• Romantický

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.

Heoming (2008)

Príbeh o tom ako neúprimnosť, únava a nevšímanie si reality zasiahne do vzťahu. On, Jun-seo sa chce rozísť, ona, Mi-yeon si myslí, že je všetko v poriadku a do toho zasiahne ruka osudu a stane sa nehoda. A on si zrazu uvedomí, že chvíľky a činy, ktoré sa mu predtým zdali otravné, sú mu zrazu nepredstaviteľne vzácne a chytá sa ich ako stebla trávy. Platí tu známe "To čo máme si uvedomíme, keď to stratíme."Svoje chybičky tento film určite má,ale výsledok je celkom pekná štúdia.

Santa má bráchu (2007)

Napriek všetkej gýčovosti mi tento filmík navodil veľmi príjemnú vianočnú atmosféru a Tichá noc v podaní Sinead O" Connor (spolu s danými scénami z filmu priliehajúcimi k tejto piesni) ma neskutočne dojala. Veľmi pekné, nešlo nedať 4 hviezdičky.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.

Prázdniny (2006)

Romantických komédií nikdy nemám dosť a táto ma tiež potešila.Bolo to veľmi príjemné sledovanie,ktoré si vždy rada zopakujem.Vtipný námet,dobré obsadenie,nechýba primeraný humor a ani atmosféra,ktorú to má mať.Jednoducho povedané,moje očakávania boli naplnené.

Lilja (2002)

Veľmi silný a reálny film.Tak zle ako som sa cítila po tomto filme,som sa necítila asi pri žiadnom a teda splnil efekt,ktorý mal vyvolať.Pre mňa to bolo určite zdesenie,ale na druhej strane i radosť.Zdesenie z toho aký krutý dokáže byť život k ľuďom,ktorí možno nemali to šťastie sa narodiť v tých "správnych podmienkach", či vybrať si tú lepšiu cestu ako uniknúť ...a radosť z toho,že to nie som ja.

Chirurgové (2005) (seriál)

Greys anatomy je pre mňa stálicou, ktorú síce zrovna nevyhľadávam, ale keď už na ňu narazím, tak si ju vždy pozriem. Príjemný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý síce vo výraznejšej miere zachytáva skôr osobné vzťahy lekárov, stážistov či sestričiek, než prípady medicínske, ale nejak extra mi to nevadí.

Anna a král (1999)

Veľmi pekný a jemný film nielen o nenaplnenej láske učiteľky Anny a siamského kráľa, ktorý ma určitým spôsobom dojal. Mám rada Jodie Foster a touto rolou ma potešila a Chow Yun-fat je veľmi charizmatický a na úlohu kráľa Mongkuta priam stvorený.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Pri Ally si proste nemôžem pomôcť. Jej pochabosť, žartíky, predstavivosť či zaujímavé doplňujúce zložky príbehov, ako napr. malé tancujúce postavičky, to všetko robí tento seriál výnimočným. Možno by som akurát privítala ponímanie sexuality a sexuálnych narážok vôbec (aj keď tie sú už automatickou súčasťou Ally McBeal) v menšej miere.

Láska nikdy neumírá (2012) (divadelní záznam)

Fantóm opery nepotrebuje pokračovanie a rozhodne nie takéto. Hudba bola naozaj úžasná, tej nemôžem vytknúť ani slovo a naozaj som si ju užívala. Aj predstavitelia Fantóma a Christine spievali krásne, i keď o ich herectve radšej pomlčím, ale dej a celkové spracovanie je problém. Príliš tlačí na pílu, všetko mi to príde robené strašne nasilu a nemá to tú správnu atmosféru a emócie. Ako bolo už spomenuté, keby to bol samostatný muzikál, bolo by to trochu iné kafe, ale na pokračovanie Fantóma opery to nemá.