Frozen (2010)

Prvych niekolko desiatok minut je Frozen absolutne podpriemerna, nudna zalezitost Kto ma trpezlivost a dokaze to prekusnut docka sa nasledne pomerne zaujimavej atmosfery ktoru ale podkopavaju tradicne hlupucke dialogove vymeny. Koniec nicim zaujimavy a predvidatelny. Frozen je dalsia zanrova tuctovka ktora u mna nema ani na to aby sa zaradila medzi priemer. K trom sice nechyba vela ale az take dobre to nebolo. 45 percent. Doporucenie tentokrat iba pre priaznivcov zanru.

Robin Hood (2010)

Toto nie je film o tom ako legenda konci ale ako zacina. Sympatizujem so Scottom koli tomu ze sa snazil akosi ,,realisticky,, popisat a zachytit ako sa to asi mohlo stat a ako sa to cele zacalo. Lenze tam moje sympatizovanie konci. Vo vysledku to su 2 a pol hodiny neuveritelnej nudy. To sa mi este vazne nestalo u ziadneho Scottoveho filmu aby som sa len prevaloval na gauci a cakal na koniec ako na spasenie. Na prstoch jednej ruky dokazem spocitat sceny vo filme ktore naozaj stali za to. Plus kladne hodnotim poslednych 10 minut ,az do uplne zaverecnych tituliek, ktore sa niesli uplne v inom duchu ako cely predosly film. A hovorim ze sa mi pacili najviac. Russel Crowe tentokrat nepredviedol nic vobec nic navyse, a skoro cely film sa tvaril akokeby mal tej spiny, blata a ,,stredoveku,, po krk. Mam dokonca taky divny pocit ze by som nasiel hned piatich dalsich ktori by sa hodili na jeho ulohu ovela lepsie. Ostatni herci takisto velmi fadni. Ja napriklad som sa mimo ineho tesil aj na vybornu hudbu ale po tom co som videl mam pocit ze soundtrack k filmu je zrejme ciste CD s troma pripitymi country pesnickami pri pive a vine a zbytok je tak maximalne sumenie vetra. Hudba velmi velmi nevyrazna. Celkovo velmi povrchny, vlazny film ktory nema na to aby nieco v divakovi zanechal aj po skonceni. U mna to je naozaj tak velmi velke sklamanie ze film nema na to aby dostal aspon 3 hviezdy. 50 percent Riddley a Boh ta chran ak nieco podobne vyvedies s tymi Votrelcami :D. BTW len tak ma napadlo ako by to vyzeralo keby to dostal do ruk taky Oliver Stone.

Hudson Hawk (1991)

Toto je jedna z velmi mala komedii ktora je schopna udrzat ma v pozornosti cely cas. Z 90 percent vynikajuci napadity a hlavne nenasilny humor ktory nie je zalozeny len na tom ze sa niekto niekomu vyserie na hlavu alebo nacura do pohara s pivom. Willis dostal rolu ktora bola mu asi bola usita na mieru. Takisto Richard Grant a Sandra Bernhard alias manzelia Mayflowerovci nemaju absolutnu chybu. Genialny casting a vidno ze ti dvaja si to vazne uzili :D. Ak by som mal niekomu napisat list komedii ktore doporucujem/ co by bolo u mna vazne tazke/ tato by v nom rozhodne nechybala. A ako jeden z velmi mala filmov ma Hudson absolutne dokonaly cesky dabing. POZOR. Myslim ten stary povodny cesky dabing, nie tu zmrsenu odpornu novu verziu.

Jezero (1999)

Dneska som si dal vsetky 3 Lake Placid po sebe. Vydrzat to bolo vazne fuska ale pre tu srandu som sa chcel pozret ako sa ta ,,kvalita,, postupne znizuje. A vidno to naozaj ucebnicovo. Pri prvom dieli s prizmurenim oka a ako POROVNANIE s ostanymi dvoma castami davam tie 3 aj ked si ich film nezasluzi. Ak ste Lake Placid nevideli a mate radi gigantickych krokodilov potom doporucujem vylucne a jedine pozriet si prvy diel pri ktorom vasu inteligenciu neurazi kazda druha veta ktoru vypluju nasi ,,herci,,. Ostatne dva diely potom doporucujem obist velkym oblukom.

