• Pohádka

Už teď mi chybíš (2015)

Tyhle věci se dějí pořád a natočit je takto, chce kus odvahy. Drew Barrymore, jak o ní nemám vysoké mínění, si mě v tomto emotivním snímku podmanila. Dotknout se mě to osobně, šel bych do pěti.

Jak na věc (2002)

Jak na věc mám rád. Kvalitní scénář, odsejpá jedna radost, hořkosladký, jasně, ale i vtipné a především inteligentní. V současnosti, aby jeden něco obdobnýho pohledal. Toni Collette skvělá!

Zaklínač (2019) (seriál)

Já si to užil dobře. Něco jsem četl, proto jsem byl zvědavej, jak tohle dopadne a v podstatě před netflixem smekám. Dobrá práce, Geralt bez jizev na ksichtě parádní, srážím za takový ty klasický věci, co prostě lidi štvou, štvát budou a ani nemusej bejt vyložený rasisti nebo konzervy, myslím povinné obsazování lidí všech barev, například nějakou indickou, nebo středovýchodní olivovou do ksichtu šerednou podivnost do role Yennefer, Triss mě taky zarazila, Istredd úplně mimo mísu a vrcholem byl černej elf. Jinak dobrý a těším se na pokračování.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Evu Josefíkovou mám rád, milá, hezká panenka, ale takhle ji nahastrošit? Člověk mrkne na telku a jen podle kostýmů vidí, že tohle je dílko Janáka. Ruml je fajn, jenomže, když je na houby scénář a pohádka se nerozběhne ani po půl hodině, to je pak těžko chválit. Navíc kombinace Josefíková, Ruml, nehrající Kramár, kde jsem je už všechny viděl? Jediný, kdo si vyloženě neuřízl ostudu byla Veronika Freimanová, protože ani Marek Eben nevypadal v své kůži a Prachař mě nebaví nikdy. Tomu se do genů herectví rodičů nevrazilo. Po povedeném Korunním princi, ubohá egoniáda.

Máj (2008)

S tímto Májem nemám problém. Kašlu na to, co tady vidím, Máj je natočen výborně, mezi svátky si ho pustím. Zpracování klasiky, která jde divákovi naproti, jak nejlépe to jen jde, vizuálně podmanivé.

Loli paradička (2019)

Konečně jsem se k filmu dostal a těší mě, jaký na mě měl dopad. Velmi dobré! Tohle je cesta, takto točit film. Na koleně a s talentovanými lidmi, které to očividně baví a záleží jim na výsledku. A nemusí jít zrovna je o "kontroverzní" vztahy mezi Slovákem a roztomilou, krásnou Cikánkou. Je fakt, že chvílemi jsem to musel zastavovat a vracet, abych porozuměl, ale dalo se. V kině to ale pro Čechy muselo být náročnější. Lepší čtyři.

Čára (2017)

Ale houby. Jakýchpak 65%? Kdeže. Slovenský film se potýká s nedostatkem režisérů i scénáristů, Bebjak je výjimka, ale ne zaručená. Zjišťuji, že slovenský divák je u vytržení nad čímkoli, co vznikne a pak tady neobjektivně vypisuje, jak je to "na slovenské pomery výborné." a pálí tomu hvězdy jedna radost. Čára je na jedno kopyto, jako většina dalších slovenských politických blábolů, v poslední desetiletce vzniklých. Rudý kapitán, Únos nebo Amnestie. Absolutně stejná atmosféra, všichni hnusní, nulový dopad na diváka, herci neartikulují, zmatený střih, zvuk na hovno, kamera na ránu, sdělovací hodnota mizerná. Ale abych jen nehanil, upozorňuji, že některé slovenské počiny mám velice rád! Třeba Ostrým nožom nebo Loli parádička jsou super. Ale to je vánek odjinud. Není to totiž zaprděné, jako tohle.

Únos (2017)

Splácina. Film, který mohl být výpovědí politické situace na Slovensku a vyšla z toho nepřehledná, zmatená konina, která třeba mě neobeznámila s ničím.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Měl jsem dojem, že mám vlčí mlhu. To snad někdo ani nemůže myslet vážně. Ubohé triky, ubohý scénář, Vášáryová a její čarování, na to se nedalo koukat.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Jedna z nejblbějších pohádek.