Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (720)

plakát

Cashback (2006) 

film pro běžného otrokářského dělníka v supermarketu.

plakát

Jedeme na teambuilding (2023) odpad!

Za 1). Není to horší než všechny Kameňáky, Babovřesti, ukradené Dagmary, moření revizorů, ani žádný díl Playgirls. Za 2). Vypnout mozek je nejvíc relevantní pojem, který vám doporučuji absolvovat před filmem v podobě vypít fakt hodně škopků, zabalit si mariánku do kusu alobalu, a být připraven na nejhorší. České komedie už našli svoje dno, to se nedá už ničím prohloubit ani horším filmem, který tu vychází nejméně pětkrát do roka. Povětšinou to jsou produkované filmy komerčních žump Primy, a tv hoven. Tohle je jen český mutant rumunské východní sračky, které scénář někdo hodil do Google Translate, a upravil podle svého, aby zapadalo do českých dolin, casting veskrze jen na objednávku, kdo z provařených herců si klesne na své dno, a nejvíc mi je líto Kotka, který se z nich šetřil nejvíc, aby nemusel šukat vykostěnou vyzáblinu Polívkovou. Stydím se, že člověk podobného intelektu jako já, který doufám že má filmový vkus, i když jsem odkojenen na trapné americké inscenace, a televizních výplachů své doby, ale pokud mi 2 ze 3 kamarádů řekne, že se u toho bavil, a doporučuje mi film, že se budu královsky bavit, stop it, get some help. Degredace všeho, v čem jsem doufal, že se trochu zlepšujeme. Zlatej Tonda Blaník! Na konci jsem čekal buď velkou orgií, kde bude přežraná Evelyn mrdat macatým pérem do Prachaře, nebo fackování jak v senu a pár facek. Ještě aby z hrobu vyběhla Škopková a vrazila facana řezisérce po píči.

plakát

Tancuj Matyldo (2023) 

Přišla v noci - Netflix adaptation. Film je noční můrou pro každého syna, co má špatné vztahy s mámou. Přišla v noci byla dost černou ale mrazivě přesnou alegorií o senilní vykostěné mrtvole, co vydává pomalé výdechy z huby, a smradlavé výfukové plyny z řitního otvoru, a tohle je zase moc, jak to bolševicky nazvat “hollywoodsky”? Je na to správný termín. Zkrátka, film jakože koukatelný, zachraňuje to Roden, ba jediný česky herec, nebo jeden z českých herců, co to z české doliny dotáhl i dál do světa. Hopkinsův Otec se mi daleko víc líbil, protože jsme sledovali tuhle Alzheimerovou nemoc skrze světa postiženého, ale tohle je zkrátka jen drama o napraveném exekutorovi, co se rozhodne místo brávati - dávati zadluženým, nepřizpůsobivým a finančně negramotným pacholkům abstinenci, synek taktéž na výprask, co by měl dávat víc práce do kopání do hlíny lopatou, než do omamných látek, a holt dementní babiznu, co připomíná retro muzeum hororových voskových figurín, nebo exponáty mučicích nástrojů. Poetiku o chorobě, nebo nezvládatelnost sociálních ústavu to moc neřeklo, ale budiž! P.S. Knedlíky bez jahod? Proč mě to ještě nenapadlo?

plakát

Ricky Gervais: Armageddon (2023) (pořad) 

Rickyho můžu, nemusím dvakrát jeho “charakter” který dost uplatňuje ve svých showkách, ve svých stojácích je určitě přirozenej, ale další ohraný stand-up o nefungování dnešní společnosti, o tom jak někteří využívají svého postavení, nebo svou sexuální orientaci skrze si uhnat vlastní slávu, nebo dnes se nemůže heterosexuální týpek přiblížit k dětského hřišti, aby nebyl pedofil, to jsme slyšeli už bambiliokrát, a ať už je Ricky, Hart, Jimmy Carr a další, nikdo mě tolik nebaví, aby zastoupil tu upřímnou část osazenstva, kteří jen nemají koule to říct na povrch, aby nedostali čočku. Hele, mě je to u prdele, nemám problém každému znepříjemnit den, a dohnat myšlenky na sebevraždu, ale už nad tím nemám potřebu, ať si každý kurví svůj život po svém, rajt? Vypíchnu ještě to, že si Ricky dost po letech v lec kterých názorech protiřečí, otázka jestli mu scénář nedělala banda právníků.

plakát

Jak mít sex (2023) 

Návod fakt na to nepotřebuji, jsem vzdělávaný od svých 11 let, ale filmu nemůžu upřít jeho mladickou nabubřelost a nestydatost.

plakát

Jeden gól (2023) 

Jednou za uherský salám prosté vypnu mozek, uležím se na gauči, a totálně mi hlava nebere proč se na takové filmy sypou prachy na rozpočet, ale člověk potřebuje ventilovat tyhle feel-good komedie. Taika Tsatsiky, jako novozélandský Monty Python, co si svým retardovaným infantilním humorem zrovna moc nešetří, ale snímky jako Hon na pačlověky nebo Co děláme v temnotách (co bysme tam taky dělali?), je top strop svého žánru, kdy absurdita střídá opravdový styl. Ujetá blbinka o Fastbenderovi, co gaučuje romské poloopice, s mentálním downovým syndromem, vycvičenou na mlácení pazourku o žulu nebo opíkání dřeva na gazelu, chce přetransformovat něco jako Ligu Maestrů, nebo gorily v Clast of Stars, zní na první pohled jako béčkový námět, který jsme tu viděli už hodněkrát. Na tom pravda je asi polovičatá. Krom amerických komedií pro lobotomy jako Zpátky ve hře, Bláznivá olympiáda nebo dokudrama Cesta zpátky s Benem Flekem, což považuji za největší přešlap svý kariéry. Tady domoročanům stačí jen jeden výkop. To bude dost hardcore operace i pro zkrachovalého trenéra (opět další klišé). Nebavil jsem se tak moc, abych zapomněl na to, jak tam plac oběhavá trans žena, ale úsměvný to bylo, a pár vypečených vtípků to mělo, a hlavně divák zrelaxuje u přírody Jižního tichého oceánu. Kokosy v tropicu.

