr Poison a Ares stali za prd. To je pro me jedina “chyba” tohoto jinak prakticky dokonaleho filmu.

• 2.6.2017  14:38

Pred par lety podivala na film jmenem Mortal Instruments: Mesto z kosti, a bylo to jako hodne spatny. Ono kdyz od prvni minuty nemuzete pochopit, proc ma hlavni herecka na cele dve housenky misto oboci, to vas rozhodi a na film se ani nemuzete soustredit. A celkove, herecke obsazeni Mesta z kosti bylo hodne spatny - a proto se serie nikam neposunula a nenatocil se (zatim) dalsi film. ALE, nekdo jiny se chopil prav na tento dost slusny pribeh a natocili serial. Prvni serii jsem shledla za vikend, a ackoliv jsem pri nekterych scenach kroutila hlavou a obracela oci v sloup jak trapne to nekdy bylo, chtela jsem videt vic a zjistit, kam pribeh pokracuje. Tak jsem trpelive cekala na druhou serii, az me to prestalo bavit a koupila jsem si vsechny knihy na Audible a za tyden jsem si cely pribeh poslechla a zjistila, ze Mortal Instruments jsou SKVELE knihy, ale filmove a serialove adaptace bohuzel nic moc. Druha serie Shadowhunters byla o moc lepsi nez prvni, hlavni predstavitelka Clary se konecne naucila trosku hrat, a celkove to bylo mnohem "snesitelnejsi". No a za 4 dny vychazi novy dil, a konecne se do pribehu dostavi jeho nejzajimavejsi character - Sebastian. Uz aby to bylo. Serial pro nactilete (a pro me) ktery ma sve mouchy, ale neni k zahozeni!

• 2.6.2017  14:18
    Witches of East End (TV seriál) (2013)

Ja jsem zaprely milovnik fantasy, tajemna, nadprirozenych schopnosti, takze kdyz jsem objevila cirou nahodou v Mexiku na Netflixu tento serial i rodine carodejek, mela jsem o zabavu pri opalovani postarano! Neni to zadne mistrovske dilo, ale je to velice zabavna oddychovka, krasni lide, celkem vtipne, boj dobra a zla, bladibla... ale hodne me mrzi, ze serial nebyl dostatecne uspesny, aby natocili treti serii, protoze konec druhe serie skoncil tak otevrene a ja proste chci vedet, co by bylo dal!! Rozhodne je to serial pro holky/slecny/divciny/zeny/females. Chlap se na to asi podiva jen proto, ze Freya a Ingrid, no nakonec i teta Wendy jsou naproste kocky.

• 31.5.2017  09:49
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Skvely serial, ktery jsem zvladla shlednout za jeden vikend, rychleji, nez si Clay zvladl poslechnout vsech 13 nahravek, ktere mu vysvetlily sebevrazdu jeho kamaradky Hannah. 5 hvezdicek tomu nedam, jelikoz mi tam vadila prave tato zasadni vec - ze si Clay kazety nepustil naraz, jak by to logicky udelal uplne kazdy clovek, ktery prave do ruky dostal takovou bombu. Samozrejme pro serial bylo nutne, aby to natahli na 13 epizod, ale mohli to udelat jinak, "poslat" mu jednu kazetu denne nebo neco podobneho. Ze on si je nechtel poustet ze strachu co jeste horsiho muze slyset, a co vlastne bude na jeho kazete je proste blbost, o to vetsi, kdyz tolik lidi kolem nej jeho kazetu uz davno slyseli. Ale serial to byl napinavy a sokujici a oci otevirajici... prenesla jsem se zpet do mych stredoskolskych let a vzpominala na to jak jsem se ja chovala ke spoluzakum. Ja jsem byla vzdycky proti sikane, na zakladni skole jsem si zazila vice "posmesku" nez na gymplu - vzdy jsem si to vysvetlovala tak, ze na gympl chodi jen ti inteligentni vybrani lidi a sikana se tam proste nedeje. Na zakladce jsem ovsem chodila do tridy s takovymi individuy, ze si opravdu nektere jejich posmesky a narazky a urazky pamatuju zive do dnes, a to byly prakticky o nicem kdyz se na to podivam zpetne, ale tenkrat me to traumatizovalo, i proto jsem byla cely zivot proti sikanatorum. Takze to co si zazila Hannah muze nekomu pripadat jako "nedostatecne" znicujici aby si vzala zivot, ale nactileti premysli uplne jinak!!

