V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

111 minut dlouhá slátanina o ničem. Ale i kdyby to trvalo pouhých 30 minut, bylo by to moc. Jediná pozitivní věc na tomto snímku je... Ne, fakt nemůžu na nic přijít... Hrůza...

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Úplně stejně jako Teorie velkého třesku, tak i Malý Sheldon u mě nezabral na první dobrou. Ale s odstupem času se mi začal i tento sitcom moc líbit. Není možné do něj naskočit hned po dokoukání Teorie, ale chce to trochu odstup. Nejvíc se mi líbí babča a malá Missy.

Dobré místo (2016) (seriál)

Další seriál, který mě totálně rozsekal, což poznám podle toho, když u posledního dílu uroním slzu. Vtipné, chytré, milé. Jestli to takhle vážně všechno funguje, tak mám docela strach. Ale snad mám ještě trochu času se napravit.

Wednesday (2022) (seriál)

Ani top, ani odpad. Takový solidní průměr. Celkově mi to trochu připomínalo Harryho Pottera, ale v ženském provedení. U Addamsovy rodiny bylo geniální, že to byla ujetá rodina mezi normálními lidmi. Wednesday je ujetá holka mezi ujetými vrstevníky. To mi přijde jako mínus. Mému trošku negativnímu hodnocení možná nepřispěl ani český dabing. Nevím, jestli stejně otřesné dialogy jsou i v originále. Možná zkusím. Jenna Ortega ovšem zahrála super a i ostatní herci se mi líbili.  Ale i tak pouhý průměr.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Dost zklamání. Thor už není Thor. Je z něj jen komická postava obklopená bandou stejně směšných figur. Ječící kozy bylo to jediné, co mě pobavilo a za pozornost určitě stojí výkon, který podal Ch. Bale. Na to, jak slušné obsazení film má, tak mě nijak neokouzlil.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Tak musím napsat, že mě to moc bavilo. Možná víc než původní Den nezávislosti z roku 1996. Nehraje se tady tolik na americké vlastenectví, chvílemi je to zábavné, chvílemi napínavé, zkrátka od všeho trochu.  Za mě rozhodně dobrý film.

První dobrá (2022) (pořad)

Upřímně - viděl jsem první díl (ze zvědavosti), a pak asi třetí a kousek čtvrtého (s naivní představou, že se to někam posune stejně jako se mi to stalo před xxxxxx lety s pořadem TeleTele).  Bohužel tady žádný posun nepřišel. Něco tak nevtipného a dětinského jsem snad ještě neviděl. Tohle vážně vytvoří dospělý člověk? Chci věřit, že ti čtyři pánové nejsou špatní herci, ale tady svoje schopnosti, ať tvůrčí nebo herecké moc neprokázali. Většinou, když se v televizi objeví něco nového, tak to s kolegy v práci trochu diskutujeme. Buďto: "No to teda byla ptákovina" anebo naopak: "Viděl jsi to včera? To bylo super." V případě tohoto pořadu žádné reakce. Ani kladné a ani záporné. To už mluví samo za sebe. Nechci dávat hodnocení Odpad, protože to mám vyhrazeno pro pořady Kanálu Barrandov a jeho majitele, režiséra, herce, moderátora, scénáristu atd. pana Jaromíra Soukupa.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Ale jo. Po delší době český film, kdy jsem zas tak moc nelitoval zaplatit za lístek. Vyloženě velká řachanda to není, ale Jakub Štáfek mi přijde hodně vtipnej. Dobré hlášky spíš pro nás chlapy, narážky na české fotbalové prostředí... Celkově mi to přišlo, že je to tak nějak, jak by si to Jakub Štáfek asi přál... :-) Trochu mi vadilo moralizování od Laviho syna, ale to asi musí být... Film (Fylm), , který nenadchne, ale neurazí...

Big Lebowski (1998)

Já tyhle devadesátkový filmy prostě miluju. Tedy pokud jsou dobrý. Jenže Big Lebowski není dobrý, ten je zkrátka luxusní. Jak nemám rád Jeffa Bridgese, tak tohle byl jeho majstrštyk. Stejně tak i ostatní byli skvělí. A když jsem se na to po letech znovu podíval, tak je mi tak nějak smutno, že ty časy jsou už zkrátka pryč.

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Další  z mnoha seriálů, který bude během pár měsíců zapomenut, stejně jako hlavní hrdinka příběhu Anna D. Téma se zdálo být zajímavé do chvíle než si člověk zjistil podrobnosti. Vážně stojí za to natočit minisérii o někom, kdo zpronevěří pouhých 200.000,-USD? A ještě takhle špatně natočit? No budiž... Kdo stojí za zmínku je představitelka Anny Julia Garner. Líbila se mi už v Ozark. Na druhou stranu Anna Chlumsky mě nijak neuchvátila. 2 hvězdičky za tohle dílko je vážně maximum.