Čtyři bratři (2005)

Čtyři bratři sice nejsou nic převratného, ale přesně splnili to, co bych od takového filmu očekával. Touha po pomstě se pěkně rozjede a nechybí akce ani napětí. Některé věci byly až moc přehnané, bez nich by ale film asi ztratil něco ze své atmosféry drsného prostředí. Zkrátka slušná akční, nijak komplikovaná podívaná, ve které se jde přímo na věc. 70 %

Arctic: Ledové peklo (2018)

Arctic je první survival film, který jsem kdy viděl, tak nemohu srovnávat v rámci žánru. Na jednu stranu to bylo působivé – sníh všude, kam oko dohlédne, daleko od civilizace a mizivá šance na záchranu. Diváka to nutí přemýšlet. Ale na druhou stranu jsem se chvílemi trochu nudil a na začátku jsem dokonce přemýšlel, jestli to raději nevypnu. To by tedy byla škoda, protože film rozhodně má co nabídnout. Obdivuji, že i když v něm zazní jen pár vět, stejně se jedná o plnohodnotný příběh. Jen pak v takovém případě vše stojí na hlavní postavě. Mads Mikkelsen naštěstí ukázal, že umí. Znovu tento film asi vidět nepotřebuji, ale ve výsledku je vcelku slušný. 65 %

Gentlemani (2019)

Gentlemani jsou prostě povedená gangsterka, která vyniká zejména svým propracovaným dějem. Sice jsem právě kvůli skvěle zapletenému, složitému příběhu měl docela dlouho problém se do děje pořádně dostat a zorientovat se v postavách, ale postupně to vše začalo dávat smysl a já mohl tohle dílo jen obdivovat. Celková atmosféra, typická pro filmy Guye Ritchieho, se sarkastickým humorem také dodávají něco navíc. Vše pak podtrhují herci v elegantním oblečení povedenými výkony. 85 %

Plán útěku 2 (2018)

Po skvělém prvním filmu je tohle velké zklamání. Výhrady nemám snad jen k hercům – to byl solidní průměr v takovém typu filmu. Naopak hrozný je děj, který nedává prakticky smysl. Plán útěku? Dlouho se nic moc nedělo. Pak z ničeho nic všichni všechno věděli, dokázali spolu jednoduše komunikovat a dost mě udivuje, že se i v takovém vězení objevil „člověk, co všechno sežene“. Přitom vedlejší postavy včetně všech vězňů se během útěku úplně vytratily. První film dostál svému názvu, útěk byl opravdu slušně propracovaný, při sledování druhého jsem však neustále přemýšlel, jak se co stalo. 25 %

Benga v záloze (2010)

Samotný námět je zajímavý, bohužel provedení se až tak nepovedlo. Na komedii, kterou film primárně je, to není dostatečně vtipné a Will Ferrell mi chvílemi docela lezl na nervy. Wahlberg patří mezi mé oblíbené herce, ale po boku Ferrella sklouzl do takového nepříliš zajímavého průměru, kterým i celý film Benga v záloze je. Nemohu tedy říct, že bych se při sledování nudil, ale z námětu se rozhodně dalo dostat více. 60 %

Millerovi na tripu (2013)

Millerovi na tripu je slušná komedie s neokoukaným námětem. Humor možná není úplně dokonalý, ale naštěstí není trapný, jak se u podobných filmů stává. Skvělé je samozřejmě herecké obsazení, které celý film znatelně zvedá. Za mě povedený kousek, který jde bez problémů vidět i vícekrát. 70 %

Dunkerk (2017)

Z Dunkerku mám rozporuplné pocity. Christopher Nolan se rozhodl film pojmout jinak – chtěl co nejvěrněji ukázat události, které se staly, a naléhavou atmosférou navodit v divákovi pocit, jako by tam sám byl. To se mu povedlo téměř dokonale. Jenže absence výraznějšího hlavního hrdiny, či více hlavních postav podle mě nebylo nejlepší rozhodnutí. Náročný divák to možná dokáže ocenit, ale mně nevýrazný děj, který z toho plynul, příliš nezaujal. 65 %

Táta je doma (2015)

Táta je doma je bláznivá americká komedie, ale ne úplně typická (naštěstí). Přece jen mi přišla o něco málo vtipnější a přitom méně trapná, než je běžné. Jen je pro mě až příliš rodinně zaměřená. Každopádně jiskření mezi hlavní dvojicí se docela povedlo a slušně graduje. Willa Ferrella nijak zvlášť nemusím, ale Wahlbergovi role skvěle sedla. 55 %

Training Day (2001)

Training Day budí po celou dobu sledování dojem propracovaného krimi s příjemnou dávkou napětí. S přibývajícím časem jsem však stále více myslel na to, že ani jedna z hlavních postav mi není moc sympatická, a proto mě závěr filmu a osudy postav už skoro nezajímaly. Námět je slušný, ale nejednoznačná charakteristika postav mi bohužel nesedla. 60 %

Stážista (2015)

Stážistu bych rozhodně neoznačoval jako komedii, spíše mi připomínal romantický film. Zaujme hlavně dobrosrdečnou atmosférou, ale to je bohužel asi všechno. Film nemá skoro žádný děj. Pořád jsem čekal na to, kdy už skončí úvod a začne se něco dít. Nedočkal jsem se. To, že se nejedná o propadák, však zajistil Robert De Niro, který předvedl opravdu skvělý výkon a v podstatě celý film stojí na něm. Na Anne Hathaway se sice hezky dívá, ale v roli mi příliš sympatická nebyla. 50 %