• 30.3.2017  14:51

Jelikoz jsem z generace deti, ktere vyrustaly s knihami o Harry Potterovi, tohle pro me bylo naprosta povinnost videt. Tuto knihu jsem sice necetla, ale par fantastickych zvirat znam z Harryho hodin pece o kouzelne tvory. Film byl skvely, nostalgicky, zabavny, libily se mi vsechny nove postavy ale hlavne kouzelna zvirata!! Ale nejak jsem si nemohla zvyknout na to, ze jsme v Americe, a ne v Anglii, Amerika a svet Harryho Pottera mi nejdou dohromady, i kdyz vim, ze toto je svet pred Harrym. Ale zvyknu si. Myslim, ze v druhem filmu se podivame do Francie, do Krasnohulek, a to se nemuzu dockat!!

• 30.3.2017  14:37
    Mělčiny (2016)

Filmy se zraloky ja zrovna nemusim, tak jsem se toho bala. Ale Blake Lively mam moc rada, tak jsem tomu preci jen dala sanci. Pripadalo mi to hodne podobne filmu 127 hodin. Celou dobu jen koukame na jednu jedinou osobu, ktera se nekde zasekne a bojuje o zivot, a ani na vterinu to neni nuda. Napinave, jako by kazdy film se zralokem mel byt, a krasne plaze a Blake byly pastva pro me oci. Ale surfovani asi nikdy zkouset nebudu, staci mi bazenek.

• 30.3.2017  14:19

Ocekavala jsem vice, nez jsem dostala. Po prvnim dile a obrovske kritice jsem si byla jista, ze si reziseri a scenaristi daji na druhem dile vice zalezet. Ale videla jsem jen par zmen, a naprosto zbytecnych. Christianova sestra Mia ma nove blond dlouhe vlasy, protoze lidi si stezovali, ze Rita Ora vypadala v cernem mikadu hrozne. Christiam na vic svalu a strniste, protoze si lidi stezovali, ze v prvnim dile vypadal moc mlade a ne tak svalnate, jako v knize. A protoze si lidi stezovali, ze v prvnim dile bylo malo sexu, tak pridali vic sexu. Ale tyhle zmeny teda pribehu zrovna moc nepomohly. Mrs Robinson mela byt sexy, Kim Basinger vypadala jako omsela 50tka, vecne v panskem obleku a vlasy jak kdyby se prave vyhrabala z postele nebo z fitka. Nechapu? A stejne jako pri cteni knihy jsem i v kine sedela a byla znudena sexy scenami, vsechny na jedno brdo. Pri cteni knihy jsem je mohla preskocit, v kine jsem bohuzel jen cekala, az se zase dostaneme k pribehu. Ale moc pribehu jsme si neuzili. Jack Hyde mel byt slizak, a misto toho tam dali chlapa co mohl klidne hrat Christiana!! No ja fakt nevim, prvni dil jsem si uzila, podivala jsem se na nej mnohokrat, ale na tento film jsem si od shlednuti v kine pred 6ti tydny ani jednou nevzpomela!! Ale jo, podivam se i na ten posledni.

• 11.3.2017  16:08
    Divergence (2014)

Zkopirovane Hunger Games, ale vubec ne dobre. Hlavni dvojka mi nebyla sympaticka, holka (ani si nepamatuju jeji jmeno, a to jsem se na to podivala vcera) mi dokonce chvilemi pripominala Jennifer Lawrence. I ty jejich uniformy a proste vsechno... uplne zbytecny film. Davam dve hvezdy, jednu za Kate Winslet a jeji skvely americky prizvuk, a druhou za to, ze to nebylo az tak strasne nudne, ze bych to nedokoukala do konce.

• 22.7.2016  23:06

Knihu jsem zhltala za dva dny a byla jsem z toho pribehu unesena. Hned me napadlo, ze toto by stejne jako The Intouchables melo byt zfilmovano, a tak jsem se zeptala Google jestli o tom treba uz nekdo nepremysli a HLE, ono to uz dokonce bylo v kinech!! A hned mi doslo, ze jsem o tom filmu i vedela, videla jsem filmove plakaty s Emily Clarke v cervenych satech v objeti s nejakym hezounem a tak jsem to presla, protoze na romaticke filmy ja nejsem. Ale toto je jina romantika. Krasny film, podle uzasne knihy, kterou moc doporucuji.

