Blood Night (2009)

Souhlasím s tím, že se jedná o Béčko co si na nic nehraje. A proto mu dávám tři hvězdičky silné jak kovadlina. Na čtyři to ale není. Jedná se o poměrně atmosférickou záležitost s zajímavým vývojem, jenž mne bohužel nepřekvapil tak jak zřejmě měl. Co mne nenadchlo byla také lehká překombinovanost. Z čeho jsem naopak uchcával je atmosféra do prvních t itulků a pak scéna na hřbitově.

Věznice (1987)

Za ty stále živé vzpomínky na samoškrtící trnovou korunu a mnoho projekcí v době revoluce nemohu jinak. A taky proto že je to kurva dobrej horror!

Kniha přežití (2010)

Poetika putování prosakuje přes postapokalyptický prach podobna paprskům slunce. Ale dost hraní se slovíčky, jedná se o výborný zážitek, který mě svým způsobem připoměl poetiku post-apolykaptického světa a lá Mad Max, zde však okořeněna vírou. A ať si vyšilují místní pseudo-pozéři jak chtějí, já s ní souhlasím, neboť zde se nejedná o institualizované náboženství, zde jde o čistou, niternou a každému člověku potřebnou čirou esenci víry. Víry v to, že tento svět není hromada sraček, že to co cítíme je skutečné, že život je fascinující vždy a všude.

Bio Ráj (1988)

Bejt bábovka tak řvu z plných plic Amore Tornatore! Ale že jsem jenom ignorant, který tak dlouho nechával neohodnocený tento skvost, ač ho spatřil už v útlém dětství a dodnes má od něj vyritou řádnou jizvu na srdci v podobě lásky k filmu i láskám osudovým, křičím jen BRAVO Tornatore!

Beetlejuice (1988)

Vaše Veličenstvo Vítejte Ve Vibrující Vile

Defendor (2009)

Chrochtám blahem nad tím, že komiks byl konečně uznán ve filmové podobě, coby suverénní umělecká forma.

Poldové (2010)

Je to prdel. Že to není pop-artová prdel typu Clerks 2, ale prostě jen lehce pop-artová komedoška není důvod k tomu, dávat tomuto filmu horší hodnocení. Doteď se tlemím při scéně s dalekohledem a pískem nebo Stifflerem mávajícím při parkouru. PS: A za to Knight Rider vyzvánění tam letí pátá. Happy Anniversary!

Smrtelné zlo 2 (1987)

Mě snad někdo maže komentáře. Klasika největší, old school záležitost sledovaná v rámci filmů pro náměsíčně, což bylo tehdy každý víkend na nově kolem druhé ráno. Pozor na správnou verzi se znásilňujícími kořeny :-)