Zlo si umí počkat (2023)

U Santa Maria, opravdu tak odvážné, brutální, hnusné, krvavé, nekorektní a  originálně svižný horor? Pokud jste měli tu čest vidět latinskou telenovelu, věřte mi, tohle je slabý odvar.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

No okey, druhej Tarantulovej masterpiece si našel moje okénko v komentáři, zcela z náhodného momentu, když jsem si den předem už konečně pustil Erin Brockovicovou, ale úplně odlišné alter ego Jackie Brownovou, což není úplně ta díra do prdele Qwertyho carriculumu, no ale i přesto, to své čaro a kouzlo má. Nevím, čím to ten ďábel dělá, že má ve svém jukeboxu tak kurevsky skvělou plejádu písniček, ale každá je lepší než ta druhá, a přes svůj primitivní příběh jsou jak herecké výkony úžasné, což spěje k výběru herců, a té hudby, ale na to bychom potřebovali místo v deníčku, protože takové srance nezajímá masovější publikum, nebo se pletu? Po tomhle má člověk chuť si pustit Palp Fikšn, a ono ten film je lepšejc a lepšejc, než při posledním rewočnu než v roce 2020. Twerkující John Travolta s Uma Turbanem, kufřík šéfa Marsella, Samíkův Ezechiel 25:17 (třeba QT přispěl k biblické literatuře, Ježíš by konečně měl dopsat dvojku, kvůli marketingu..), dlouhý dialog o fetišu na nohy, nebo sklad mrtvých negrů, teda pardon, diskriminovaný menšině. Opravdu filmec, co si užíváte, bavíte se u něho, a přitom jde o poctivou vykrádačku undergroundových filmísků, které Tarantule přes přetáčky pouštěl na videokazetě v krámu videopůjčovny. Těm kazetám se tak ošoupala páska, že by to žádná ceruzka neobtočila nazpět. Blázen tenhle pošahanec. Mám slabost pro Blaf Fikšn, ale Reservoir Dogs jsou z mého idealistickýho vesmíru o píď vypointovanější a vtipnější. Co ale Gauneři nemaj, je božskej dabing Historek z podsvětí. Z Vydrové prdele, poznám středověk, a z Hruškového mcroyálu mi chlupy stojej místo péra. Jinak, řekl jsem borůvkovej koláč, a Bružka Wiliška mi před barákem s mopedem nestojí. Horší podfuk než Krvavá Máří.“Jo a víš jak v Česku říkají knedlíkům? Noky. Jo, s koprovkou, normálně jsem viděl jak to v tý sračce topěj.”

Krematorium - Strejda Jirka (2024) (epizoda)

tak tuhle cypovinu může zrobit fakt ostravak. Chachaři z divadla Meer už mají svoje kovidy za sebou, a v podstatě všechno, co dobrého vzniklo uchopil nejlíp snad jen víla Kozubka, a ostatní se jen vozí po jeho úspěchu, protože nebudem si házet hovna po ksichtě, tomuhle chybí dobrý scenář, a dost často jsem chytal křeče v břiše, jak trapno mi bylo, ale za Rumburaka, který hrál přirozeně, tomu nedám odpad z Dukly. Kaj na tohle berou lové, ty chuje z Vostravy, tohle bylo černé jak antracit. Strašně si to hraje na Addamsovou famílii, ale nejvíc se přiblížili k Hogo Fogům. Hubero Kokotro, debile.

V/H/S/85 (2023)

Takřka po roce se k nám dostala další záhadná videokazeta, kterou sice nikdo nepřetočil dozádu, ale co nespraví kuličková propiska, jako kdyby ani nebyl. Zhruba, co nám před 3 lety ujetý kamerožrouti a úchylní voyaeuři, co si na koupáku šmírujou v kabinkách starý plesnivý slepice, obnovili sérii Véahesek, jsem hodně rád, že dostáváme každý rok nějakého toho hororového orgasmu, protože ty “horory” co nám chce hollywood, jakože, předvést čeho se máme děsit, ale přes všechny ty prokleté bazény, lodě, domy nebo vysavače, zkrátka všechny Jeníkovy Bludy si Shudder nacpe do řiti, a rok co rok jsou ti režiséři zkušenější a lepší. Okey 85 nebyl takový banger jako 94, ani 99, nebudem zas dělat z holubího hovna nátěrku na zeď, rok co rok jsou ty zkurvený kazety víc vytahaný, a chybí tomu drajv, a ne jen jednu dobrou povídku z celého filmu, a ostatní jen amatérskou píčovinu. Nejlepší povídka Dreamkill [poprosím celovečerní pasáž, ať si to mohu šoupnout do své topky..] a Ambrosia, člověk by se dovtípil něčemu lepšího, než mutanta z laborky, virtuální degerealitu nebo Maysko-mexickou sračku s posvátním Bohem višňu, nebo podobným taťkou šmolou, a stovkami bohy, čemu idioti, pardon hinduisti věří. Zatím dám půlku, ale už to chce pořádný odvar.

Rick a Morty - Série 7 (2023) (série)

poprvé se stalo, že jsem celou sérii z půlky přetočil, což se mi u minulých sériích nestávalo, zabalit to dřív než se ze seriálu stane zombie klon simpsonů po 25. sérce. Přežívá to jen kvůli výdělkům na trička, a propagace adult swimu, aby neměli důvod Warneři kanál zrušit.. [kdo se dneska ještě kurva dívá na lineární vysílaní..?].

