Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Neuveriteľná stupidita a dementnosť ktorá nemá obdoby. Absolútne bezpredmetný scenár sa chúdak Aja snažil zakryť aspoň nejakou tou ,,kvapkou,, krve a trochou brutalitky. V tomto prípade by toho ale muselo byť naložené aspoň dvojnásobne aby mal Haute Tension akú takú šancu na úspech. No a bohužiaľ vôbec neodhadol situáciu a urobil to najhoršie čo za daných okolností mohol. MIERNY SPOILER. Bez toho naozaj ,,šikovného,, odvrátenia pozornosti by totiž bola záverečná ,,šokujúca,, pointa jasná úplne každému po prvých 10 tich minútach. Katastrofálny film. EDIT : Nebudem taký prísny a trochu po úvahe to trochu vylepším. Predsa len, mať 16 tak som z toho filmu zrejme odpálený na mesiac. :D

Ledová smrt (2006)

Atmosféricky nádherne zvládnutý nórsky survival horror s prostredia jedného opusteného zasneženého hotela. Čo je ale veľké prekvapenie, že ja som si ten rozjazd a celú prvú polovicu užil minimálne rovnako, ak nie viac, ako tú druhú za čo môže z veľkej časti určite ten týpek ktorý pri tomto filme sedel na režisérskej stoličke. Film dáva dostatok času na to aby sa mohli diváci zoznámiť s postavami aj trochu hlbšie a nebrali ich iba ako piatich pandrlákov pripravených na odstrel. Vlastne tých ktorí čakajú nejaké krvavé, efektné vraždy sklamem úplne pretože nič také sa v prípade Fritt Vilt nekoná. Film si jednoducho vsadil výlučne na atmosféru a tú vymaznal takmer k dokonalosti. Druhá polovica je podľa mňa ale o niečo málo slabšia ako prvá, a klinec navyše potom pridáva aj dosť hrubo odfláknutý záver. Navyše nech sa Cold Prey tvári akokoľvek originálne, čo mu nechcem brať pretože oproti iným svojho druhu je nadpriemerný, je to stále v konečnom dôsledku strašne predvídateľný film kedy si možete byť istý SPOILER kto túto fušku prežije, pri prvom zábere do auta našich hrdinov. Nedá sa neuhádnuť, už len podľa toho ako v tom aute sedia :D KONIEC SPOILERU. Herci, aspoň väčšina, sú ale natoľko sympatický že sa im dá fandiť a to je plus. Nakoniec je to dobrých 75 percent ale hviezdičkové zaokrúhlenie pôjde tentokrát ešte smerom dole. Rozhodopádne sa ale teším na pokračovanie. EDIT : Po zhliadnutí trojky to je o jedna hviezda navrch. Táto vec si odlíšiť určite zaslúži.

Hatchet (2006)

No jo. V poslednej dobe sa akosi moc často stretávam s takzvanými ,,poctami žánru,,. Hatchet je žiaľ prešpikovaný stupiditou každého druhu skrz naskrz tak silno že v niektorých momentoch sa stáva takmer neznesiteľný aj keď by som sa na to pozeral rovno z lietadla. Ani vtipné ( teda až na pár momentov kde som sa vážne trochu usmial, skôr to bolo ale nad prvoplánovou debilitou postáv), ani napínavé, ( za cely film ani náznak atmosféry ) ani brutálne ( jedna podarená scéna ). No a ten sklenník kde sa film odohrával, a celá jeho flóra pôsobili tak neuveriteľne umelo že mi z toho slzily oči. Môže si hovoriť kto chce čo chce, celá pocta žánru mi je v tomto prípade úplne ukradnutá. U mňa je to v 90 tich percentách iba hlúpa výhovorka ako zamaskovať vlastnú neschopnosť.

Pen choo kab pee (2006)

Vcelku priemerna, resp. lahko nadpriemerna, a trochu nestastne nasvietena a osvetlena thajska ducharina, ktora sa ale vytasila s vynikajucou zaverecnou polhodinou a pre mna skvelou neobohranou pointou. Cely film pracuje s horrorovymi prvkami ktore nie su vyslovene samoucelne ale na konci do seba vsetky tie kusky krasne zapadnu a to je dneska pri horroroch jav dost zriedkavy. Vacsie minus tu u mna je, ze ma to atmosfericky nedokazalo vtiahnut tak ako by sa na podobny film patrilo. Jednak je to koli tej nutnej vaticke bez ktorej by film nemal 100 minutovu stopaz, ale hlavnu vinu tu nesie prave to osvetlenie. Nemozem si pomoct ale vsetky tie sceny kde malo byt napatie a strach na maxime stratili 2/3 svojho kuzla koli tomu ze noc tam vyzerala ako pol piatej poobede so zatiahnutou oblohou a prehankami. Napriek tomu je to celkovo vyborny kusok na ktorom je vidno velka snaha odlisit sa od ostatnych podobnych filmov, co sa mu do istej miery dari skvele. A hlavne za to dostava 75 percent a hviezdickove zaokruhlenie tentokrat smerom hore.