• 12.5.2016  12:29
    Jane the Virgin (TV seriál) (2014)

Kdyz jsem byla mala, rekneme tak 8-10 let, tak se do ceska priritily telenovely a kazdy je sledoval, at uz je miloval nebo nesnasel, kazdy vedel kdo je Esmeralda. A to byla rodinna udalost sledovat kazdou epizodu spolu s mamkou a babickou, a na Esmeraldu se dokonce dival i tatka. Taky si pamatuju Divokeho Andela a hromady dalsich. No, dnes uz bych se na tyhle skvosty znovu asi nepodivala, ale porad u me maji telenovely jakesi zvlastni misto v srdci. A tak jsem holt zkusila Jane the Virgin, kdyz se jeji prvni serie objevila na anglickem Netflixu. A dostala jsem co jsem chtela :D Jane the Virgin je celkem moderni pojeti zanru telenovely, ale porad se drzi toho klasickeho zakladu kazde "dobre" telenovely - drama a zvraty - vrazdy, unosy, svatby, intriky, zvraty v rodine, nove objeveni clenove rodiny, navraty lidi ktery meli byt mrtvi, ztraty pameti, v tomto pripade umele oplodneni - na ztratu zraku jeste cekam - no ale hlavne a predevsim laaaasku! Nejlepsi na Jane the Virgin je voiceover, neboli jakysi vypravec, ktery behem kazde epizody komentuje a vysvetluje co se deje, co se stalo, ale taky si hlavne dela tak trochu srandu z toho, jaka je to vlastne kycovita telenovela. Skvele herecke obsazeni, krasni lide, Miami, no proc ne! ---> Nejvtipnejsi je, ze jedna z hlavnich postav, Petra, je puvodem ceska z Prahy. A v nekterych situacich "mluvi cesky" - ovsem ta herecka ceska neni a kurz cestiny si asi taky neudelala... nekdy to vypada, ze dialogy, ktere jsou cesky normalne nahazeli do Google transaloru a tak oni mluvi, tak jako to na ne Google vyplivne. Bez gramatiky, bez spravneho prizvuku, pulka vet nedava smysl... jen se tomu snazi davat jakysi vychodoevropsko-rusky prizvuk :D A je strasna sranda to poslouchat.

• 6.5.2016  14:36

Film byl skvely, nebyla jsem zklamana ani vterinu, ale porad je u me Winter Soldier nejlepsi Marvelovka. Budu si na Civil War muset zajit znovu, jelikoz muj zazitek v kine byl priserny!!! Nechapu, ze sal byl z pulky zaplnen 5ti letymi detmi! Proc jsou vubec tak mladi pousteni na akcni/politicky film - ktery ma dokonce i slovo valka v samotnem nazvu?!! Az po case mi doslo, ze tam asi jsou vsechny ty deticky hlavne kvuli Spidermanovi, ktery byl asi 3 vteriny v traileru = takze je to automaticky Spiderman film, "mamiiii vem me na to do kina". No bohuzel Spiderman byl na platne dohromady asi 15 minut a zbytek filmu se tyto deticky (a stejne tak jejich dospely doprovod) nudily a nechapaly, o cem tenhle film vlastne je, a tim padem neustale mluvily, vriskaly, behaly po sale, kopaly do sedacek... Ale to by nebyla Anglie aby to jejich rodicove a prarodicove nepovazovali za uplne normalni chovani v kine, takze je nikdo neokrikl, nikdo je nevzal ze salu na 5 minut na uklidneni, nebo jeste lepe rovnou domu... no 2 a pul hodiny se ve me varila zlostna krev. Takze pujdu znova (coz bych sla tak ci tak), nejlepe nekdy v tydnu pozde vecer, kdy snad bude sal o poznani prazdnejsi a obecenstvo bude mit prumerny vek aspon 30!! Ale film proste uzasny, tak dlouho jsem na to cekala a tesila se, a film naplnil vsechna ma ocekavani, a i je predcil. Black Panther byl uplne skvela nova postava, byla jsem moc smutna, ze je na strane Iron Mana :D A Ant-Man a Spiderman oba velice vtipni, ale jako fakt vtipni, zadne vynucene trapne vtipy! Pan Tony Stark uz mi ovsem celkem leze krkem, a v hloubi duse jsem doufala, ze se dockame smrti nektereho z hlavnich Avengeru (mysleno pan Tony Stark) ale bohuzel!! No a samozrejme Bucky aka Winter Soldier aka meho srdce sampion... doufam, ze jsem ho nevidela v Marvelovskem filmu naposled!!! Takze Civil War: O moc lepsi nez Avengers: Age of Ultron, ale ne tak skvele jako Winter Soldier. Ale nemuzu dat 9/10 hvezd tak ma 5.

