• Fantasy

Odpor (2008)

Z námětu se dalo vytěžit víc. Na to že je to příběh podle skutečnosti, postrádám u Odporu větší uvěřitelnost scén. Chování Němců mi někdy přišlo dost naivní. Craigovi chybělo charisma velitele tlupy, jako Bond mi seděl určitě víc. Zwick celkem boduje v akčních scénách, v navození atmosféry lesního partyzánského tábora ale selhává. Realita byla jistě o dost drsnější. Odpor neoslnil, ale ani nepropadl.

King Kong (2005)

Mám-li charakterizovat nového King Konga stručně a jasně, řeknu nevyrovnaný. Úvodní zhruba třetina je dost nudná a moc se toho neděje. Druhá akční část přinese dokonalé trikové a vizuální orgie - nejlepší část filmu. A potom příliš natahovaný romantický závěr. Těším se na původní verzi z třicátých let.

Casino Royale (2006)

Casino Royale se pro mě stalo nezapomenutelným díky úvodní písni You know my name (velmi povedený cover od Poets of the Fall) a parkourové scéně. Oboje po několik dalších týdnů úspěšně zkonzumovalo pěkných pár hodin mého volného času na youtube.:-) Daniel Craig padl výborně do role ještě mladého někdy nerozvážného Bonda. Když Le Chiffre vytáhl nůž u povalené židle skoro jsem zapomněl, že Bond přece nemůže nikdy zemřít. Brrrr....

Kostka (1997)

Originální nápad ruku v ruce s nízkorozpočtovým zpracováním resultuje v příjemné překvapení. Nekterým filmům prostě prostě nízký rozpočet sedí. Tady by bylo více peněz jen na škodu.

Čelisti (1975)

Přelomový film Stevena Spielberga. Pouštím si zásadně jen v zimě, abych na něj do léta zapomněl a mohl vlézt u moře s normálním tepem do vody. Ideální film na cestu zájezdovým autobusem na Jadran.:-)

Bony a klid (1987)

Kdo by neznal Frankie Goes to Hollywood? Jenže, když Vám jejich 3-4 hity režisér opakovaně servíruje i v situacích, kde se to nehodí, je to už otrava. Jan Potměšil mě nepřesvědčil. Nejlepší byl Roman Skamene, pro kterého jsou tyto role jako ušité.

Jezero smrti (2008)

Podle názvu jeden z mnoha béčkových hororů. Pokud ale budete správně naladěni, čeká Vás ojedinělý zážitek - napínavý, naturalistický. A pořád s pocitem, že by se to mohlo stát. A i kdyby mě před koncem filmu k plnému hodnocení něco chybělo, jako že nechybělo, tak bych za ten šokující konec na hodnocení přitlačil. Můžete při něm skřípat zuby, zatínat vzteky pěsti nebo si jít vybít vztek na teenagerovi, který vám už dlouho pije krev, ale tam se prostě ukázalo, kde je ten rozdíl mezi thrillerem klasy A a B. A ještě jednou - zapomeňte na ten název.

Železný obr (1999)

Ani klišovitý děj bez překvapení není v tomto případě otravný, protože to podání je nenásilné a vtipné. Mě v žánrovém zařazení ještě chybí komedie. Ten skok ala kufr do jezírka byl dokonalý.:-)

To, co dýchám (2007)

Kdyby nebylo Magnolie a Crash, tak bych dal i víc. Těžko něco vytknout. Ve srovnání se zmíněnými skvosty ale přeci jen to něco chybí.

Beowulf (2007)

Určitě bych nechtěl, aby se motion-capture technologie stala mainstreamem a ani tomu nevěřím. Jako příjemné oživení to ale bylo moc dobré. Děj je tady průměrný a ničím výjimečný. Jde tu opravdu jen a jen o ten vizuální zážitek. Pro někoho větší, pro někoho menší.