Dvě slova jako klíč (2023)

Chválím tvůrce za natáčení v různých krásných lokacích po celém světě i za snahu o mezinárodní obsazení (Richard, Olbrychski). Ale mě tyhle filmy, zdlouhavě filozofující o nesmrtelnosti brouka, prostě nebaví. Je to nuda, protkávaná trapnými "moudrostmi" jako z nějaké knihy citátů.

Cool Girl! (2023)

Přihlouplá kopie amerických filmů pro mládež, navíc hrozně neobratně napsaná a zrežírovaná. Nejhorší jsou ale zoufalé herecké (ne)výkony nejen ústřední trojice, ale prakticky všech, co se objeví před kamerou.

Bastardi: Reparát (2023)

Nejnudnější a nejméně přesvědčivý díl série. Celé to drží nad vodou Zdeněk Godla, když už Magnusek hraje jako leklá ryba. A samozřejmě po řemeslné stránce jde opět o poloamatérskou produkci. Pro mě zbytečný díl, stejně jako druhý a třetí. Když už, tak mělo zůstat jen u toho prvního.

Cirkus Maximum (2022)

Petr Šiška už několikrát dokázal, že neumí psát scénáře, přesto to zkouší znovu a znovu. Jeho nejnovější nepodarek tentokrát nerežíruje Dušan Rapoš (asi už na to neměl žaludek), ale debutant Artur Kaiser z cirkusácké rodiny, který do filmu obsadil (soudě podle titulku) všechny své příbuzné. A vznikl amatérský film, který je diletantský ve všech svých složkách. Od roztříštěného scénáře, přes nepovedené pokusy o humor, neherecké výkony většiny zúčastněných, amatérské kamery až k nemohoucí režii. Jediní, kdo vyčnívají z tohoto marastu, jsou Oldřich Kaiser a Jan Přeučil. A ani těch cirkusových čísel moc neuvidíte.

Světlonoc (2022)

Dvě svobodomyslné ženy versus zaostalí konzervativní vesničané. Chápu, že je to alegorie na současnou společnost z pozic kavárenských liberálů, ale proč Nvotová film zasadila do současnosti, když víra v čarodějnice by se spíš hodila někam do 18. století ? Takhle mi to připadá jako anachronismus. Navíc je to nechutně artově nezáživné. A tím myslím hodně hodně artově nezáživné. Vydržet tohle skoro dvě hodiny je fakt fuška. Ale je mi jasné, že paní režisérka to točila pro festivaly, nikoli pro běžného diváka.

Arvéd (2022)

Artově, nedivácky a nezáživně podaný život Arvéda Smíchovského. Ani po formální stránce to není nic moc: je to vlastně jen konverzační televizní hra natočená pouze v interiérech. Únavné, uspávající a příliš dlouhé. Jediné, co film drží nad vodou, je fascinující výkon Michala Kerna.

Vitaj doma, brate! (2022)

Zaslouží si to jednu hvězdičku za neokoukané téma slovenské menšiny žijící ve Vojvodině. Jinak ale film trpí začátečnickými chybami scenáristy i režiséra (obojí P.S.Butko). Film má mnoho postav a špatně napsaný scénář, který se rozpadá na jednotlivé epizody a honí příliš zajíců najednou. Realizace zase trpí nevyrovnanými výkony neherců a režisérovou nezkušeností. A ani jako komedie to moc nefunguje. Kuriozitou je účast Martina Hofmanna v pětiminutové roli slovenského premiéra.

Velká premiéra (2022)

Proč u nás vznikají takové bláboly, jako je Velká premiéra ? Ne, vážně, proč ? Naprosto zbytečný stupidní film, o němž nevím, co si o něm mám myslet a co si z něj mám odnést. Nejhorší Krobotův filmový počin a to ani ty předchozí nebyly žádné zázraky. Pavel Šimčík potvrzuje, že není hercem pro hlavní role (pokud je vůbec hercem) a Iva Janžurová se v roli viditelně necítí. Klady ? Snad moje milovaná Olomouc, ale to není zásluha tvůrců.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

No jo, jak už to tak bývá: druhý díl má sice větší rozpočet a delší stopáž, ale jinak je o 100% slabší. Vtipu je tu pomálu, pousmál jsem se asi dvakrát. Zatím asi nejhorší Mártyho film.