• Pohádka

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Tupá sračka úrovně Ulice bez debaty. Vaněk v roli vyměněného milionáře to odskákal nejvíc, Prachař je mizérie vždycky, toho už neřeším, čtyři kočky, ok, ale nesmí pusy otevřít, jinak kanál odpovídající páté cenové, děj nula, vrcholem humoru je kurvování nad spadlou čínskou bednou z auta, no to jsme si zase dali. Vašáryová a Bartoška tam skoro nehrajou, jsou jen v tom, co se ukazuje v traileru, veru bieda, neuveritelná bieda, bratia. Bartoškovi se divím, je to sympoš. Druhý slovenský film viděný na SK během posledního měsíce a nestačím se divit, jakých ubohostí jsme se dočkali. Příště jen lyže a odchod na hotel, bez kina.

Last Christmas (2019) odpad!

Thompsonovka jako jugoslávská stará matka pějící ukolébavky v "rodné řeči" byla z té snůšky kompletního guláše, ještě to jedlé. Ale i to byla hrůza.

Vlastníci (2019)

Postavu Lábuse bych vzal pravým hákem.. Komedie posledních snad dvaceti let, kterou se mi Havelka trefil do vkusu.

Výjimeční (2019)

Emocionálních 100%. Vincenta mám moc rád a po tomto filmu, ještě raději.

Ledové království II (2019)

Začnu tím, že je to pohádka určená především pro děti a skončím tím, že je to naprosto perfektní, veselá, dobrodružná, krásně animovaná pohádka pro děti, ze které budou nadšení i normální dospělí kteří jsou schopni rozlišit, že si koupili lupen na pohádku určenou především pro děti. Já se bavil královsky.

Malá říše (2019)

Prodloužený víkend na Slovensku jsme si chtěli okořenit filmem, který se do ČR zatím nechystá. Naštěstí. Protože tohle vidět verbal, řehtáme se tady nad jeho recenzí dva měsíce. Obsah filmu by se vešel do dvaceti minut filmu normálního, dosedět ho bylo náročné, ke konci jsme se už bavili. Nuda k posrání, nesympatičtí všichni, špatné herectví, nepochopil jsem, proč se Slovák jmenuje Jack, bylo to anglicky, přitom angličtina některých zúčastněných byla otřesná. Ponuré, dlouhé, otravné, dialogy primitivní, scény třeba ve dvojici jsou divné, rozhovory debilní. "Filosofie", jak tady jiný komentující vtipně zaglosoval, mě taky srazila ze sedadla, asi jsme byli ve stejném kině, protože jsme se taky smáli a kroutili hlavama. Vše zajímavé je v upoutávce, ale varuji, v upoutávce jsou i sny a flashbacky. V traileru vypadají atraktivně, jenomže tyto scény v ději nečekej. Píšu za tři lidi, výsledek: zklamání.

Občan X (1995) (TV film)

Nezapomenutelný film o hledání vraha, lidské zrůdy, v Sovětském svazu, kde kriminalita neexistuje. Televizní film, dlužno dodat, že velmi dobrý.