• Pohádka
  • Rodinný

Malý pitaval z velkého města - Majitel autoservisu (1986) (epizoda)

Omg díl s Jiřím Schmitzerem byl super, i když tam zase víceméně jenom existoval. ✨🫠 Proč reálně v žádným filmu nevyužili jeho potenciálu tak, jako třeba v Ypsilonce? No nic… tenhle díl mě taky docela bavil i přes to, že tam Jiří Schmitzer jenom existoval a choval se nějak divně. 🤷🏼‍♀️ Z celýho dílu jsem si víceméně zapamatovala jenom to, jak se poprali na té lodi, ale to si myslím docela stačilo, protože se tam stejně nic jinýho nedělo. 🥲 All in all desítka docela průměrná.

Malý pitaval z velkého města - Muž s punčochou (1982) (epizoda)

Nejlepší díl ze všech třinácti a ještě k tomu lehce jiný. 🤩 Pachatele známe už od začátku… Ondřej Havelka se do něho hodil skvěle a měl hrozně hezký řasy, který ho dělaly ještě hezčího. 😍 Celý ten díl měl spád a já jsem ho zkoukla vkuse a asi nejsem ok, ale celkem jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem si strašně přála, aby ho na té benzínce dostali. 😫 Taky mě fascinovalo, jak měl polovinu všeho u pr… a ještě jim slíbil, že je navštíví zase. Takže za mě nejlepší díl, pokud se někdo bude dívat na Pitavala, tenhle díl je základ. ❤️

Malý pitaval z velkého města - Vedoucí partiové prodejny (1982) (epizoda)

Můj nejoblíbenější díl, možná jenom z důvodu, že je tady Vladimír Kratina strašně hezkej 😍 a já se do něho lehce zabouchla asi, ups. 😭 Samotný díl mě bavil… mělo to docela spád a vtáhl mě do děje. Tentokrát byl pitváním pověřený Pavel Zedníček - jakože taky mu to slušelo neříkám nic - a docela mu to šlo, akorát by mě teda nebavilo furt čekat na ty auta, který vyjedou z toho autoservisu. 🙌🏻 No nic, tímhle dílem se Pitaval zase vrátil do rozjetých kolejí. 🖤

Malý pitaval z velkého města - Jupiter (1982) (epizoda)

Omg anooooo, tady byl Jirka Bartoška strašně cool na svoji dobu a choval je jako totální zloděj, který má všechno totálně u pr... a nakonec na celou akci přišel líp, než samotní pitavalové, když ho fotili z toho auta. ✌🏻 A nejvíc mě na celým dílu uneslo to, jak plynule a nenápadně dokázal vyměnit to pivo za limonádu. 👌🏻 Pak mě ještě bavilo pozorovat, jak měl Jirka Bartoška, říkejme mu třeba recidivista Hruška, u výslechu všechno total na háku zase a zkoušel všechny z výslovnosti. 🇫🇷 Tohle mě bavilo.

Malý pitaval z velkého města - Cyklista (1982) (epizoda)

Aha... tak tady jsem asi usnula taky, protože nemám sebemenší ponětí, co se tu stalo a kdo co vyšetřoval. 👍🏻 Pamatuju si jenom, že tam na začátku někdo někoho srazil a ujel. Takže díl asi nic moc, když jsem u toho spala. Tak bacha... 🙌🏻🌝

Malý pitaval z velkého města - Včelař (1982) (epizoda)

Já jsem tady u toho dílu asi usnula, protože si vůbec nepamatuju, o čem byl... vím jenom, že jsem si ho pustila a jedla u toho čipsy. 😫

Malý pitaval z velkého města - Benjamínci (1982) (epizoda)

Tenhle díl ten seriál podle mě kompletně rozjel, protože se tu dělo konečně něco, co bylo hodno detektivce, co opravdu dokázalo vtáhnout tak nějak do děje. 👍🏻🌝 Dneska vyšetřoval Jiříček, kterej byl podle mě nejlepší postava z celého seriálu change my mind a jemu se i docela povedlo na to přijít. 👏🏻 Díl docela o náhodách, protože kdo reálně na diskotéce dokáže rozeznat tak geniálně nějakou random koženou bundu heh... Ale alespoň jsem od tohohle dílu neměla tu chuť Pitavala vypnout už po patnácti minutách. 🙈

Malý pitaval z velkého města - Milenec (1982) (epizoda)

Tenhle díl mě bavil, ale jakože fakt. 🙌🏻 Zaprvé za to mohl Pavel Zedníček, říkejme mu třeba poručík Hamřík, kterej tady vypadal jakože fakt hezky, zadruhé ten příběh měl taky něco do sebe, i když se na první pohled zdá nic moc... prostě jenom ukradená výplata, co by se na tom jako dalo vymyslet zajímavějšího...? 🥲 Tady se to prostě nějak dokázalo... a ta věta „Já ti to do večera vyšetřím.“ 🌝

Malý pitaval z velkého města - Aranžér (1982) (epizoda)

Tenhle díl byl pro mě sice nejslabší, ale Jirka Krampol, říkejme mu třeba poručík Krejcárek, přišel s tak geniálním nápadem, že jsem u toho nakonec zůstala a pokračovala ve sledování. 📺🙈 Nakonec se mi Pitaval ukázal jako super seriál, rozhodně v osmdesátkách musel být nezdravě populární. Takže come on for another one! 🤩