Sherlock (2010) (seriál)

Nova spickova vecicka sa ku nam dostala z Velkej Britanie a ma meno Sherlock. Naozaj je to nadhera a ciste potesenie sledovat ze sa okrem Christophera Nolana najdu ludia ktori si daju zalezat na tom aby 80 percent dialogov vo filme neboli len stupidne hovadiny ktore maju sluzit ako vaticka medzi par akcnymi momentami. Perfektny scenar, miestami az genialne dialogy ktore sem tam klesnu avsak nanajvys do oblasti ktoru by som nazval vysoko nadpriemernou. Vyborny vyber miest na ktorych sa natacalo takze aj ked je Sherlock preneseny do nasej doby ostala mu atmosfera ktora sa velmi podoba povodnemu Holmesovi. Priznavam ze prvych par minut som mal velky problem najst akesi sympatie ku hlavnemu hrdinovi pretoze Benedict Cumberbatch mi bol prvych par zaberov strasne nesympaticky clovek. Ako to slo dalej vsetko to vyprchalo a uz po nejakych prvych 30 minutach som ho zacal pokladat za absolutne genialnu volbu na tuto ulohu. Skratka ako som to uz niekde pocul zrejme tu mame noveho Housa. Martin Freeman mi naopak nerobil ziadne problemy a hned od zaciatku ukazal ze Dr. Watson mu padne ako uliaty. Tlieskam a naozaj sa tesim na dalsie diely. Dufam len ze kvalita ostane pretoze toto je zatial miniseria ktora sice este vela co ponuknut ale v tomto pripade to rozhodne netreba prepalit s poctom dielov. Modlime sa aby sme si na nove diely pockali co najdhlsie ak by to malo za nasledok taku kvalitu akou sa mozu pochvalit prve tri. Ale osobne by som bol za to aby sa z toho nesnazili urobit viac ako 10-12 dielov pretoze by sa mohlo stat ze aj s dobrym scenarom uz by sa cela ta schema akou je to natocene mohla zacat opakovat a postupne aj trochu nudit. 12 dielov- idealny pocet na spickovu miniseriu ktora by skoncila tak ako zacala. Na vrchole. Na zaver jeden SPOILER SPOILER SPOILER. Myslite si ze v poslednych minutach tretieho dielu sa Sherlock naozaj stretol s Moriartym osobne? I dont think so. :D KONIEC

Iron Man 2 (2010)

Vsetkeho vela skodi. Uneseny pozitivnou kritikou prveho dielu Jon Favreau chcel urobit dvojku este viac cool. Downey opat srsi charizmou aj ked sa mi zdalo ze tentoraz ju reziser nasmeroval nie velmi stastnym smerom. Tony Stark ako neuveritelny narcis ktory rozhadzuje rukami okolo seba vsade kde pride bol sice uz aj v jednotke ale je rozdiel v slovach NENASILNE a NASILU. Mozte hadat ktore viac sedi na druheho Iron Mana. Rourke nemal cas na nic ine ako odvypravat tych par viet ktore mu dali do scenara a aj ked to urobil stylovo chcelo to nieco viac a Johansson v tom hrala len preto aby mohlo byt jej meno na plagate od filmu a prilakat tak viac divakov. Celkovo o triedu slabsie ako prvy diel pricom to nie je ale zasa ziadna katastrofa. Prvu hodinu a pol sa vela keca do vetra a aj ked to nie je vyslovene nuda tej slovnej vaty tam bolo az moc. Sem tam dobra scena, sem tam vyborna hlaska, sem tam nejaky ten vybuch, strelba, high-tech hracky. Najlepsich je potom poslednych 30 minut kde sa to vlastne najviac priblizuje jednotke. Favreau si tymto hanbu urcite neuribil, na druhej strane od neho vacsina cakala trochu viac. A okrem Downeyho a Paltrow ktori boli znova vyborni ma sklamali aj herecke prejavy ostatnych vedlajsich postav o ktorych som paradoxne cital ze su velmi dobre. Tak nejak sa mi proste zdalo ze to nasilu a na moc chcelo byt lepsie ako jednotka. Ale ktore pokracovanie by nechcelo ze?