Eliška a Damián (2023) (seriál)

Keliška a Pandemián se zatím ujal postu nejlepšího tuzemského seriálu roku. Nene, já vím že je konec roku, pár kapek hektolitru alkoholku v krvi mám, ano vím to jistě, počítám s tím, že se ráno na nový rok vzbudím a s těžkou kocovinou budu kroutit hlavou, co jsem tu vyblil do klávesnic, a veřejně někde poslal, ale ANO. Eržika a Tymián jsou mým gilty pležrem roku. No ale hezky popořadě. Prima udělala píčovinu, že seroš tak posraně teasovalo od června, že to bude seriál roku, ba desetiletí. Taky, oslava 30 let televize, a musej nasolit pecku, která tu 30 let nebyla. Co ale do světa pustili, bysme těžko hledali na porno stránce, v domově důchodců oplzlostí, filmařského pasťáku, kde Magnusek s tlupou cikošů mlátěj duté hlavy do stěny, v české kotlině v Hošticích, kde Zdeněk pod lavinou Trosek, u ohýnku píše čtrvtý díl pekelného tunelu Babovřestí, a ani v podprdě Dary Rolins. Krutopřísná podíváná, NÁDHERNĚ vošklivoučká Emma Kysaná Smetana, Robert Turban s nejhorší a nejhnusnější parukou slepená s chlup orangutanů v pavilonu opic Oktagonu, a holičství Pana Taua. Vypravěč, který asi nevidomě postiženým se snaží převyprávět už tak příšernou hatmatilku, prostě nic tu nedává smysl, nic nedrží pohromadě, zvrhává se to v naprostou kokotinu, ale zaobalená v romantické bollywoodské Tisíc a jedné noci, a časově skokovém parademetnímu vesmíru, kde už chybí jen Mudr. Strange. Kurva, Marty a Back to the Future se může vysrat do prdele, poslouchejte všichni, co hejtují tenhle Primácký černý skvost, ať se do mé řitě dostanou. Nejlepší historický seriál roku, furt lepší než poslední zaklínač nebo Jan Džižka. Tak pojď, ty hajzle. Nebudeš mi tady mlátit zaměstnance.

Šťastné a krvavé (2023)

Ono jednoho krásného zasněženého polárního dne se Czechcloud rozhodl, že se svou rodinkou nebude o svátcích spát na vavřínech, a radši ze svého nevhodného komentování nad cizími neštěstí, se na pár dní ukryje do hor. Aby to nestačilo, probudí prokletí pohádkových skřítků a plebů, co mu chcou zavřít hubu.. kdyby se takhle prezentoval film, byl by hned zajímavější. Tak z jiného soudku, zas tak černě bych to neviděl. Víme, že Norové dokážou ty hororové komedie [bože, tohle slovní spojení už předemnou neříkejte..], trochu okořenit originálním pojetím, aby se to obešlo bez rodinného klišé, ale pořád aby se zachoval duch rodiny, tyhle hrůzné svátky každého stmelí, třeba nějakým masakrem hobitama, nebo malých liliputů. Označení malí lidé, to by se jim dvakrát nelíbilo. Není to Dead Snow, ale pokud si ještě pamatujete Gremlins, tohle by se mohlo vysílat dopoledne na Štědrý den. Ať už jsou Američani blbý hamburgerový národ, a Norové morousové po krk ve sněhu, oba dva to jsou na hovno národy.. Dalo by se tohle zařadit do mého vánočního playlistu na příští rok? To asi ne, ale cítil jsem větší elán a angažma od celého štábu a herců, že si to zaslouží aspoň veselou trojku. Jako trojku, ne švédská trojka. Já bych si teda hned na místě zabral tu stepmom, a ta dcerka taky ušla, i když nebyla plnoletá, ale jsme v Norsku, vánoční vize, nezapomněliste?

Gran Turismo (2023)

Jen čert dobře ví, proč jako mastění her nepolíbený ignorant vytuněných závodních formulí jako já si tenhle film pustil, a to kvůli Neillu Blomkampovi, coby mému nejoblíbenějšímu režisérovi (hned po Tarantinovi), kterýmu ještě neodpustil dvojku Districtu 10: Verze Chánov (jo ještě Scorsese ty vole, a Zemeckis, Burtonovi, Kevinu Smithovi, Spielbergovi..). Holt, i když se to tak muže stát, jsem generace která se už narodila s gamepadem v ruce přikovanej, s rozmazanou oční rohovkou od toho civění 24/7 u 4k 240fp monitoru, ale jsem bohužel, nebo bohudík výjimka, že jediná obrazovka, která mě od malá fascinovala byla jen obrazovka od bedny, ze které jsem takový číhofil bez soukromého života, a vlastním stínem na gauči. Gran Turismo, jako korporátní marketingová reklama, jako celek filmu, je tenhle příklad úžasný, a asi nejlepší z celku, protože pokud se něčemu podobnému snažili i v roce 2014 s Need for Spýd, tak budu věřit, že filmy jsou podle skutečné události. Na Blomkampa zatím nejslabší kousek, škoda, že není z toho cítit žádný odkaz, takže nemám k filmu co nabídnout, ani odebrat. Nuže, morální poučení zní: NnnnnNnnnnnNnnn 🦽