plakát

Bod obnovy (2023) 

České sci-fi zůstává i po dnešku tabu, a nejméně 60 let jsme se do toho nepustili marketingově, pokud se dá Ikarie XB-1 počítat jako multimediální masáž od komunistických tygrů z STB, nebo takové serialové Návštevniky, a uznat že to je nejúspěšnější české sci-fi, který díky Dády Patrasové se nám začali v dětství líbit průhledné krojky v bazénech, nebo pamětnické vystřihovánky Karla Zemana - Vynález zkázy, ano pár těch dobrých skifi srágor jsme utvořily. No a, tenhle Bod obnovy, znázorňuje, že jsme se od té doby, co se k nám otevřeli brány západní kultury něco změnilo? Kdyby zábavný průmysl nebyl přesycen Netfkus a HBO Syfy Japan sračkami, a bulharskou produkcí The Asylum, možná by se na to dívalo o mnoho líp, ale jsme v roce 2024, a když přijmeme fakt, že v roce 1983 se natočil Runner co Bleje, nebo 2001 Minority Reportů s Tomášem Vysým, a 1977 Hvězdné plomby, co tehdy měli krom úchvatných efektů i zajimavé příběhy, a tohle může ledatak připomínat vypůjčené kulisy z těch slavnějších filmů, a kriminálky které se u nás budou v 2039 točit na České televizi, fakt nevyzařuje nic dobrého. Nic to nenabídne, a těch prkeným dialogům a hlavní herečce, co se záhy učila spíše technický scénář místo svých replik, takže to na place musela být celkem prdel. Fakt to vypadá jako by si Netflix objednal české sci-fi béčko, aby to jen mělo ve své nabídce, smysl to dávat nemusí. Já vám řeknu, kde je Florenc, za chvíli ujede autobus do Karlových Varů ve 13,30.

plakát

DogMan (2023) 

Joker kdyby nepoznal Batmana a sčuchl se s krysařem? Tak určitě, kdyby Caleb Landry měl před 15 lety čas, mohl si zmiňovaného žolíka zahrát on, místo Heatha Ledžra, ale to by taktéž cikán mohl pracovat, lec která fantazie se nedá sloučit s realitou. Každopádně, Lucky Luk se inspiroval možná svým snímkem Utrženým ze řetězu, kde se Jet Li choval jako čokl, a možná by nahradil lidskou řečí za štěkot hafanana, ale když si člověk srovná vedle sebe tyhle dva snímky, nejde to dohromady. První půlka skvělý, ta travesti show co přišla potom, už se nedá považovat za to, co nás krmili v trailerech. Krom toho, že ho čoklové poslouchali pro svůj prospěch, pestak si natřel lofasa burákovým máslem. Ve dne Studenková, co zpívá sladké mámení, a v noci mukl, a pejskové co koušou do romských osad a jejich mítném.Kolik musela stát účast těch vycvičených psů? Určitě vím, že si jednoho měl najmout i Stephen Hawking. Still better than Catwoman  

plakát

Nech svět světem (2023) 

Vyloženě “nudná a dlouhá polízanice” to nebyla, jak tu pár rádoby kritiků nedoporučuje sledování. Podle mě tenhle žánr patří k určité sorty diváků, co si takhle představuje konec světa, víc po realistické rovině. Není to žádný Emmerich, Michale eBay, tady se jen sleduje chování postav na “něco divného”, a přes tu delší stopáž, která vyloženě nevadila, ale někdy opravdu ty delší jednotky času kazí celkový dojem, a to jsem sledoval defacto doma na Netvkusu, a ne v zatepleném kině, kde mě ty plechové sedačky tlačí na prostatu. Pretty Woman s Ethenem černým Jestřábem, plus Marshall Ali s cikoškou, co asi spolkla celému světu mrdku do krku, že má daleko lepší přehled o výchově dětí než Džúlia Roberts, kterou vůbec nemusím, ale zahrála to tady na entou. Ať už ty divné věci, nebo jaderné reaktory zavinila například taková matička Rus, knedlíček Kim Kong Čong Un, ukrajinští hekři nebo kdejaký taťka Šmouha z kebabových plání, samotné lidstvo se dožene jednou k záhubě, a příroda si to vezme zpět. Jinak pěkný selfpromotion na k zblití seriál Přátelé, které tu měli větší prostor než ta armáda kolouchů. Třeba ta apokalypsa dovede mladistvých odložit ten smartphone přišitý k rukám a airpody přilepený k uším. Je nějaká teorie, proč jsou ty děcka v těchto filmech tak blbé?p.s. Kevča Slanina jako texaský rednek, co má ve sklepě celou vojenskou základnu, a konspirátor co nosí alobal na hlavě, aby ho nesmetly ty 5G přijímače, nezklamal.