Kukuřičné děti (1984)

Kukuricna seria patri k absolutnej klasike starych horrorov z 80 tych rokov. Je ale velmi otazne ci sa oplati ju niekomu doporucovat v dnesnej dobe. Zrejme by sa dalo povedat ze ak hladate dobry horror resp. film kvalitnejsi aj na dnesnu dobu po tomto rozhodne nesiahajte. Ak vsak ale patrite do skupiny ludi ktori si vedia vychutnat podobne stare klasiky a nejakym zazracnym sposobom sa Kukuricne deti ku vam az doteraz nedostali tak potom toto je jednoznacne seria pre Vas. Stare, lacne, obsahovo nepresahujuce ine priemerne horrory. Proste KULTova zalezitost pre fajnsmekrov ktory sa nepozeraju na to ako to je natocene ale vedia si to vychutnat tak ci tak. Ak sa na to divate takymto sposobom tak vedzte ze kvalita celej serie prakticky nekolise a je rovnako dobra/zla :) s tym ze prvy diel je samozrejme najlepsi ako to uz tak byva a za ,,najhorsi,, by som neoznacil posledny Izakov Navrat ale skor predposledne Pole Teroru. Ja sam k velkym fanusikom tejto serie nepatrim, ovela radsej si vychutnam takeho Freddyho z Elm Street.

Mechanik (2004)

Vychutnajte si spickovy herecky koncert jedneho z najlepsich hercov nie len sucastnosti Christiana Balea. A ako sa sami presvedcite Bale je schopny pre to aby sa do role vzil a zahral ju co najlepsie urobit cokolvek. Tvrdim ze toto jeden z troch najlepsich vykonov jeho kariery ak nie vobec ten najlepsi paradoxne vo filme ktory sa tesi ovela mensej popularite ako jeho ostatne. Vynikajuca atmosfericko-herecka zalezitost kedy ponure okolie pomaha dotvorit ten spravny pocit z postavy Trevora Reznika a Bale sam by dokazal utiahnut 2 krat tak zlozity scenar a dej ako v tomto pripade bez toho aby film stratil na kvalite co len trochu. Tym som samozrejme nechcel povedat ze scenar je tu na zahodenie. Prave naopak v kombinacii s tym co som popisal funguje vyborne a pocas celeho filmu sa deje nieco co ma nejake opodstatnenie smerom ku koncu teda to nie je len hlupa vata ktora ma vyplnit medzeru medzi zaciatkom a koncom. Samotny zaver aj ked uz bol videny aj inde je vyborny a dokonale zapasoval do pribehu. Mechanik je skratka vynikajuci mysteriozny thriller.

To byl zítra flám (2010)

Tak neviem ci som bol len v naozaj dobrej nalade alebo to bolo niecim inym ale ja som si to celkom uzil. Treba hlavne pretrpiet tych prvych 15 minut. Potom to zacne byt celkom dobra odviazana komedia kde postupne sice pribuda nelogicnosti a kiksov ale nie na ukor zabavy. Zopar krat som sa dokonca zasmial naozaj od srdca. Samozrejme ze sa tu najde aj kopu tradicnych hovadin na ake sme zvyknuty z inych teenagerksych komedii..Vsetci su v pohode, vsetci chlastaju, kazda zenska je nadherna a 90 percent z nich je nadrzanych ale tuto sa to az tak nepodpisalo na celkovy dojem resp. nebolo to zakomponovane do filmu tak hrozne okato ako inde. Herci : Vyzdvihol by som hlavne vyborneho Roba Corddryho ktory sa totalne vzil do svojej role a uzil si to se vsim vsudy. Dialogy postav takisto velmi dobre, obcas nejaky ten dobry vtip, obcas trochu trapny vtip. Celkem vzato to je ale film ktory som pozrel bez toho aby som sa pozeral na hodinky co je az neuveritelne. Chvilami som dokonca uvazoval o 4 hvezdach ale ako to slo ku koncu stavala sa z toho coraz vacsia tuctova hovadinka s tuctovymi ,,vtipmi,, . V kazdom pripade tie 3 nechavam, myslim ze si to z mojej strany film zasluzil a to som na komedie velmi prisny. Ak hladate dobru komediu na vecer Hot Tub Time Machine moze byt pre vas celkom dobrou volbou aj ked urcite nie tou najlepsou :)

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Bol som DONUTENY zucastnit sa premietania tohto filmu za ucelom experimentu ktory robili na mne a dvoch dalsich ludoch. Nelakat sa v podstate islo iba o hlupost a urcitym sposobom mensi ,,inside joke,,. Kazdopadne to je moje odovodnenie preco som to vlastne pozeral. Pisat podobny komentar ako pri New Moon a zbytocne sa rozculovat a nadavat z toho som momentalne vyrastol ale vedzte ze prosto a jednoducho bez akychkolvek vycitiek davam z mojej strany opat odpad. Nic viac sa k tomuto neda povedat bez toho aby som si znova poriadne neulavil. A ze zrovna David Slade sedel na reziserskej stolicke a tejto sracke sefoval, tak to u pekne klesol.