Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Film Okresní přebor je důstojným úvodem pro dříve uvedený seriál. Možná se nejedná o nějaké filmové veledílo, ale na poměry českých komediálních filmů lze označit za slušný kousek. Vcelku věrné vyobrazení venkovského fotbalu u nás ještě zvýrazňují mírně přehnané charaktery postav a spolu s pár povedenými vtipy je výsledkem film s příjemně odlehčenou atmosférou. 65 %

Město (2010)

Město upoutá hlavně tím, jakou umí vytvořit ponurou atmosféru, která je přítomná po celý film. Dějově nepřináší příliš nového, loupeže jsou v podstatě jen vedlejší zápletkou. Poměrně zajímavý je možná jen způsob, jakým se Doug snaží vyzvídat informace, aby se se svými parťáky vyhnul zatčení. Každopádně se jedná o velmi slušné krimi drama, které svůj úkol – udržovat v divákovi napětí – plní opravdu poctivě. 70 %

Deadpool (2016)

Deadpool je další z řady superhrdinských akčních filmů od Marvelu, který se ovšem snaží trochu vybočit ze zajetých kolejí. Snaží se o to hlavně chrlením jedné hlášky za druhou v podání hlavního hrdiny. Bohužel to, co se tvůrci snažili přidat na vtipu, přibylo spíše na trapnosti. Celkově na mě film působí dost rozporuplně. Děj je sice docela slušný, ale i když film není zase tak dlouhý, moc se toho ve výsledku nestane. 65 %

Muži v černém (1997)

Muži v černém jsou už taková komediální Sci-Fi klasika, kterou jsem viděl několikrát, takže mě ničím nepřekvapí. Určitě tento film můžu označit za nadčasový, vtipy fungují pořád a výprava je velmi slušně propracovaná. Celá hlavní myšlenka je zajímavá a domyšlená, takže děj dává smysl. Will Smith navíc sebevědomě dokazuje, proč patří mezi mé oblíbené herce. 80 %

Mizerové navždy (2020)

Po dvou skvělých filmech po letech přišlo pokračování. Bohužel bych však byl raději, kdyby se tak nestalo. Třetí film Mizerů už zdaleka nemá ten šmrnc jako dříve. Hodně ztratil na tempu, místy se děj opravdu vleče – nápad, kdy Martin Lawrence chce jít do důchodu nebyl šťastný. Také humorných situací ubylo. Evidentně bylo cílem definitivně zakončit příběh této akčně-komické dvojice. Já bych však více ocenil klidně i otevřený konec, ale v případě, že by tato dvojka pokračovala v zajetých kolejích. 60 %

Úžasňákovi (2004)

Úžasňákovi se povedli. I jako „dětský“ animák nabízí spoustu vcelku vyspělé akce a film ve výsledku připomíná kultovní Bondovky. Skvělé je, že i přes ono zaměření na dětské publikum, neurazí ani dospělého, ale naopak ho dokáže dobře pobavit. Povedený nápad a dobře promyšlené charaktery a schopnosti postav jsou korunovány precizním zpracováním. 75 %

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

To jsem takhle měl jednou chuť podívat se na nějaký béčkový akční film. A po zhlédnutí Lary Croft mohu napsat, že se mi přání bohužel splnilo. Při sledování filmů si nepotrpím na přísné dodržování nějakých mezí reálnosti, ale bojové schopnosti Lary Croft jsou opravdu hodně za hranou. Příběh je také dost nepovedený – nepropracovaný, bez nápadu a raději nebudu ani přemýšlet, jestli vůbec dává smysl. Angelina Jolie v roli potvrdila, že je mi nesympatická. Pro akčně-dobrodružný zážitek si raději znovu pustím nějaký díl Indiana Jonese nebo klidně Flynna Carsena, který je i jako kopie právě Indiana Jonese o několik úrovní lepší než Lara Croft. 30 %

Mizerové II (2003)

Druhý díl Mizerů je ve srovnání s tím prvním o trochu vážnější. Je to o něco více akční thriller, kde není nouze ani o napětí. Vyspělejší pojetí však lehce odnesl humor, který je o úroveň horší. Nechybí sice neustálé blábolení, ale témata těchto slovních výstřelků se v průběhu filmu opakují a už to není ono. I když pro „woosah“ to tak úplně neplatí. :-) Bál jsem se délky filmu, ale překvapivě ho akční scény a příběh dokázaly slušně vyplnit. 75 %

Mizerové (1995)

Mizerové jsou příjemný akční film, který nezklame snad při žádné příležitosti nebo náladě. Je v něm plno akce i sympatického humoru. Will Smith i Martin Lawrence se do svých rolí skvěle hodí, jejich nestálé slovní přestřelky mě dobře bavily. Ozdobou filmu pak jistě je Téa Leoni. Příběh možná není nijak převratný, ale nenašel jsem nic, co by se mi vyloženě nelíbilo, nebo mě zklamalo. 80 %

Zelená míle (1999)

Zelená míle je bezpochyby skvělý film s velmi silným příběhem. Děj postupuje pomalu, ale přesto jsem se ani chvíli nenudil, což je u tříhodinového filmu opravdu jedinečné. Zdařilé herecké výkony. Neobyčejná atmosféra. Nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout. 90 %