Oni žijí! (1988)

Komu se to nezdá, na toho si posvítím svými novými slunečními brýlemi a pak Vám nakopu prdel.

REC (2007)

Dosti povedená reality show.

Interview s upírem (1994)

Ach zlatá devadesátá, kdy se na kvalitní horror dalo zajít i do kina (Dracula, Interview etc.) zatímco dnes není k nalezení ani v kupce sena. První setkání s Pittem a Kirsten Dunst. Velice kvalitní a atmosférická záležitost.

Vampire Hunter D (2000)

Velice dobré. A velmi smutná připomínka toho, že sbírku mých top dévédéček s výběrovými lahůdkami napříč filmařským spektrem, jsem neměl půjčovat nikomu do pracek.

Jakubův žebřík (1990)

Není to horror a ten konec zmrvili, když se do příběhu moc zamotali. Kromě posledních cca 2 minut výborný film, jenž se jen velmi těžko popisuje. Radši se na něj podívejte.

Stalo se (2008)

Začíná mi vážně unikat hodnocení některých rádobyznalců. "Nemá to pointu jako šestý smysl" má být argument pro nízké hodnocení. Bože na nebi. Také konstatovat, že příběh trpí nelogičnostmi v takto obecné rovině je jen ubohá obezlička. Schválně jsem si počkal, tak jak to dělám u dosti filmů, o kterých si říkám, že by mohli být zajímavé, abych se vyhnul jak hysterickému nadšení, tak idiocké hromadné snaze něco poplivat. Sám za sebe mohu říci, že jsem potěšen, že se konečně někdo nebojí opřít do civilizace a naznačit nám, že začínáme být pro tuto planetu hrozba. No a jako se člověk dokáže vyléčit z chřipky, je dosti dobře možné že i větší živý organismus, jakým planeta bezesporu je, se dokáže otřepat z té otravné infekční vyrážky, která si říká lidstvo. A myslím, že to je hlavní důvod toho, že film byl takto strhán, většina lidí nerada vidí realitu, pokud se jich týká a nejsou v ní za ty hodné a vše okolo v růžových barvách a už vůbec se jim nelíbí realita toho, jak malí vlastně jsou a že stačí jedna kvalitní pandémie a problém jménem lidstvo přestane existovat. Jsme tu v geologickém vnímání času jen okamžik, tak si držme palce, aby to tak nezůstalo. Velice zajímavý nápad a kvalitní interpretace, kdy některé scénky (dobývání se do zabarikádovaného domu, americká variace na starou hodnou babičku) jsou vpravdě úderné a ty ostatní vytvářejí dobrou atmosféru napětí. Čtyři hvězdičky bez keců. You deserve this!

Pařba ve Vegas (2009)

Nekorektní, šílenou energií nabitá záležitost. Těším se na další zhlédnutí a že určitě nebude jedno. No a za to fotoalbum na konci nelze jinak nez plnejch pet hvězdiček, chvíli před koncem jsem to viděl na hodně silné čtyři, ale jak říkám, fotoalbum mě dorazilo :-)

Super náhradník (2006)

Nebudu si hrát na snoba a filmového kritika par excelanse. Jednou se mi při sběru filmečků zamíchala i tahle komedie a ač jsem ji nedával moc šancí, zjistil jsem, že je nečekaně vtipná a dostatečně vkusná na to, abych ji zhlédnul. No a nakonec jsem si spočítal, že jsem si ji jako oddychovku (dabin, narozdil od 99 % filmečků v mé sbírce, které jsou s titulky) pustil asi čtyřikrát a pokaždé jsem se dost dobře bavil. Spíš by to byli silné tři, ale natruc těm zbytečným dvouhvězdám dávám s klidným svědomím čtyři. Jo a scéna, kdy po Amandě coby klukovi vyjíždějí ty dvě číči z kadeřnictví je naprosto luxusní :-). Škoda jen toho, jak totálně zprasili vyústění a jak už tu Shit poznamenal, nejde o to, že je to nečekaně happy end, ale že ta gradace příběhu při finálovém zápase snad nemohla být debilnější. Jo a samozřejmě je tu Vinnie :-)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Elfí báseň

Broučci (1966) (seriál)

Za to, že jsem na to jako malý člobrdík koukal s otevřenou pusou, za vydatného veselí mých rodičů, kteří se baili tím, že jsem to žral tak dokonale, že jsem nevnímal cokoliv co se dělo kolem mě a jen jsem opakoval když pučmeloun nesl mísu medu "Pozór, ať to nevyleješ" ...