Temné patro (2008) odpad!

Nějaký dobrodinec a bigotní vocas mi smáznul comment kvůli použití slova, které pouze diagnostikuje střevní potíže vedoucí k častým návštěvám WC, přesně to ale tento film je. SPOILER! Použití stejného principu, který se od dob svého prvního originálního využití (hrdinovi/hrdince se jen popřeházeli kolečka v hlavě, takže všechno co se stalo se vlastně nestalo) bude u mne i nadále důvod dávad odpad všem paskvilům, které své zhůvěřilé použíání všech nemožností ve filmu, na konci omlouvají právě tímto.

Sauna (2008)

Ač jsem tento film viděl už před několika měsíci, na hodnocení jsem zapoměl a uděluji ho nyní, potvrzuje i JASMovu zkušenost, že film je natolik vyjímečný, že "zraje" i dlouhý čas po jeho shlédnutí, coby velice unikátní vzpomínka na kvalitní artový horror s úchvatnou místy až neskutečnou atmosférou. Toto není film pro každého, ale pro mne a určitě každého pravověrného fanouška horroru ano a proto mu dávám zcela zasloužených pět z voleje.

Vinyan (2008)

Je to rozpolcenost mezi dramatem, surrealistickou atmosférou, párkrát probliknuvší sympatickou brutalitou a velkou nudou. Tři z milosti a promarněná šance jak tu bylo zmiňováno.

Symptom Pandorum (2009)

Důstojný nástupce Horizontu Událostí, nikoli lepší, ale zcela důstojně může kráčet kousek za ním :-)

Kukuřičné děti (1984)

orbitus to vystih dokonale, já plně souhlasím a jsem rád, že jsem po letech tento svůj dluh dohnal

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

2:42 ráno a já jsem vzhůru protože jsem si na dobrou noc pustil jedno z nejlepších vězeňských dramat vůbec! Asi druhý nejlepší příběh z vězeňského prostředí, první místo samozřejmě zabírá část Natural Born Killers která se odehrává ve vězení.

Kick-Ass (2010)

Za tu nonšalanci, realistický a přitom nikolli ass-kickovský přístup, nekompromisní šlapání po filmových tabu si ten film nemůže odnést nic jiného než pět hvězdiček. Jo a taky za to že je KUREVSKY dobrej. PS: Někdy mám pocit že někteří uživatelé ČSFD žijí v nějakém pokřiveném postkomunistickém rádoby-znaleckém universu, kde Cage je mizerný herec, oni že znají comicsovou scénu a Spiderman 1 nebyl nejlepším kouskem Raimiho ságy, jemuž dvojka nešahala ani na paty. Takoví by potřebovali pořádný kick do jejich ass.

Repo Men (2010)

Takový normální film o kamarádství, lásce a štěstí. Ovšem v takovém hávu a s takovým přístupem, že Vám srdce zaplesá. Je to jako dortík s nádhernou třešničkou na vršku. To celé zabalené v karmínově rudé marmeládě, která stříká a stéká všude kolem. Vyzvednul bych precizní práci herců i režiséra, výborně zvolenou hudbu a to že rejža má koule a evidentně si do toho od studia moc kecat nenechá.

Obchodník se smrtí (2005)

Za chvíli někdo přijde a vezme si Vás na chodbu. Pochválí Vás, že jste udělal výbornou práci, ale teď mne musíte pustit. Vy se budete rozčilovat, budete vyhrožovat že odejdete ... ale nakonec se podvolíte. Protože existuje ještě větší obchodník se zbraněmi než jsem já, a kde nemůže prodávat on, tam prodávám já.