• 30.11.2015  20:57
    Kličko (2011)

O boxu jsem si vždycky myslela, že je to sport pro úplné blbce, co nemají nic v hlavě, a tak si ji za peníze nechají donekonečna otloukat podobnými dutohlavými opičáky, a ještě si u toho sem tam ukousnou ucho. Stejné jsem si myslela, když mě v sobotu přítel donutil podívat se s ním na zápas Klitschka a Furyho, že Klitschko je nejlepší na světě a bla bla... no zápas mě teda nebavil, já jsem čekala jedno K.O. za druhým a nějakou krev, a místo toho tam kolem sebe jen poskakovali přesně jako opičáci, a většinu času se ''objímali''. A Klitschko to ještě ke všemu prohrál. Ale nějak mi to zůstalo v hlavě, a tak jsem si o den později zadala na youtube Klitschkovo jméno, že se podívám, jak vypadaly nějaké jeho úspěšnější zápasy. Ale první, co mi na youtube vyskočilo byl dokument Klitschko Brothers. A tak jsem to zapla, a moc se mi to líbilo. Příběh dvou bratrů, kteří se z ničeho vyšplhali až na vrchol, ale udrželi si zdravý rozum a zásady a pokoru. Určitě se mi to taky líbilo proto, že jsou to kluci z Ukrajiny a né někde z Ameriky, přeci jen je mi takový příběh bližší k srdci. Box mě sice pořád nebere, ale rozhodně jsem na něj trošku změnila názor díky bratrům Klitschkovým.

• 27.5.2015  09:43

Pro me je toto bez premysleni a bez debat prozatim nejlepsi marvelovka, a uz netrpelive odpocitavam dny do dalsiho pokracovani!!!

• 15.2.2015  23:06

Pro mě byl film na pěkné čtyři hvězdy, ale jak tu vidím záplavu pokryteckých odpadů, dám tomu na truc ještě hvězdu navíc. Skvělý film, geniální hudba, a oba hlavní herci mě příjemně překvapili... bála jsem se co mě v kině čeká a šla jsem tam dost nerovózní, ale jsem spokojená s tím jak si s tou nepříliš dobře napsanou knihou a dost kontroverzním příběhem poradili. Určitě na to půjdu znovu, jednak proto, že kino dnes bylo až moc plné a to já nesnáším, ale hlavně proto, že já jak se mi něco v kině zalíbí, půjdu na to klidně desetkrát, když finance dovolí... Co se týče hodnocení tady na ČSFD příjde mi, že někteří uživatelé si své negativní vulgární ale hlavně naprosto zbytečně sáhodlouhé komentáře pečlivě připravovali už dávno před tím, než si na to zašli do kina. Polovina odpadů tu byla rozhodnutých už před shlédnutím filmu, a jisto jistě je tu i spousta odpadů od lidí, co na to ani nešli... jen jako ovce kopírují hodnocení od top uživatelů a myslí si, jak zrovna ten jejich odpad filmu ublíží. No nebudu jim brát iluze. 50 Shades of Grey je taková novodobá erotická Popelka pro dospělé...

• 31.12.2014  17:00

Miluji pana Wericha, a tady ho mam hned dvakrat :)

• 28.12.2014  22:02

Velke smutno na me padlo pri odchodu z kina. Skoncilo pro me neco velice srdcoveho a nemohla jsem se s tim nejak vyrovnat. Jsem rada, ze jsem mohla na necem tak krasnem jako pribezich o Panu prstenu a Hobitovi vyrustat. Obe trilogie jsou pro me to nejlepsi, co jsem kdy na filmovem platne videla, a kdykoli se mi naskytne prilezitost videt nektery z techto sesti filmu opet v kine, bez vahani vyrazim znovu, at uz je to zitra nebo za dvacet let, pujdu pokazde. Jsem stastna, ze se Peter rozhodl z jednoho maleho Hobita udelat tri velkolepe filmy a dal mi dalsi tri krasne vypravy do Stredozeme. Stredozem je pro me osobne to nejmagictejsi misto v celem filmovem svete, a dekuji Peterovi, ze jsem se do nej mohla jeho ocima jeste naposledy podivat. Ted uz mi snad zbyva jen vypravit se na me vlastni dobrodruzstvi a jednoho dne procestovat Novy Zeland. Videt Stredozem myma vlastima ocima bude vzdycky muj nejvetsi sen!

