Predátoři (2010)

Hodně dlouho jsem špekuloval nad hodnocením se snahou přiklonit se třem hvězdám, za řemeslně dobře zvládnutou filmařinu na Béčkové úrovni. Ovšem pokud si uvědomíme, že se jedn o pokračování Predátora, nemohu jinak, než jít na dvě hvězdy, neboť ten film mi vyšuměl okamžitě z hlavy a nemám nejmenší chuť si ho pustit znovu. Což při takovém očekávání a obsazení zamrzí nejvíc. SPOILER! Jo a kde je ta scéna z traileru, kdy na Brodyho míří asi deset predátorskejch trojúhelníčků? Si s náma normálně vytíraj prdel.

Hvězdný prach (2007)

Viděno teprve po třech letech od premiéry a jednalo se o obrovské překvapení a potěchu oka nejen padlou hvězdou. Po letech opět v tom nejlepším smyslu starosvětský pohádkový příběh na míle vzdálený dnešním instantním sračkám. A Robert je tu opravdu třešnička na dortu :-)

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

A já tomu dám 4 hvězdy za od pseudo artové trojky vetřelce, na které se dá v sáze Vetřelců i Predátorů koukat. Za tu úctu ke klasice, za naháněčku Vetřelce a Predátora v elektrárně a za ten nápad umístit souboj těchto dvou klasik žánru do malého městečka v americe, kde lidští hrdinové jsou pouze ve formě statistů. A taky za sympatický nesraní se s tabu žánru, malý děti, těhotný ženy, Vetřelec se s tím nepáře a vesele si hraje na pana doktora, zatímco Predátor chystá na squadru dalších vetřelců pasti z lidí a všichni zůčastnění včetně mne se skvěle baví.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Čirý skvost, dokonalý diamant politické satiry a ironie.

Jak vycvičit draka (2010)

Asi jsem narozdíl od ostatních pseudointelektuálů a náctiletých mudrců ve třiceti ještě děcko, ale já se výborně bavil a dneska tento film dokoukal potřetí během dvou dnů, uchcávaje blahem. Takže pokud si nehrajete na předčasně zestárlé, máte rádi draky, vikingy a filmy s duší, třebas animované, mrkněte se, litovat určitě nebudete.

Sexmise (1983)

Ještě že nejsem sentimentální, jinak bych tomu filmu musel dát pět hvězdiček za to vzrušení čerstvě náctiletých harantů uprostřed kolonky nad prádelnou. Neb za nejlepší heslo pod sluncem. Takhle dávám jen poctivé čtyři za jediný dobrý polský film a kopu zábavy.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Po shlédnutí všech dílů dávám za pět hvězdiček za lidskej přístup a snahu posunout českou gastronomii k lepším zítřkům. O Panu Polreichovi může říct, že je arogantní, pouze člověk naprosto neinformovaný a zapšknutý, neboť Zdeňkův lidský přístup je vidět snad v každém druhém díle a kdo není slepý, ten vidí. To že si nebere servítky je věc k polemice, ale souhlasím s tím, že kuchyň nejsou taneční.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Naprosto vynikající zážitek plný té správné upřímné poezie života.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Já se bavil přímo kurevsky. A bavíte se s člověkem, který původního Prince složeného asi z pěti pixelů dohrál snad desetkrát za sebou. Film mne neurážel, ba přímo královsky bavil, mimochodem i sympatickým pomrkáváním po těch obeznámených, Jake je sympaťák, Gemma krásná, akce je tu přehršel a je výborná, zmatená může připadnout někomu, kdo neví co má očekávat od filmového zpracování Prince z Persie a ten příběh mne prostě bavil. Potěšil i RockNRolla v jedné z vedlejších rolí.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Není to na plnou palbu, ale čtyři hvězdičky si John odnáší s plnou parádou. Až s odstupem dvou let a na podruhý, ale kurva jo. "Na náhroubku bys měl mít napsáno vždycky na špatným místě ve špatnej čas" -"To spíš yippee-ki-yay, mother..."