Klan Gucci (2021)

Mno, nevím nevím. R. Scott, A. Pacino, J. Irons, S. Hayek, L. Gaga, A. Driver - to by měla být záruka stoprocentní kvality. A bohužel očekávání se nenaplnilo.  Film celkově byl OK, ale úplně odvázaný jsem z toho nebyl. Hodně mě rušil falešný italský přízvuk. Až mi to přišlo trochu jako zesměšňování anglicky mluvících Italů. Příjemné překvapení pro mě byla Lady Gaga a Adam Driver.

Juno (2007)

Tak tohle byla pro mě velká lahůdka. Tak hezky se na to koukalo a když byl konec, tak jsem měl takový zvláštně šťastný pocit v sobě. Ne kvůli tomu, že je konec, ale proto že mě to moc bavilo. Ať už jde o výběr herců, jejich výkony nebo hudbu. Prostě paráda. Chtěl bych víc takových pohodových filmů.

Betonrauš (2020)

Nenadchne, ale ani neurazí.

Loupež po italsku (2003)

Za mě rozhodně plný počet. Už kvůli Wahlbergovi. Ale i další obsazení bylo super, dobře natočené, akce, zábava... Trochu mi to připomínalo Dannyho parťáky a ty já mám moc rád.

Krycí jméno: Jaguár (2021) (seriál)

Tohle téma mám hodně rád. Asi mě nikdy nepřestane bavit hon na nácky. Je pravda, že mě trochu překvapila španělská produkce, ale rozhodně to nebylo špatné. Chvílemi to sice bylo poněkud kostrbaté, ale k vidění to určitě je. Moc se mi líbil výběr hudby - trochu retro, trochu mi to připomínalo francouzské filmy ze 70.let. Celkově to bylo dobré a takové - španělské...

Kingsman: První mise (2021)

Docela zklamání. S Kingsmany to má společný pouze hudební motiv a stejnojmenný krejčovský salon. Jinak nic. Ani vtipné, ani akční, ani napínavé, ani ujeté...Jediná vtipná věc na tom je, že Kingsmani vlastně nic nevyřešili - atentát v Sarajevu proběhl, první světová válka taktéž, cara Mikuláše zavraždili s celou jeho rodinou a Lenin se dostal k moci. Takže na základě čeho si vlastně tato organizace myslí, že je světu prospěšná? Kdybych jako první viděl snímek Kingsman - První mise, tak bych už nechtěl vidět ty dva následující (vlastně předchozí)...

Týpci a zbraně (2016)

Inu, když srovnám tohle s Obchodníkem se smrtí, tak ten u mě stojí o něco výš. A není to jen kvůli N. Cageovi. Celkově mi tenhle film přišel trochu rozvláčný a místy nudný.

Guru (2022) (seriál)

Snad první věc z produkce Novy, která mě hodně bavila. Hlavně výkon Anny Fialové byl excelentní. Vojta Kotek moc prostoru neměl, ale přesto byl taky vynikající. Ze začátku jsem měl obavu, aby to nebylo moc protimužské (jakože všichni chlapi jsou čuňata), ale bylo to příjemně vyvážené a každý ať si z toho vezme co chce. Celkově to bylo takové české, ale vážně koukatelné.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

"Pracuj pro nás, udělej za nás špinavou práci a my tě za to zašlapeme do země. Samozřejmě ve jménu vlasti." Krásná ukázka americké (ale určitě takhle nehrají jen v USA) politiky. Pěkný film podle skutečné události. Příjemně to odsejpá, ani chvilku jsem se nenudil. Jediná hvězdička, kterou dávám dolů, je za Toma Crusie, protože ho nemusím (což je problém můj) a taky proto, že si myslím, že tahle role nebyla až tak moc pro něj. Uměl bych si místo něj představit někoho jiného. Každopádně pro ty, kteří rádi podobné filmy, určitě stojí za zhlédnutí.

Mrazivá pomsta (2019)

Překvapuje mě zdejší poměrně nízké hodnocení. Za mě se jedná o dost zajímavý snímek, naprosto skvěle vyvážený. Trošku masakr, trošku humoru (hlavně slovní hříčka se slovem "reservation" ve spojení s Indiány), dobré herecké výkony i pěkné prostředí. Je pravda, že nemám moc rád filmy odehrávající se v zimě, ale tenhle mě moc bavil. A Liam Neeson opět nezklamal.