• Romantický

Joru no Shanghai (2007)

Skvelé vyplnenie času! Príbeh o čínskej taxikárke a japonskom vizážistovi, ktorým cestu skrížila malá nehoda a vďaka nej strávili spolu niekoľko nezabudnuteľných hodín „putujúc“ ulicami Shanghaiu. Navonok si boli úplne cudzí, kvôli jazykovej bariére si vôbec nerozumeli, ale v tej danej chvíli sa vzájomne veľmi potrebovali... Prekrásna hudba, skvelá atmosféra a skvelé herecké výkony, až ľutujem, že som to tak dlho skladovala a pozrela až teraz.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Máločo s mojou mysľou, srdcom a slznými kanálikmi narobilo to, čo tento skvost. Veľmi silné emócie. Myslím, teda som si istá, že na tento seriál nikdy nezabudnem. Na záver možno ešte vyzdvihnem to čo tu už odznelo a to prenádherný príbeh, ktorý Vás nepustí, skvelé herecké výkony, Bin Hyeon fakt exceluje a úžasnú hudbu.

Goong (2006) (seriál)

Ach joj, keď som tento seriál pozerala, cítila som sa ako keby som sa vrátila do mojich pubertálnych liet. :) Občasné pojašené dialógy a scény mi tu vôbec nevadili a nemohla som inak ako sa proste schuti baviť. Väčšia časť deja sa prikláňa skôr ku komédii a v prípade, že kórejský štýl humoru Vám je blízky, o smiech určite nebudete mať núdzu. Romantika, určitá vážnosť spojená so životom v paláci a etiketou a tiež humor sú vo vyváženom stave a tak som sa aj napriek dlhej minutáži nepristihla pri tom, že by som sa nudila a čakala kedy to konečne skončí. Sledovanie tohto seriálu bolo pre mňa potešením a určite sa k nemu budem často vracať.

Kávový princ (2007) (seriál)

Pre mňa jeden z najmilších seriálov, aké som videla a pri akejkoľvek spomienke naň sa mi vyčarí úsmev na tvári. Absolútne mi v tomto prípade nevadí nižšia miera uveriteľnosti pri pomyslení na zámenu pohlaví, mňa osobne to proste úplne dostalo so všetkým čo k tomu patrí. Herci odviedli poriadny kus dobrej práce a tak dokonale sa vžili do svojich úloh, že to musíte spraviť aj vy. Jedna rada, nepozerajte to, keď máte veľa práce, lebo Vás to zarazí do kresla tak ako mňa na dlhé hodiny a bude ťažké odolať a vrátiť sa do reality. :) Krásne, čo viac dodať...

Krasavec Beauty (1994)

Veľmi silný film, ktorý ma dojal. Zaujímavo natočený ďalší životný príbeh, čo ho však robí neobvyklým je to, že je divákovi rozprávaný pohľadom koňa. Ako milovníčke koní sa mi ťažko pozerá na niektoré scény, odzrkadľujú však skutočnosť, ako sa samozrejme aj v súčasnosti niektorí majitelia správajú k týmto úžasným stvoreniam. Na záver nemôžem zabudnúť vyzdvihnúť skvelú hudbu a jeden môj osobný postreh, kde som práve v tomto filme ako prvom z tích všetkých,ktoré som na túto tématiku videla, že jazdec zosadá z koňa tak, ako sa po správnosti zosadať má.

Git (2004)

Krásny a kvalitný film ako presne pasujúca bodka na záver či už za ťažkým dňom, ktorý tento film určite spríjemní, alebo dňom pokojným, ktorého pozitívny dojem ešte umocní. Napriek pomaly plynúcemu deju sa nepristihnete pri tom, že by ste sa nudili. Tiché prostredie ostrova Udo, sympatická ústredná dvojica, žiadne zbytočné scény či dialógy a v pozadí krásne znejúce tóny tanga, pre mňa relax ako sa patrí.

Sekai no čúšin de, ai wo sakebu (2004)

Veľmi smutný a zároveň veľmi krásny film, ktorý nechal výraznú stopu v mojej pamäti svojim príbehom, prevedením, záverom a jednoducho všetkým. Ešte stále nie som dostatočne odolná voči filmom plným emócií lásky či smútku a väčšinou u mňa nastane slzavé údolie. Zamyslela by som sa nad sebou, keby som mala takéto prehnané emócie pri vyslovene citovo vydierajúcom filme či filme príbehovo poslabšom, ale pri Crying Out Love, In the Center of the World sú všetky emócie, ktoré vo Vás príbeh vyvolá úplne prirodzené a cez slzy sa pristihnete, že Vás neskutočne tešia.

Cheongchoonmanhwa (2006)

Jeden z tých filmov, ktoré Vás svojim vývojom naozaj prekvapia, avšak pocity, ktoré z neho už od začiatku máte sa ešte vygradujú.

Tada, kimi o aišiteru (2006)

Tento príbeh ma úplne dostal. Krásne, čisté, jemné a pre mňa jednoznačne nezabudnuteľné.