• 24.10.2013  22:34

Někdo tu v komentáří zmínil megaobočí... no a fakt že jo. Ona by si mohla z fleku zahrát ve Fridě. Celou dobu mě to iritovalo a uvažovala jsem převážně nad tím, jak by jí 2 minuty osamotě s pinzetou mohly změnit život a mě ulehčit sledování. Věřím, že je to ideální film pro patnáctileté holky, ale já už jsem z toho vyrostla. Přislo mě to jako matlanice Twilight, Underworld, trocha Harryho Pottera a trocha Avatara, bohužel nic originálního. Možná opět lepší přečíst knížku a nechat to všechno na své vlastní fantazii...

• 24.10.2013  22:19

Asi si to budu muset přečíst a pak se podívám spíš na tu švédskou verzi, protože se na Craiga jinak jako na Bonda dívat neumím.

• 24.10.2013  22:13
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Nevím, proč by někoho napadlo něco takhle stupidního natočit. A taky nechápu, proč by v tomhle někdo chtěl hrát. A už vůbec nechápu, jak tomu může někdo dát x hvězd a prohlásit to za kultovní film. Já bych to ani filmem nenazvala. Je to prostě sračka všech sraček.

• 19.10.2013  17:20

Ani jsem to nedokoukala do konce jak jsem se u toho strašně nudila. Asi jsem to nepochopila, neviděla jsem v tom žádný příběh ani smysl... dokola se opakující záběry děcek, co sedí v baru a fotí se, co kradou v domech slavných a jezdí v pěkných autech. A pořád dokola. Emma je kočka, ale bohužel, náhled do šatníku Paris Hilton nedělá dobrej film.

• 15.6.2013  16:06

Moje nejoblíbenější česká pohádka vůbec. Dívám se na ni každé Vánoce, Velikonoce, když prší, když není v telce nic jinýho, když jsem nemocná, když potřebuju rozveselit, nebo když se mi zdá, že už jsem ji dlouho neviděla. To samé platí o Byl jednou jeden král a Obušku z pytle ven. Netroufnu si říct, kolikrát jsem všechny tyhle pohádky za posledních 25 let viděla, ale vůbec se mi neohrávají. Novodobé české pohádky nemůžu ani vidět, to se nedá srovnat.

• 8.2.2013  16:46
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Naprostá pecka, nechápu, že jsem si tohohle seriálu nevšimla dřív! Geniální.

• 14.12.2012  22:48

Po skončení Pána prstenů jsem doufala, že se do mé milované Středozemě ještě jednou někdy v budoucnu vrátím. A doufala jsem, že se nic nezmění. Nezmění se režisér, nezmění se herci, nezmění se hudba ani místo, prostě jsem doufala, že vše bude při starém. A stalo se. O skoro 10 let později jsem si dnes užila Hobita, předchůdce Pána prstenů, a bylo to tak, jak jsem chtěla. Návrat do pořád krásného a idylického Kraje stejně jako do Roklinky... znova jsem viděla Froda, Bilba (staršího), Gandalfa, Elronda... slyšela jsem tu okouzlující "prstenovskou" hudbu Howarda Shorea... prostě jsem dnes zase byla ve Středozemi. Někomu to příjde jako zbytečný film opakující Pána prstenů. No v tom případě nevím, co vlastně jiného očekávali. Já jsem chtěla zase po letech do Středozemě, a byla jsem tam. ____ A upřímně obdivuju Christophera Leeho za to, v jakém věku ještě pořád hraje!!

• 26.11.2012  17:06
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Fuj fuj fuuuuuj!

• 22.11.2012  23:42
    Atlas mraků (2012)

Po dlouhé době neskutečný filmový zážitek. Tenhle film měl pro mě všechno a ještě něco na víc. Smála jsem se, brečela jsem, dojímalo mě to, chvílemi mě to znechucovalo, ale ta hlavní pointa a poselství filmu mě dostaly na kolena. Velice složitý film, který na první shlédnutí dá člověku hodně zabrat. Ale i přes to šla stopáž absolutně mimo mě, nevšimla bych si ani kdyby to mělo 300 minut. O to víc se těším, až se na to podívám podruhé a vše mi do sebe pořádně zapadne. Náááádhera!!

• 13.11.2012  13:44
    Méďa (2012)

Věčně zdrogovanej a neskutečně sprostej plyšovej medvěd mě nedostal, ale znechutil. Prej fantasy komedie!? Tak leda ve snu.

• 6.11.2012  22:45
    Sinister (2012)

Jak já na horory nekoukám (protože mě to nedělá dobře na srdíčko), tak jsem si po letech odvážně na jeden do kina zašla. Po 60ti minutách jsem se naprosto posraná strachy zvedla a šla domů, jako největší zbabělec. Tak bych řekla, že to bylo asi povedený, ale hodnotit to nebudu.

<< předchozí 1 2 3 4