Lovci lidí (2008)

Nori si u mna trochu napravili reputaciu a po mnou uplne nepochopenom Villmarku je tu Rovdyr, ktory bojuje o svoje miesto v zanri takymi zbranami ako silna atmosfera, nekompromisna stopaz a slusna brutalita. V com naopak straca body je velka koncentracia klise, sablonovity scenar / aj ked pri podobnom filme nemozeme cakat nic extra / a z toho prameniaca predvidatelnost deja. Hlavne posledne minuty to uz ide pomerne pekne na nervy. Kladne postavy v pohode, zapornym by som tu este nieco malo pomohol. Na jedne strane sa to moze niekomu zdat o to strasnejsie ze su to normalni ludia, na strane druhej aspon jeden z nich mohol mat ksicht trochu ,,vykriveny,, pre lepsi efekt :D. Ono to je ale asi jedno pretoze tvare bol snimane minimalne. Manhunt sa teda nakoniec ukazal ako nadpriemerna zalezitost ktora nie je bez chyb ale vzniknute kiksy dobre vyvazuje celkovo vyborna pozeratelnost a napatie. Velmi silne 3, skoro az 4 hviezdy.

Rychlejší (2010)

Ja som vedel ze to nemam zapinat. Nakoniec si vravim ze sak na Dwaynov nasraty ksicht, do toho nejake Thorntonove opicky a Maggie Grace sa bude dat aspon pozerat a obcas zasmiat. Ked nie tak to jednoducho vypnem. Dopozeral som to do konca co povazujem za svoje velke vitazstvo a jedine preto tomu nevpalim odpad. Nedavno som pri The Resident napisal, citujem ,, jeden z najzbytocnejsich filmov za poslednu dobu,,. Faster je ten druhy. :D S tymto filmom nemoze byt spokojny ani priemerny akcny fanusik. Boze a tie dialogy. Ved nejde o zivot ale to sa naozaj neda vymysliet aspon jedna normalna veta za cely film? :D Katastrofa.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Pocit ihned po zhliadnuti filmu. Obrovska zurivost. Tak trestuhodne a uplne debilne zahodena prilezitost dotiahnut tuto superoriginalnu vecicku do konca sa vidi iba raz za niekolko rokov. Pritom start filmu a vlastne aj cela prva polovica boli vynikajuce a ja som sa tesil ze mam pred sebou nieco co budem moct doporucit vsetkym horrorovym fanusikom ktorych poznam. Preco preboha ziveho vo vesmire kde skutocne existuje Vorhees, Krueger a Myers urobia po vybornej prvej dokumentarnej hodine z toho zbytku iba prachobycajny prasivy, podpriemerny slasher kde SPOILER je ta ,,skutocna hlavna hrdinka,, tak odporne skadera ze mi skoro praskol monitor. Neni divu ze ta zenska bola panna :D KONIEC SPOILERU. Toto sa proste fanusikom horroru nerobi a pocitam ze aj cez tie niektore velmi priaznive komentare zdaleka nie som sam kto ma podobny nazor. Je to samozrejme aj moja chyba pretoze po precitani obsahu som sa tesil na originalnu horrorovu zabavu v ktorej sa objavia po kope 3 legendy 80tkovych slasherov. Nechal som sa jednoducho moc uniest. Objektivne davam za 60 percent, ktore su za tu prvu polovicu a originalny napad. Neskutocna skoda toho aj tak. A Angela Goethals je naozaj ta najotrasnejsia zenska aku som za poslednu dobu videl. To sa vazne neda :D

Propad do temnot (2003)

Som sam prekvapeny do akej miery ma to bavilo. Na svedomi to ma urcite ten ,da sa povedat originalny pribeh / Zubna Vila ako obluda s porcelanovym ksichtom to je dooost dobre /, celkovo dobra sledovanost pocas celej jazdy / a hlavne zo zaciatku to bolo az neumerne dobre :)/a sympaticka minutaz vdaka ktorej sa to cele nesnazi zbytocne sa natahovat tam kde uz vazne nie je treba. Jednohubka, ale pre mna stravitelna lepsie ako som si myslel.

Intimní past (2011)

Jeden z najzbytocnejsich filmov za poslednu dobu. Aky taky potencial v takomto ,,superoriginalnom pribehu,, mohol byt vazne iba v Hilary Swank, ktoru keby nasnimali v nejakych tych sado maso scenach priputanu na postel pozrel by som si to urcite viac krat :D Namiesto tej mojej ,,odvaznej vizie,, som vsak dostal iba jeden velky nepodareny vtip. A ten film naozaj uz neslo ukoncit ,,lepsie,,. Komedia na druhu.